Zalety kąpieli w basenach solankowych

iplywamy 11:06

Zalety kąpieli w basenach solankowych

zalety kapieli solankowych

Zalety kąpieli w basenach solankowych

Kąpiele solankowe to usługa jaką proponuję coraz więcej uzdrowisk, sanatoriów oraz ośrodków odnowy biologicznej. Basen solankowy charakteryzuję się zasoleniem wody, które może być różne w zależności od chorób leczonych w basenie. Standardowo zasolenie wody w basenie wynosi 1%, ale niektóre ośrodki, które leczą nad potliwości proponują zasolenie 3%, ponieważ w takich warunkach nadpotliwość leczy się najlepiej. Pacjenci z łuszczyca i trądzikiem wymagają kąpieli o zasoleniu 6%. Hydroterapia, tak czasami nazywa się kąpiel solankową jest czasem bardzo przyjemnym sposobem rehabilitacji na basenie.

Najważniejszą zaletą kąpieli solankowych jest brak chloru w wodzie. Sól z dodatkami mikroelementów poprawia krążenie, oczyszcza skórę z toksyn, likwiduję opuchliznę i obrzęki oraz walczy z cellulitem. Odnotowano również wzrost odporności organizmu.

Ważne również jest to, że solanki regenerują i relaksują skórę oraz ją niejako odmładzają. Kąpiel solankowa jest niezastąpiona w leczeniu często zdawałoby się nieuleczalnych chorób skórnych. Jest również lekiem na poprawienie sobie urody. Tak jak każde ćwiczenia na basenie tak i te w kąpieli solankowej bardzo odchudzają i usuwają cellulit. Pomagają  też na nerwobóle i choroby reumatyczne.

Sól i sole mineralne oraz mikroelementy zawarte w wodzie pomagają również chorym psychicznie poprzez umożliwienie głębokiego relaksu.

Kąpiel solankowa to świetny sposób na odmłodzenie całego ciała. Woda solankowa jest tak bogata w składniki mineralne, że potrafi zastąpić nie jeden kosmetyk lub maseczkę. Pielęgnacja urody według wielu znawców powinna zaczynać się od detoksykacji, a ta najlepsza jest w spa w solance.

Należy również wspomnieć o dobroczynnym wpływie solanek na osoby otyłe, w wodzie działa tak zwany wypór hydrostatyczny dzięki czemu ćwiczenia w wodzie wykonuję się bardzo lekko. Wiele osób potwierdza, że kąpiel w basenie jest tak przyjemna, że zmęczenie zaczyna odczuwać się dopiero po wyjściu z wody.

Dlaczego są tak skuteczne?

Hydroterapia swoją niezwykłą skuteczność zawdzięcza minerałom zawartym w solance, które karmią skórę poprzez rozszerzanie porów. W efekcie jony sodu, wapnia, magnezu i żelaza zaczynają działać na nerwy naczyniowo- ruchowe.

Podczas kąpieli w soli dochodzi do zjawiska rozszerzenia naczyń w skórze co powoduję detoksykacje organizmu poprzez usuwanie z niego toksyn, a także kwasów (mlekowego i moczowego). Organizm, a głównie skóra po kąpieli solankowej jest oczyszczony, nawilżony, i dogłębnie odżywiony. Wymiana minerałów w między skórą, a woda bardzo wpływa na poprawę jej wyglądu. Z tego też powodu stali bywalcy uzdrowisk nie wyobrażają sobie pobytu w Spa bez kąpieli w solance.

Komu może zaszkodzić solanka?

Jeśli chodzi o przeciwskazania do korzystania z solanek to należą do nich pacjenci z otwartymi ranami, osoby z gorączką, lub chore na grypę. Nie powinny również kąpać się osoby posiadające stany zapalne skóry, oraz posiadające nietolerancje na sól.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × trzy =