Baseny, Pływalnie, Aquaparki i Parki Wodne w Polsce. http://iplywamy.pl Baseny, Pływalnie, Aquaparki, Parki Wodne w Polsce. Sprawdź atrakcje basenu, poznaj opinie o basenie, sprawdź godziny otwarcia, cennik i lokalizację pływalni. Fri, 24 Feb 2017 18:59:24 +0000 pl-PL hourly 1 http://wordpress.org/?v=4.1.15 Praca w Termach Cieplickich http://iplywamy.pl/aktualnosc/praca-w-termach-cieplickich/ http://iplywamy.pl/aktualnosc/praca-w-termach-cieplickich/#comments Thu, 23 Feb 2017 08:26:41 +0000 http://iplywamy.pl/?post_type=aktualnosc&p=31017 Praca w Termach Cieplickich

 Termy Cieplickie Spółka z o.o. w Jeleniej Górze prowadzi nabór na następujące stanowisko:

- PRACOWNIK STREFY SPA –

Miejsce pracy: Termy Cieplickie

numer referencyjny P/S 02.17-01

Opis stanowiska/obowiązki:

 • Wykonywanie masaży i zabiegów z aktualnej oferty strefy SPA,
 • Obsługa recepcji (umawianie na masaże, zabiegi),
 • Udzielanie klientom wyjaśnień i pomocy w prawidłowym korzystaniu z atrakcji strefy SPA,
 • Współpraca z pozostałymi pracownikami Term Cieplickich,
 • Utrzymywanie strefy w należytej czystości i porządku.

Wymagania:

 • Wykształcenie kierunkowe – fizjoterapia (min. Licencjat),
 • Brak przeciwwskazań zdrowotnych do zawodu (książeczka badań sanitarno–epidemiologicznych),
 • Wysoka kultura osobista, komunikatywność, dyspozycyjność,
 • Odpowiedzialność, samodzielność, sumienność w wykonywaniu obowiązków.

Mile widziane:

 • Dodatkowe kursy z fizjoterapii bądź odnowy biologicznej,
 • Umiejętność pracy w zespole,
 • Doświadczenie na podobnym stanowisku.

Zapewniamy:

 • Pracę w nowoczesnym obiekcie,
 • Umowę o pracę,
 • Przyjemną atmosferę oraz pracę w młodym i dynamicznym zespole,
 • Możliwość rozwoju.

Wymagane dokumenty i oświadczenia:

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV i listu motywacyjnego do dnia 27.02.2017 roku do godz. 12.00 na adres e-mail: marketing@termycieplickie.pl.

Kandydaci zakwalifikowani do następnego etapu postępowania rekrutacyjnego zostaną powiadomieni telefonicznie lub e-mailem o ich miejscu i terminie. W drugim etapie postępowania rekrutacyjnego należy dostarczyć oryginał CV i listu motywacyjnego z własnoręcznym podpisem oraz dodatkowo następujące dokumenty:

 • Oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji,
 • Oświadczenie kandydata o korzystaniu z pełni praw publicznych,
 • Oświadczenie kandydata o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe,
 • Kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie,
 • Kopie dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje i doświadczenie zawodowe.

Oferty niespełniające wymagań formalnych, niekompletne lub otrzymane po terminie nie będą rozpatrywane. Informujemy, że nadesłanych ofert nie zwracamy i skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami. Aby aplikować na wybrane stanowisko, prosimy wysłać CV z podanym numerem referencyjnym w tytule maila.

Źródło: Termy Cieplickie

]]>
http://iplywamy.pl/aktualnosc/praca-w-termach-cieplickich/feed/ 0
Nemo – na dobry czas http://iplywamy.pl/aktualnosc/nemo-na-dobry-czas/ http://iplywamy.pl/aktualnosc/nemo-na-dobry-czas/#comments Tue, 21 Feb 2017 18:03:17 +0000 http://iplywamy.pl/?post_type=aktualnosc&p=31011 Nemo – na dobry czas

Chcesz odprężyć się po ciężkim dniu w pracy, a nie masz pomysłu jak wykorzystać swój czas wolny? Zajrzyj do Nemo Świata Rozrywki w Dąbrowie Górniczej. Różnorodna oferta sprawia, że tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na wiek i zainteresowania.

Kompleks Nemo to ogromny potencjał możliwości,  który oprócz standardowych rozrywek związanych z wodnym szaleństwem (baseny, zjeżdżalnie rurowe, jacuzzi) dostarcza wielu innych atrakcji.  Dla miłośników aktywnego wypoczynku, którzy cenią sobie wszechstronność i lubią bogactwo wyboru, mamy specjalną propozycję – nabywając karnet WATER (basen + siłownia) albo SPA (basen+ siłownia + sauny) można  bez żadnych ograniczeń korzystać z wielu propozycji. Osoby, które nie boją się zmęczyć, zachęcamy do odwiedzenia siłowni Nemo, czeka tam nowy sprzęt –  trampolina –  świetny sposób na rozładowanie negatywnych emocji. Wizyta w grocie solnej znajdującej się w Nemo to z kolei świetny sposób na polepszenie samopoczucia i zdrowia całego organizmu.

Na dobre towarzystwo i dopasowaną muzykę można trafić, odwiedzając Klub Aquarium. Tradycyjnie w niedzielne popołudnia organizowane są tutaj wieczorki taneczne dla seniorów w godzinach 16:00 – 21:00. W ostatnią niedzielę każdego miesiąca (najbliższego 26. lutego), gratka dla wielbicieli bilardu – rywalizować ze sobą będą pasjonaci tego sportu w Amatorskim Turnieju Bilardowym – dla najlepszych przewidziano ciekawe nagrody. Finałowe rozgrywki odbędą się 02.12.2017.

Nemo Świat Rozrywki w Dąbrowie Górniczej to również kręgielnia Ośmiornica,  Bar Łódka i wiele innych ciekawych propozycji, których nie sposób wymienić od razu.

Przyjdź i przekonaj się sam. Szczegółowych informacji możesz zasięgnąć odwiedzając stronę internetową – www.nemo-swiatrozrywki.pl lub pod numerem tel. + 48 32 639 05 79.  Zachęcamy do obserwowania nas  na facebooku – www.facebook.com/NemoSwiatRozrywki

Źródło: materiały prasowe Nemo Wodny Świat

]]> http://iplywamy.pl/aktualnosc/nemo-na-dobry-czas/feed/ 0 Dzień Kobiet na basenie w Gnieźnie http://iplywamy.pl/aktualnosc/dzien-kobiet-na-basenie-w-gnieznie/ http://iplywamy.pl/aktualnosc/dzien-kobiet-na-basenie-w-gnieznie/#comments Tue, 21 Feb 2017 17:53:49 +0000 http://iplywamy.pl/?post_type=aktualnosc&p=31008 Dzień Kobiet na basenie w Gnieźnie

Skorzystaj z propozycji GOSiR Gniezno na Dzień Kobiet

Nie masz jeszcze pomysłu na Dzień Kobiet?

Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował specjalną ofertę na ten dzień.

Tylko tego dnia 8 marca zapraszamy wszystkie Panie do skorzystania z naszego basenu z 50% zniżką*

Zachęcamy również  do skorzystania z  zakupu specjalnego pakietu na który składa się 1-godzinny pobyt na basenie*, 30-minutowy pobyt w Saunarium ** i obiadokolacja w Hotelu LECH.

Cena pakietu to 30 zł./os.

Gratis dodajemy dostęp do internetu w strefie Wi-Fi i monitorowany parking!

    * Promocja dotyczy godzinnego pobytu na basenie. Przedłużenie pobytu według     obowiązującego cennika.

    **  Pobyt w Saunarium w godzinach otwarcia, tj.: pon., śr.,pt. w godz. 15.00-21.00, wt., czw. w godz. 11.00-21.00, sob. 11.00 – 16.00, tel. 726 620 818, e-mail: recepcja@gttdiament.pl.

                                                                         Z A P R A S Z A M Y !

  

                   Z okazji Dnia Kobiet życzymy wszystkim Paniom

          spełnienia marzeń, uśmiechu na twarzy i wszystkiego najlepszego.

 

                                                                  Dyrekcja i pracownicy

                                                              Gnieźnieńskiego Ośrodka

                                                                    Sportu i Rekreacji

]]>
http://iplywamy.pl/aktualnosc/dzien-kobiet-na-basenie-w-gnieznie/feed/ 0
Skoki pływackie – krótki przegląd skoków sportowych http://iplywamy.pl/historia/skoki-plywackie-krotki-przeglad-skokow-sportowych/ http://iplywamy.pl/historia/skoki-plywackie-krotki-przeglad-skokow-sportowych/#comments Mon, 20 Feb 2017 09:57:25 +0000 http://iplywamy.pl/?post_type=historia&p=30999 Skoki pływackie - krótki przegląd skoków sportowych

Fot. Archiwum NAC. Zawodniczka KS Cracovia Maria Szczygłówna przygotowuje się do skoku z trampoliny. Kraków 1938r.

Skoki pływackie.

(Krótki przegląd skoków sportowych)

W zagranicznym ruchu pływackim ścierają się obecnie dwa kierunki skoku pływackiego tj. szkoła szwedzka (wzgl. angielska i amerykańska) oraz szkoła niemiecka W szkole szwedzkiej uprawia się skoki z wysokości 10 i więcej mtr., ze skoczni wieżowej tj. niesprężystej; w skokach na głowę składa się ręce do przodu i w ten sposób zanurza ciało w wodę. W przeciwstawieniu do tego, szkoła niemiecka uprawia skok z wysokości 1—3 m, ze skoczni sprężystej, a ciało aż do zanurzenia zachowuje właściwą sobie postawę tj. w karku lekko ugiętą głowę. Kierunek szwedzki mieści niewątpliwie w sobie pewne niebezpieczeństwa dla skaczącego a zwyczaj wpadania w wodę z rękoma złożonemi w przodzie nie jest bez znacznej szkody dla estetycznego wrażenia skoku. Pozatem wymogi dla opanowania ciała i ruchów, nacisk na estetykę skoku jako całości jest w szkole niemieckiej motywem przewodnim. Dlatego niniejszy krótki zarys techniki skoku pływackiego obejmuje przedewszystkiem ten kierunek skakania

Podobnie jak w pływaniu sportowem — poddanie się skoczka systematycznemu treningowi jest pierwszym warunkiem dla osiągnięcia pomyślnego wyniku. Trening ten odbywany 3—4 razy w tygodniu musi być przedewszystkiem planowym a więc opartym na pewnym przemyślanym i ustalonym już szemacie, który podany będzie czytelnikom w jednym z następujących zeszytów „Przeglądu”.

Pływackie mistrzostwa Polski w Warszawie

Fot. Archiwum NAC. Klausówna w skoku do wody z trampoliny. Warszawa 1931r.

Część ogólna.

Skocznia winna być miernie sprężystą deską 50 cm. szeroką a 4 m. długą. Wysokość ponad poziom wody 1 i 3 m. Postawa zasadnicza skaczącego winna być niewymuszoną a jednak poprawną; ciało — wyprostowane, ramiona opuszczone, dłonie przyłożone do uda, pierś wypełniona powietrzem, wzrok skierowany przed siebie. Rozbieg wykonuje się kilku krótkimi krokami a kończy się na brzegu deski wysokim i energicznym odskokiem. Na odskoczniach bardzo sprężystych — odbicie wykonać można całą stopą, na odskoczniach twardych — palcami. Postawa ciała w locie winna być przedewszystkiem elegancką. W skokach na głowę — krzyże wciągnięte, kolana wyprostowane, nogi spojone ze sobą, końce palców dokładnie wyciągnięte. W skokach łamanych kucznych, saltach i Auerbachach należy usilnie przestrzegać tempa skoku. Zanurzenie odbywa się pod kątem 45—90°. Postawa końcowa nie zmienia się aż do chwili, gdy ciało zniknie całkowicie pod wodą.

Część szczegółowa.

Skoki dzielimy na dwie główne grupy tj. skoki na nogi i skoki na głowę, które dzielimy znów na podgrupy.

Skok z miejsca na nogi 1 m. Skaczący stoi z wyciągniętemi w górę ramionami w postawie zasadniczej na skoczni. Następnie prowadzi on wyprężone ramiona wolno od przodu ku tyłowi i równocześnie unosi się na palcach. Teraz ska¬czący bierze rozmach w barkach i rzuca ramiona znowu wprzód, ciało zaś odbija od deski Przez odbicie się ciało odrywa się od deski a rozmach wzięty ramionami powiększa drogę powietrzną ciała. W chwili odskoku należy powietrze wciągnąć do płuc i w ten sposób pierś napiąć. Kolana są wyprężone, końce palców wyciągnięte, głowa do góry, wzrok skierowany przed siebie. Ramizna trzyma się przez dwa tempa w bok ku górze a w trzeciem przykłada do ud. W tej postawie ciało zanurza się w wodę.

Skok na nogi z rozbiegu na 1 m. Skok ten można wykonać z odbiciem jednonóż lub obunóż. Skok z rozbiegu jest trudniejszy w wykonaniu, ponieważ utrzymanie równowagi w powietrzu wymaga trochę wprawy.

Skok na głowę. Jest jednym z najważniejszych i praktycznie najbardziej użytecznych skoków.

Skok na głowę z miejsca. Postawa zasadnicza. Ramiona wzniesione w górę. Rozmach rękami ten sam co w skoku na nogi. Uniesienie ciała na palce, energiczny rozmach ramion aż do wyprężenia w bok i równoczesne odbicie się. Wyprężone nogi wyrzuca się w tył, tak że krzyże są wypuklone ku przodowi a ciało przybiera kształt łuku. Głowa podana w tył, ramiona przez dwa tempa trzyma się w bok i ku górze. Przy wpadaniu w wodę ramiona idą poprzed głowę. Kąt zanurzenia wynosić winien 45°.

Międzynarodowe zawody pływackie w Warszawie

Fot. Archiwum NAC. Pływacy Farid Simaika i Smith w podwójnym skoku do wody (odwrotne salto). Warszawa 1933r.

Skok na głowę z rozbiegu. Energiczny rozbieg, silne odbicie obu nogami (częścią przednią stopy) na brzegu deski. Skok idzie wysokim łukiem, podobnie jak w skoku poprzednim.

Skok na głowę w tył z miejsca tyłem. Ciało spoczywa na palcach, ramiona w górze, wzrok przed siebie. Teraz bierze skaczący rozmach ramionami od przodu ku tyłowi i z powrotem i odskakuje od deski. Na szczycie drogi powietrznej zarzucić należy głowę w karku. Przez ten ruch i ciężar tułowia kieruje się ciało skaczącego głową ku wodzie. Uwaga: Wszystkie skoki można wykonać z „przyłożonemi rękoma” lub z „przyłożeniem rąk”. W pierwszym wypadku przykłada się ramiona w chwili odskoku, w drugim dopiero po odbiciu, na szczycie drogi powietrznej.

Skoki łamane, szczupaki. Przez skok łamany rozumiemy skok z przygięciem wyprostowanego poprzednio ciała w stawach biodrowych.

Skok łamany z miejsca przodem. Uniesienie się na palce, wzrok skierowany przed siebie, krzyże wypuklone do przodu, ramiona skierowane ku górze. Skaczący bierze następnie rozmach i skacze prawie pionowo w górę a po wylecieniu z deski łamie nagle ciało w biodrach, przyczem nogi pozostają wyprostowane. Teraz wytrzymać należy chwilę w tem położeniu. Wyprostowanie ciała do skoku na głowę, ostre wpadnięcie w wodę blisko deski.

Skok łamany z miejsca tyłem. Postawa zasadnicza tyłem na palcach, ramiona w górę. Wysoki odskok do tylu, złamanie a następnie wyprostowanie ciała. Ponieważ skok ten idzie tuż przy desce, należy baczyć na daleki odskok od deski, by uniknąć uderzenia ramieniem lub głową.

Salto. Przez określenie to rozumiemy skok połączony z obrotem ciała dookoła osi poprzecznej. Skok ten wykonuje się w trojaki sposób: ciało obraca się naprzód lub w tył 1, w postawie wyprostowanej, 2, w łamanej, 3, kucznej. Ostatnie dwa skoki przedstawiają różny stopień trudności, ale dają zgoła inny obraz.

11 salto kuczne wprzód z miejsca. Silne, wysokie odbicie. Nogi przykurcza się, ramiona wyrzuca do przodu i obejmuje niemi kolana, głowa przychodzi do piersi. Ciało zwinięte w kulę obraca się dzięki rozmachowi do przodu dookoła osi poprzecznej. Tuż po dokonaniu 3/4 obrotu — energiczne wyprostowanie nóg i ramion w dół, podanie barków w tył i wyprostowanie głowy tak, że skaczący wpada do wody w postawie na nogi. 1 1/2 salto polega na pełnym obrocie dookoła osi poprzecznej z dołączeniem skoku na głowę.

Skoki Auerbacha. Skok Auerbacha na głowę jest skokiem 2 i pół obrotu wtył dookoła osi poprzecznej, przyczem obrót wykonuje się ciałem zupełnie wyprostowanem. Wykonanie: Z postawy zasadniczej wyskakuje się w górę z ciałem wyprostowanem. Teraz następuje energiczne zarzucenie ramion wtył z równoczesnem zadarciem głowy ku tyłowi w karku. Krzyże są przytem wypuklone, nogi i końce palców dokładnie wyprężone. Przez ten rozmach zwrotny i siłę ciążenia wpada ciało pierwszym kierunkiem ostro w wodę.

Zawody pływackie wwe Lwowie

Fot. Archiwum NAC. Jeden z młodzików w trakcie wykonywania skoku do wody. Lwów 1935r.

Skok łamany Auerbacha. Po odskoku wyrzucę się wyprostowane nogi w górę, przyczem końce palców dotykają końców nóg. W tej postawie ,,łamanej” wytrzymać należy chwilę, następnie wyprężone ramiona rzuca się w tył a ciało energicznie wyprostowuje. Skaczący wpada w wodę w postawie skocznej na głowę.

Salto Auerbacha. Jest 1/1 obrotem w tył z miejsca. Wysokie odbicie od deski. Obrót następuje na szczycie drogi powietrznej. Ramiona biorą rozmach z dołu ku górze, nogi równocześnie kurczą się, głowę zarzuca się w tył. Tuż po dokonaniu 3/4 obrotu — ciało wyprostowuje się, ręce przykłada. Zanurzanie idzie nogami.

Śruba. Jest obrotem około osi podłużnej ciała pół lub 1/1. Ostre odbicie z deski do skoku na głowę. Obrót rozpoczyna się po dokonanym wyskoku przez szarpnięcie ramionami i ruch wyciągniętych w bok ramion. Krążenie ramion polega na tem, że ramiona opisują drogę z położenia pierwotnego około ciała. W czasie obrotu skaczący zachowuje wyprostowaną postawę skoczną na głowę.

Korkociąg, świder. Skok ten złożony jest ze skoku łamanego i śruby. Ciało wpada głową w wodę.

Trupek. Do skoku na głowę zalicza się i ten skok, który wykonać można jako trupek przodem, tyłem i bokiem. Skok ten cechuje to, że wykonuje się go bez żadnego odbicia, z miejsca, poddając ciało wyłącznie działaniu siły ciężkości.

Skok startowy. Jest dziś najbardziej rozpowszechnionym skokiem na głowę, którym rozpoczyna się wedle ogólnie obowiązujących regulaminów każdy wyścig pływacki za wyjątkiem wyścigu na wznak. Podobnym do niego jest skok z miejsca w dal tzw. „plunging”; po odbiciu się skaczący z twarzą zanurzoną we wodzie daje się unieść sile popędowej odskoku.

Artykuł powyższy ma za zadanie umożliwić czytającym najogólniejszą orjentację w tym dziale i dlatego w żadnem miejscu nie wchodzono w szczegóły techniczne skoków.

Pływackie mistrzostwa Polski w Warszawie

Fot. Archiwum NAC. Medaliści w skokach do wody. Stoją od lewej: zdobywca pierwszego miejsca w skokach z trampoliny Ziaja, zdobywca pierwszego miejsca w skokach z wieży Rudolf Maerz i zdobywca drugiego miejsca w skokach z trampoliny Wilhelm Breguła. Warszawa 1935r.

E. Baszkoff „Skoki pływackie” – Sportowiec, nr 21, 1923r, Sportowiec nr 22, 1923r

]]>
http://iplywamy.pl/historia/skoki-plywackie-krotki-przeglad-skokow-sportowych/feed/ 0
Miss Bauer – amerykańska rekordzistka w pływaniu http://iplywamy.pl/historia/miss-bauer-amerykanska-rekordzistka-w-plywaniu/ http://iplywamy.pl/historia/miss-bauer-amerykanska-rekordzistka-w-plywaniu/#comments Tue, 14 Feb 2017 10:38:05 +0000 http://iplywamy.pl/?post_type=historia&p=30990 Sybil Bauer Sport Wodny

Dnia 31 stycznia r. b., po długiej chorobie, zmarła w Chicago Sybil Bauer, jedna z najświetniejszych pływaczek, jakie kiedykolwiek podziwiano w świecie.

Sybil Bauer przeżyła lat zaledwie 23, i zdążyła już kilkakrotnie wpisać swe nazwisko na tabelę rekordów światowych. Zaczęła karjerę sportową bardzo wcześnie, występując w barwach słynnego „Illinois Athletlc Club”, gdzie trener William Bachrach pracował jednocześnie nad jej przygotowaniem, nad Weissmullerem, i nad mistrzynią olimpijską Ethel Lackie. Szczupła i wątła Miss Bauer, zdradzała niepospolite zdolności do pływania crawlem nawznak, w którym dzięki świetnemu stylowi, mimo braku sił fizycznych, stała się znakomitością wielkiej miary.

To też już w r. 1922; mając lat ośmnaście, ustanawia Sybil Bauer swe pierwsze rekordy światowe, z których części nie zdołała już potem poprawić. Zaczyna od 100 y. (dystans nieoficjalny) w 1:15.8, danej na sto yardów uzyskała 1:59.6, w parę miesięcy później, w czerwcu 1922r, ma 200 metrów w 3:00.8 i w końcu tegoż roku ustanawia jeden z najcenniejszych swych rekordów 400 m. nawznak w 6:27.8. Na tabeli FINA pozostał w pływaniu nawznak jeden tylko rekord, niepobity przez Miss Bauer, na 100 m. t. j. na dystansie nieużywanym w Ameryce. Rekord ten trzymały kolejno Angielka Hart z czasem 1:36, i Czeszka Mullerova (1:35). Sybil Bauer większość rekordów ustanawiała po raz pierwszy, jedynie na 150 yardów istniał przed nią wynik Miss Bleibtrey (2:16.2).

Na 100 metrów startowała Sybil Bauer po raz pierwszy na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu, gdzie odniosła swój najświetniejszy triumf, będący zarazem jednym z najwspanialszych wyników sportowych, jaki kiedykolwiek uzyskała kobieta. Miss Bauer z czasem 1:23.2 pobiła o 13 blisko sekund rekord światowy, zdobyła tytuł Mistrza Olimpijskiego, a wynik jej, między mężczyznami, którzy startowali na największej z Olimpjad, zakwalifikowałby ją na 7-me miejsce! Jest to rekord rekordów kobiecych, który stawia Miss Bauer, obok Getrudy Ederle i Suzanne Lenglen, w trójce pierwszych asów atutowych sportu kobiecego.

Dla porównania, zestawmy jej rekordy z polskiemi rekordami penów: 1:32.6, 3:29.1, 7:11.4 – na 100, 200 i 400 m, nawznak!

Po Igrzyskach Olimpijskich, ciężki wypadek samochodowy zmusił Miss Bauer do porzucenia na dłuższy czas swej nieprzeciętnej karjery sportowej. Powróciwszy do pływalni, odnosiła ona jeszcze szereg zwycięstw w mistrzostwach Stanów Zjednoczonych, jednak rekordów swych nie była już w stanie poprawić.

Teraz śmierć zabrała ją z szeregów, kipiących radością życia w słonecznych pływalniach Florydy, amerykańskich pływaczek. Zabrakło dziś w tej dyscyplinie mistrzyni, która od lat szeregu królowała w niej niepodzielnie, niedostępna dla jakiejkolwiek konkurencji, niepobita ani razu w ciągu całej swej karjery! A tem dotąd niewielu mistrzów może się poszczycić.

Sport Wodny

Sport Wodny Nr 2, Warszawa, Luty 1927r.

]]>
http://iplywamy.pl/historia/miss-bauer-amerykanska-rekordzistka-w-plywaniu/feed/ 0
IV Siemiatycki Zlot Morsów http://iplywamy.pl/aktualnosc/iv-siemiatycki-zlot-morsow/ http://iplywamy.pl/aktualnosc/iv-siemiatycki-zlot-morsow/#comments Mon, 13 Feb 2017 12:56:16 +0000 http://iplywamy.pl/?post_type=aktualnosc&p=30987 IV Siemiatycki Zlot Morsów

IV Siemiatycki Zlot Morsów, Siemiatycze – 5 marca 2017, godzina 12:00 plaża miejska na dużym zalewie.

W programie imprezy różne niespodzianki. Zapewniamy zimną wodę i gorącą atmosferę.

Szczegółowe informacje: Marcin Egierd kom. 505 577 23

Źródło: MOSiR Siemiatycze

]]>
http://iplywamy.pl/aktualnosc/iv-siemiatycki-zlot-morsow/feed/ 0
2 Skierniewicki Bieg Pływacki http://iplywamy.pl/aktualnosc/2-skierniewicki-bieg-plywacki/ http://iplywamy.pl/aktualnosc/2-skierniewicki-bieg-plywacki/#comments Sun, 12 Feb 2017 17:19:34 +0000 http://iplywamy.pl/?post_type=aktualnosc&p=30980 2 Skierniewicki Bieg Pływacki

17 lutego 2017 r. w Pływalnia Miejska NAWA – Skierniewice odbędzie się „II Skierniewicki Bieg Pływacki”, którym pragniemy uczcić tak wyjątkowe wydarzenie dla naszego miasta jakim jest 560 rocznica nadania Praw Miejskich Skierniewicom. Uroczyste otwarcie z udziałem Prezydenta Miasta Skierniewice – Krzysztofa Jażdżyka oraz wielu znamienitych gości nastąpi o godz. 12:30, a zainauguruje je występ młodych aktorów z Grupa teatralna Com.pl.ex w spektaklu „Zakochana 560-tka”.

19 lutego br. przypada 560 rocznica otrzymania przez Skierniewice Praw Miejskich , w związku z tym Pływalnia Miejska „NAWA” w Skierniewicach organizuje bieg pływacki, w którym wystartuje 560 osób. Każdy uczestnik będzie miał do pokonania 50 m. Wydarzenie to ma na celu szerzenie świadomości patriotycznej, obywatelskiej i kulturowej oraz popularyzację pływania jako formy aktywnego spędzania czasu, a także integrację mieszkańców naszego miasta. W „II Skierniewickim Biegu Pływackim” wezmą udział uczniowie skierniewickich szkół, a także reprezentanci Urzędu Miasta, organizacji pozarządowych oraz zaproszeni goście – łącznie 560 osób. Dla wszystkich uczestników zostanie przygotowany posiłek regeneracyjny.
Wydarzenie poprowadzi Darek Machowski.

Grupa Teatralna com.pl.ex; Państwowa Szkoła Muzyczna Fryderyka Chopina, ZUM, BAKOMA, Cukiernia P. Chojecki to nasi Partnerzy, którym serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, pomoc i wsparcie.

Patronat Medialny objęli: e-glos.pl, Radio RSC, Głos Skierniewic i Okolicy, e-glos.pl, ITS, Dziennik Łódzki, naszemiasto.pl, Twój Kurier Regionalny, skierniewickie.pl

REGULAMIN II SKIERNIEWICKIEGO BIEGU PŁYWACKIEGO

Zgłoszenia indywidualne

Zgoda opiekuna (dot. osób niepełnoletnich, zgłaszanych indywidualnie)

Kontakt: Katarzyna Biskupska-Krokocka – 512 178 899; Kacper Piguła – 468338969

Źródło: www.osir.nawa-skierniewice.pl

]]>
http://iplywamy.pl/aktualnosc/2-skierniewicki-bieg-plywacki/feed/ 0
Ćwiczenia gimnastyczne… z ręcznikiem (1906r) http://iplywamy.pl/historia/cwiczenia-gimnastyczne-z-recznikiem-1906r/ http://iplywamy.pl/historia/cwiczenia-gimnastyczne-z-recznikiem-1906r/#comments Sun, 12 Feb 2017 16:59:23 +0000 http://iplywamy.pl/?post_type=historia&p=30977 cwiczeniazrecznikiem

Ćwiczenia gimnastyczne… z ręcznikiem.

W artykule „Do czynu!” druh Jeziorowski zaleca poświęcanie codzienne choćby 20 tu minut, na ćwiczenia gimnastyczne w mieszkaniu własnem. Jako jeden z typów takich ćwiczeń pozwolę sobie zalecić opisane niżej, a objaśnione stosownemi rysunkami, ćwiczenia, nie wymagające żadnych przyrządów – prócz ręcznika.

Wszystkie ruchy, wskazane na rysunkach, należy wykonywać energicznie, mocno rozciągając ręcznik rękoma, jak gdybyśmy go chcieli rozerwać: odległość między kiśćmi obu rąk powinna być nieco większa od długości ręki.

Aby utrzymać ręcznik wyprężony, musimy wciąż odsuwać ręce od siebie, co wymaga pewnego naprężenia ramion i oddziaływa dodatnio na rozwój klatki piersiowej.

Przebieg ćwiczeń:

 1. Ręce wyciągnąć do góry. (Rys. 1.)
 2. Ręce zgiąć w łokciach, stanąć na palcach nóg, poczem ręce wyciągnąć i oprzeć się na piętach. Zabiegi powtórzyć 10 razy, co wpłynie dodatnio na oddychanie głębokie. (Rys. 2.)
 3. Nogę, nieco zgiętą, wysunąć naprzód aż do zetknięcia jej z ręcznikiem (Rys. 3.)
 4. Lewą nogę wyciągnąć na bok, obie ręce wysunąć na lewo, następnie spuścić nogę i wyrzucić obie ręce naprzód (jak na rys. 1). To samo powórzyć z prawą nogą. (Rys. 4.)
 5. Ręce silnie podrzucić do góry. (Rys. 5.)
 6. Zgiąwszy tułów, wyciągnąć ciało i ręce horyzontalnie naprzód, jak można najdalej, głowę z lekka przegiąć w tył (Rys. 6. i 7.)
 7. Zginanie i rozprostowywanie kolan z wysoko podniesionemi rękoma i trzymając tułów prosto (Rys. 8.)
 8. Lewą rękę wygiąć nieco w bok, a prawą wyciągnąć do góry, tak, że ręcznik leży na krzyżu ukośnie. Potem silnie wyciągnąć obie ręce do góry. (Rys. 9. i 10.)
 9. Ręce opuścić. (Rys. 11.)
 10. Z położenia wskazanego na rys 11-ym, odwrócić się na bok, silnie wyrzucając ręce do góry, powtórzyć to kilka razy. (Rys. 12.)
 11. Z położenia, wskazanego na rys. 5, zgiąć ciało ku przodowi nisko, spuszczając ręce. (Rys. 13.)
 12. Ręcznik rozciągnąć przed czołem, głowę odrzucić w tył, łokcie odgiąć w tył. (Rys. 14.)
 13. Lewą nogę odsunąć daleko w tył, stając na palcach i zginając prawe kolano. (Rys. 15. i 16.)
 14. Pozycja, następująca po wskazanej na rys. 5-tym. Zgiąwszy tułów i kolana, opuścić ręce nizko, trzymając ręcznik możliwie najdalej od siebie, blizko podłogi; nogi całemi stopami opierają się o podłogę. (Rys. 17.)
 15. pozycja, następująca po 11-tej; podniósłszy jedną rękę nad głową, schwycić ręcznik, trzymając go na wyciągniętych rękach za karkiem; prawa ręka pozostaje wyciągniętą. To samo powtórzyć 10 razy, na zmianę przerzucając ręcznik naprzód. (Rys. 18. 19. i 20.)

Dr. W.K. Ćwiczenia gimnastyczne… z ręcznikiem. Sokół, Warszawa 8 kwietnia 1906r.

]]>
http://iplywamy.pl/historia/cwiczenia-gimnastyczne-z-recznikiem-1906r/feed/ 0
Walentynki na basenie w Gnieźnie http://iplywamy.pl/aktualnosc/walentynki-na-basenie-w-gnieznie/ http://iplywamy.pl/aktualnosc/walentynki-na-basenie-w-gnieznie/#comments Sat, 11 Feb 2017 12:46:03 +0000 http://iplywamy.pl/?post_type=aktualnosc&p=30983 Walentynki na basenie w Gnieźnie

Walentynki na basenie w Gnieźnie.

Źródło: GOSiR Gniezno

]]>
http://iplywamy.pl/aktualnosc/walentynki-na-basenie-w-gnieznie/feed/ 0
Kiedy i dlaczego warto stosować odżywki białkowe? http://iplywamy.pl/notatka/kiedy-i-dlaczego-warto-stosowac-odzywki-bialkowe/ http://iplywamy.pl/notatka/kiedy-i-dlaczego-warto-stosowac-odzywki-bialkowe/#comments Fri, 10 Feb 2017 10:27:55 +0000 http://iplywamy.pl/?post_type=notatka&p=30973 Kiedy i dlaczego warto stosować odżywki białkowe?

Odżywki zawierające białko, należą do podstawowych produktów stosowanych w celu przyśpieszenia budowy masy mięśniowej. Podczas ćwiczeń, dochodzi do mikrourazów mięśni, przez co konieczne jest uzupełnianie niedoboru białka na dwa sposoby – z diety, lub za pomocą odżywek.

W jakich sytuacjach warto stosować odżywki białkowe?

Białko w formie odżywek, najczęściej stosuje się wtedy, gdy intensywnie trenujemy i nie możemy zapewnić sobie odpowiedniej ilości białka z diety. Do takiej sytuacji dochodzi często wtedy, gdy siłownia znajduje się daleko od naszego miejsca zamieszkania.

Niedobór białka może przekładać się na takie dolegliwości, jak:

 • ból mięśni
 • trudności w regeneracji mięśni po treningu
 • zmniejszona odporność
 • złe samopoczucie
 • brak efektów treningu (mięśnie są spalane, a nie budowane)

Jeśli zauważyłeś u siebie takie objawy, warto zwiększyć ilość białka w diecie. W sklepach dla sportowców znajdziesz odżywki białkowe, różniące się zawartością makroskładników. Odżywki zawierające większą ilość węglowodanów, są stworzone przede wszystkim dla osób, które myślą o utrzymaniu lub zwiększeniu masy mięśniowej. Jeśli trenujesz i jednocześnie chcesz schudnąć, lepszym wyborem będzie białko zawierające jak najwięcej czystych protein. Jeśli podczas stosowania preparatów białkowych pojawiają się dolegliwości jelitowe, warto pomyśleć o zastosowaniu białka z dodatkiem enzymów trawiennych.

Białka można stosować na kilka sposobów – zarówno rano, jak i bezpośrednio po treningu oraz na noc.

Tu kupisz odżywki białkowe

Jakie korzyści daje stosowanie odżywek białkowych?

Odżywki białkowe, wpływają korzystnie na szereg procesów w organizmie. Najważniejsze z nich, to między innymi:

 • zwiększenie wytrzymałości i siły mięśni
 • szybsza regeneracja mięśni po treningu
 • lepsza odporność organizmu
 • zmniejszenie ilości tłuszczu w organizmie oraz ograniczenie apetytu

Warto pamiętać o tym, że najlepszą przyswajalność mają białka pochodzenia zwierzęcego (serwatkowe, białko jaja), ze względu na bardzo dobry aminogram. Białko pochodzenia roślinnego także zawiera większość niezbędnych aminokwasów, ale nie mają one odpowiedniego stosunku aminokwasów, przez co nie mają tak skutecznego działania na organizm.

Podsumowując – jeśli intensywnie trenujesz (niezależnie czy z myślą o odchudzaniu, czy o budowaniu mięśni), białko jest jednym z pierwszych produktów, w które warto się zaopatrzyć. Szeroki wybór takich produktów, pozwala wybrać białko idealnie dopasowane do swoich potrzeb.

Autor: MegaPower.pl  Zdjęcie: freeimages.com/Piotr Bizior

]]>
http://iplywamy.pl/notatka/kiedy-i-dlaczego-warto-stosowac-odzywki-bialkowe/feed/ 0