10 edycja zawodów Już Pływam!

iplywamy 08:24

10 edycja zawodów Już Pływam!

10 edycja zawodów Już Pływam!

30-go maja (w sobotę) dzieci, które na co dzień doskonalą swoje umiejętności pływackie w szkółkach z terenu województwa śląskiego będą miały okazję zmierzyć się w rywalizacji ze swoimi rówieśnikami.

Zawody pod nazwą “Już pływam” są organizowane cyklicznie, dwa razy do roku. Obecnie zbliża się jubileuszowa edycja tego wydarzenia. Zawody odbędą się na krytej pływalni Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Rozpoczęcie imprezy nastąpi o godzinie 8.00, zakończenie natomiast przewidywane jest na godzinę 13.00. Organizatorem zawodów jest firma HumanSport, która na co dzień szkoli młodych pływaków w Bielsku-Białej, Skoczowie oraz w Cieszynie.

10 edycja zawodów Już Pływam! 10 edycja zawodów Już Pływam!

W zawodach mogą wziąć udział dzieci niezrzeszone w klubach pływackich w wieku 6 do 15 lat. Zawodnicy będą mogli zmierzyć się w różnych konkurencjach: młodsze dzieci będą miały do pokonania 25 metrów długości stylem dowolnym, grzbietowym lub klasycznym (w zależności od wieku). Natomiast dla starszych dzieci będzie nieco trudniejsze zadanie – zmierzyć się w konkurencjach, przepływając 50 metrów stylem dowolnym lub klasycznym.

Jak podczas każdej poprzedniej edycji i tym razem zaplanowana jest rodzinna sztafeta, podczas której dziecko wraz z rodzicem (lub innym dorosłym z rodziny) wspólnie pokonają 50 m długości stylem dowolnym.

Poprzednia (9-ta) edycja zawodów odbyła się w grudniu 2014 roku. Zachęcamy do obejrzenia krótkiej relacji z tego wydarzenia:

Wydarzenie finansowane jest ze środków pozyskanych od lokalnych sponsorów oraz dzięki wsparciu rodziców.

Serdecznie dziękujemy sponsorom 10-tej edycji. Są nimi: Centrum Zdrowie Medikool; zakład produkcyjny Diehl Metering; firma Sonea – wszystko do mebli; Pijalnia Czekolady Mount Blanc; Niepubliczne Przedszkole Twórcze To Tu; Agencja Ubezpieczeniowa ALFA; firma Złotnictwo Marcin Pieczonka; firma transportowa Canis; firma Ogrodzenia Sikora; firma Raf-Eko; firma Klimsza – żaluzje, rolety, bramy; Restauracja Korbasowy Dwór; Outlet Granda, Regeneracja Przekładni Kierowniczych – Łukasz Bulandra; sklep MARINO-moda; firma Gardenia, firma Auto-Gaz Czech; firma Mauxion; firma Trumpf; Marbena Projekt.

Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Cieszyna.

10 edycja zawodów Już Pływam! 10 edycja zawodów Już Pływam! 10 edycja zawodów Już Pływam! 10 edycja zawodów Już Pływam!

Źródło: materiały prasowe Human Sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście + 20 =