Jak zaplanować wyjazd do parku wodnego i dobrze się bawić

iplywamy 19:44

Jak zaplanować wyjazd do parku wodnego i dobrze się bawić

 

Jak-spakowac-sie-do-parku-wodnego

Jak zaplanować wyjazd do parku wodnego i dobrze się bawić

Parki wodne to idealne miejsce na spędzenie wolnego czasu zarówno latem jak i zimą. Wizyta w parku wodnym to świetny pomysł na dzień dla całej rodziny, z którego mogą skorzystać zarówno najmłodsi, jak i starsi wiekiem. Wcześniejsze jednak zaplanowanie wyjazdu pozwoli na uniknięcie problemów oraz optymalne wykorzystanie czasu na dobrą zabawę.

Kiedy przygotowujesz się do wycieczki do parku wodnego, jedną z najważniejszych rzeczy do zrobienia to zapoznanie się z regułami obowiązującymi na jego terenie. Przeczytaj regulamin parku na stronie internetowej, a zwłaszcza punkty dotyczące ubioru oraz zasady wnoszenia jedzenia i napojów. Kiedy już nie będziesz mieć wątpliwości co można a czego nie, możesz rozpocząć przygotowania.

Przede wszystkim sprawdź godziny otwarcia parku wodnego oraz ceny biletów, które mogą się różnić w zależności od pory i dnia tygodnia. Pozwoli Ci to zaplanować dzień oraz przewidzieć budżet na wycieczkę. Z reguły najlepszym czasem będą godziny poranne lub wieczorne, kiedy kolejki do najpopularniejszych atrakcji wodnych są mniejsze. Pamiętaj aby spakować pieniądze na wstęp, przekąski oraz napoje. Sprawdź też czy w sąsiedztwie parku jest ogólnodostępny parking i czy będziesz musiał za niego dodatkowo zapłacić.

Zaplanuj swoją wizytę w parku i kolejność korzystania z poszczególnych atrakcji. Wybierz się na popularne zjeżdżalnie poza godzinami szczytu, kiedy jest mniejsze obłożenie. W czasie największego oblężenia basenowych atrakcji Ty będziesz w tym czasie mógł skorzystać z basenów ze sztuczną falą, dziką rzeką czy innych rekreacji na które nie trzeba czekać w kolejce. Przed wybraniem się na daną zjeżdżalnię sprawdź ograniczenia wiekowe i wymagania dotyczące wzrostu. Unikniesz niepotrzebnego marnowania czasu na stanie w kolejkach do miejsc z których nie będziesz mógł skorzystać.

Zaplanuj czas na posiłek i regenerację. Upewnij się czy na terenie obiektu dostępne są restauracje i zdecyduj czy przygotować prowiant we własnym zakresie czy też zjeść na miejscu. To bardzo ważne aby nabrać energii i odpowiednio się nawodnić. Bardzo łatwo jest zapomnieć o tym przebywając cały dzień w otoczeniu wody. Spakuj do torby wodę, sok czy soczyste owoce. Nie zabieraj napojów w szklanych opakowaniach, które z reguły nie są dozwolone. Po obiedzie pamiętaj o ponownym nałożeniu kremu z filtrem i skorzystaj z toalety. Nie będziesz marnować czasu na jej szukanie w trakcie korzystania z basenowych atrakcji.

Nie wskakuj do wody zaraz po zjedzeniu posiłku. To może być przyczyną skurczów żołądka i uczucia mdłości. Lepiej skorzystaj z mniej forsujących zabaw jak relaks na leżaku, basen z falą czy fontannami. Ruch wody czy przejażdżki na zjeżdżalniach mogą powodować nieprzyjemną chorobę lokomocyjną lub zawroty głowy. Jeśli w przeszłości miałeś podobne objawy i masz powody sądzić że mogą wystąpić w parku wodnym zaopatrz się w odpowiednie leki.

Pakując strój kąpielowy pamiętaj aby upewnić się jaki strój jest dopuszczalny w danym parku wodnym. Niektóre z parków mogą zabraniać korzystania ze zjeżdżalni osobom w strojach kąpielowych z zamkami błyskawicznymi, metalowymi ozdobami czy wystającymi guzikami. Pamiętaj aby strój nie był zbyt luźny, gdyż może przypadkowo zsunąć się podczas zjazdu zjeżdżalnią albo skoku do wody.

Zabierz ze sobą okularki pływackie, uchroni to Twoje oczy przed podrażnieniami wywołanymi chlorem zawartym w wodzie. Jeśli nosisz okulary korekcyjne, upewnij się czy będziesz mógł w nich korzystać ze wszystkich atrakcji a najlepiej zabezpiecz się w pasek zabezpieczający przed ich przypadkowym spadnięciem.

co-zabrac-do-aquaparku

Jeśli masz długie włosy rozważ zabranie czepka, szczotki do włosów i opcjonalnie własnej suszarki. Koniecznie pamiętaj o spakowaniu klapek lub podobnego obuwia z tworzywa. Dzięki niemu uchronisz swoje stopy przed gorącym betonem na zewnątrz, śliskimi płytkami w strefie basenowej oraz zapewnisz im odpowiednią ochronę w toaletach czy pod natryskami.

Spakuj ręcznik. Niektóre parki wymagają przyniesienia własnych, inne zaś oferują ich wypożyczenie. Najlepszym jednak rozwiązaniem będzie zabranie dużego, własnego ręcznika. Nie zapomnij również o żelu pod prysznic i szamponie do włosów. Jeśli używasz, warto pomyśleć także o balsamie. Chlorowaną wodę warto zmyć ze swojego ciała a balsamem zabezpieczyć skórę przed nadmiernym jej wysuszeniem.

Korzystając z atrakcji w słoneczne dni na zewnątrz obiektu nie zapominaj o stosowaniu kremów ochronnych z filtrem UV. Unikniesz niepotrzebnych poparzeń i ewentualnego udaru słonecznego. Zabierz też ze sobą okrycie na głowę i okulary przeciwsłoneczne.

Jeśli zamierzasz odwiedzić park z małymi dziećmi, które nie są jeszcze wytrawnymi pływakami, upewnij się czy w parku dostępne są kamizelki dla dzieci. Niektóre parki oferują je za darmo ale lepiej sprawdzić to przed przyjazdem. Dmuchane skrzydełka dla dzieci są uważane za pomoce pływackie ale nie mogą być używane jako zamiennik kamizelek ratunkowych. Pamiętaj też o zabraniu wodoodpornych pieluch dla najmłodszych. Również przed spakowaniem własnych zabawek upewnij się czy można je wnieść na teren parku wodnego. Po przybyciu do ustal z dziećmi miejsce zbiórki na wypadek przypadkowego rozdzielenia się.

Nie zabieraj ze sobą wartościowej biżuterii. W przeciwnym razie możesz narazić się na jej utratę czy uszkodzenie. Szafki basenowe nie są zbyt odporne na kradzieże, ponadto Twoje palce w zimnej wodzie kurczą się i można łatwo zgubić pierścionek czy obrączkę. Korzystając z szaleństw atrakcji wodnych równie łatwo można stracić łańcuszek lub bransoletkę. Ponadto chemikalia używane do dezynfekcji wody mogą też powodować uszkodzenia metalu.

Zabierając telefon komórkowy lub aparat fotograficzny zastanów się czy nie zostawić go w depozycie wraz z dokumentami i kluczykami do auta, gdzie będą bezpieczne na czas pobytu. Zamiast używania kosztownego sprzętu dobrym rozwiązaniem może być przyniesienie jednorazowego, wodoodpornego aparatu fotograficznego. Jeśli jednak zdecydujesz się na kamerę lub telefon pamiętaj że nie wszystkie parki zezwalają na używanie kijów do selfie czy monopodów. Spakuj zapasowe baterie lub power bank jako zapasowe źródło energii dla swojego sprzętu.

Przygotowując się do wizyty w parku wodnym warto wcześniej pomyśleć o zrobieniu listy niezbędnych rzeczy. Dzięki niej unikniemy sytuacji w której może coś umknąć naszej uwadze. Przede wszystkim jednak wizyta w parku wodnym nie powinna być dla nas stresem ale miłym odpoczynkiem i relaksem. Warto skorzystać z dostępnych atrakcji i aktywnie spędzić czas z przyjaciółmi lub rodziną gdzie każdy znajdzie dla siebie coś interesującego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − 4 =