Dziecko na basenie

iplywamy 05:56

Dziecko na basenie

dziecko-na-basenie

Pływanie przynosi całą gamę korzyści. Już od najmłodszych lat (a nawet miesięcy) warto zachęcać malucha do zabaw w wodzie, oswajać go z pływaniem i wspólnie świetnie się spędzać czas. Jakie akcesoria do pływania będą potrzebne dziecku? Kiedy najlepiej rozpocząć naukę?

Dziecko na basenie

Pływanie przynosi całą gamę korzyści. Już od najmłodszych lat (a nawet miesięcy) warto zachęcać malucha do zabaw w wodzie, oswajać go z pływaniem i wspólnie świetnie się spędzać czas. Jakie akcesoria do pływania będą potrzebne dziecku? Kiedy najlepiej rozpocząć naukę?

Kiedy rozpocząć naukę pływania?

Nauka pływania może rozpocząć się już od 2. miesiąca życia maluszka. Do około ósmego miesiąca życia dziecko nadal ma odruch, który pozostał z etapu życia płodowego. Po zanurzeniu w wodzie, automatycznie wstrzymuje ono oddech. Z czasem odruch ten zanika i trzeba ponownie się go nauczyć. Idealnym momentem na oswajanie dziecka z basenem są właśnie pierwsze miesiące życia.

Im wcześniej rozpoczniesz przygodę swojego malucha z wodą, tym lepiej. Od pierwszego do drugiego roku życia na zajęciach pływania uczy się także bezpiecznego poruszania się dziecka po terenie pływalni. Dla bardziej zaawansowanej grupy tworzy się mini tory przeszkód. Twoja pociecha w tym okresie poznaje także samodzielne poruszanie się w wodzie na plecach, w pionie, na brzuchu, a także uczy się poprawnej pracy stopami.

Gdy dziecko ma 2-3 lata i systematycznie chodzi na zajęcia na basenie, poznaje elementy zdrowej rywalizacji. Organizowane są zawody pływackie, gry, nurkowanie. Około czwartego roku życia, młody pływak skacze, poprawnie pracuje nogami, pływa na grzbiecie.

Jeżeli dziecko w wieku szkolnym lubi pływać, warto rozważyć zapisanie go na wf na basenie. Będzie mogło uprawiać sport dokładnie taki, jaki lubi i nadal rozwijać swoje pływackie umiejętności.

Zalety nauki pływania wśród dzieci

Pływanie wpływa korzystnie nie tylko na ciało, ale i umysł dziecka. Największą zaletą wynikającą z uczęszczania na basen, jest wszechstronny rozwój fizyczny. Falowanie wody stymuluje ośrodek równowagi w mózgu. Dziecko lepiej panuje nad ruchami swojego ciała. Pluskanie wzmacnia również mięśnie. Mali pływacy nie mają problemów z kręgosłupem. Pływanie to również jedna z metod rehabilitacji dzieci, mających problemy z nieprawidłowym napięciem mięśni.

Jeśli zajęcia odbywają się w grupie, maluch uczy się współpracy, zdrowej rywalizacji, konstruktywnej pracy zespołowej, nawiązuje nowe znajomości, co wspomaga pozytywne relacje międzyludzkie. Zanim zdecydujesz się na konkretne zajęcia na basenie dla swojego dziecka, warto sprawdzić opinie. Jeżeli są one prowadzone w sposób profesjonalny, już od najmłodszych lat zaszczepisz w dziecku pozytywny obraz zajęć sportowych, na które będzie chodzić z przyjemnością.

Dzieci w wieku szkolnym, poprzez naukę pływania, wyrabiają sobie nawyk skutecznego koncentrowania się. Dyscyplina ta wymaga myślenia i zapamiętywania, co przekłada się na lepsze wyniki w szkole.

Warto także dodać, że nauka pływania to większe bezpieczeństwo. Często w okresie wakacyjnym spędzamy czas na plaży. Dziecko nie będzie odczuwać strachu przed otwartymi zbiornikami, a rodzic nie będzie obawiać się, że jego pociecha w razie zagrożenia sobie nie poradzi.

Jakie akcesoria basenowe wybrać?

Jeżeli dziecko uczęszcza na zajęcia, z pewnością przyda mu się plecak na basen, w którym schowa wszystkie niezbędne rzeczy – okulary do pływania, ręcznik, strój kąpielowy, czepek i inne gadżety. Opcjonalnie sprawdzą się również torby sportowe, które są bardziej pojemne.

Jeśli chodzi o akcesoria basenowe, szczególnie na początku nauki warto zainwestować w koło dmuchane, rękawki, makaron piankowy i okulary do pływania. Gdy spędzasz ze swoją pociechą wczasy nad wodą, postaw na dmuchany materac. Akcesoria sportowe, które przydadzą się podczas pływania to także kamizelka, płetwy, piłka plażowa czy ponton.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − trzy =