Casa Brutale – niesamowity dom z basenem na klifie

Casa Brutale - niesamowity dom z basenem na klifie

Dwóch greckich architektów stworzyło projekt oryginalnego domu pod nazwą „Casa brutale”, który podkreśla mocny styl betonu zwanego brutalizmem.

Dom zbudowany jest z prostych materiałów, takich jak drewno, szkło i surowy beton.

Konstrukcja domu osadzona jest na klifie dzięki czemu widok na Morze Egejskie z niego jest zarówno piękny jak i przerażający.

Basen znajdujący się na dachu budynku (na poziomie gruntu) oraz ściany pod ziemią pomagają w izolacji i utrzymanie komfortowej temperatury. Dzięki umiejscowieniu basenu nad budynkiem oraz jego hartowanemu szklanemu dnu uzyskano ogromny świetlik, który wypełnia pomieszczenia naturalnym światłem.

Casa Brutale - niesamowity dom z basenem na klifie Casa Brutale - niesamowity dom z basenem na klifie Casa Brutale - niesamowity dom z basenem na klifie Casa Brutale - niesamowity dom z basenem na klifie Casa Brutale - niesamowity dom z basenem na klifie Casa Brutale - niesamowity dom z basenem na klifie Casa Brutale - niesamowity dom z basenem na klifie Casa Brutale - niesamowity dom z basenem na klifie

Źródło: OPA Works

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>