750 długości basenu na 750-lecie Koszalina

iplywamy 11:23

750 długości basenu na 750-lecie Koszalina

750 długości basenu na 750-lecie Koszalina

W niezwykle bogatą ofertę obchodów jubileuszu 750-lecia Koszalina, których zwieńczeniem był sobotni koncert Raya Wilsona i polskich gwiazd sceny muzycznej, wpisał się także Park Wodny Koszalin, który tak szczególną rocznicę istnienia miasta uczcił maratonem pływackim.

 750 długości basenu na 750-lecie Koszalina

Wyzwaniem, jakie postawili sobie zarządzający aquaparkiem było „750 długości basenu na 750-lecie Koszalina”, które wspólnie pokonać mieli mieszkańcy miasta. Chętnych do udziału w wydarzeniu nie brakowało. Wśród uczestników maratonu większość stanowiły dzieci i młodzież. Imprezę oficjalnie otworzył prezydent Koszalina, Piotr Jedliński, dając sygnał startu pierwszym pływakom.

Jubileusz 750-lecia Koszalina wspólnie z mieszkańcami obchodzimy na wiele sposobów. Aquapark przygotował atrakcję dla tych, którzy lubią pływać. Wielokrotnie podkreślałem, że to szczególne miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, m.in. relaks, zabawę dla całej rodziny, zadba o kondycję czy sylwetkę bez względu na wiek. Stanowi wizytówkę naszego miasta i bardzo się cieszę, że w ten sposób Park Wodny Koszalin włączył się w obchody rocznicowe Koszalina – powiedział Piotr Jedliński, prezydent Koszalina.

750 długości basenu na 750-lecie Koszalina

W maratonie startował mój syn. To bardzo cenna inicjatywa. Tego typu imprezy nie tylko zachęcają dzieci do aktywności sportowej, ale też uczą nawiązywania i rozwijania kontaktów z rówieśnikami. Wkomponowanie wydarzenia w obchody jubileuszu istnienia Koszalin to także lekcja lokalnego patriotyzmu. Dzieci mają okazję dowiedzieć się czegoś więcej o swoim mieście. To dla nich bardzo atrakcyjna forma nauki historii – powiedział Piotr Maliszewski, który wspólnie z córką Kingą dopingował startującego w zawodach syna. – Przepłynąłem chyba z kilometr. Było fajnie – podsumował swój udział w maratonie Tomek Maliszewski.

Dobrze się płynęło. Fajnie, że wziąłem udział w tym wydarzeniu. Uczucie było takie samo jak podczas startu w zawodach – dodał tuż po wyjściu z wody Łukasz Kuik.

W maratonie startował także 64-letni Lucjan Jurys, który na co dzień korzysta z oferty aquaparku adresowanej do seniorów. – Cieszę się, że taka impreza się odbyła, ponieważ świadczy o tym, że nasze miasto jest prężne, rozwija się, jest przepiękne i cudowne. Bardzo sobie to chwalę i życzyłbym sobie, aby wszystko rozwijało się tak dalej. Jestem dumny, że jestem mieszkańcem Koszalina, z chęcią uczestniczę w wydarzeniach sportowych i towarzyskich. Tym chętniej wziąłem więc udział w maratonie pływackim i uczciłem jubileusz mojego miasta w sposób, jaki lubię – powiedział po zakończeniu maratonu aktywny senior.

750 długości basenu na 750-lecie Koszalina

Maraton poprowadził Ryszard Markuszewski, długoletni trener pływania z Zespołu Szkół Sportowych w Koszalinie. – Maraton rozegrał się bardzo szybko. Na wszystkich torach płynęło kilka osób jednocześnie. Dzięki temu wydarzenie przebiegło sprawnie, bez przeciągania i zbędnego blokowania basenu. Muszę przyznać, że wszyscy pływacy radzili sobie świetnie, nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale także amatorzy, którzy systematycznie przychodzą do aquaparku. Widać, że propagowanie aktywności sportowej poprzez codzienną działalność Parku Wodnego Koszalin przynosi rezultaty i korzyści użytkownikom w różnym wieku. – powiedział Ryszard Markuszewski.

Maraton się udał i bardzo się z tego powodu cieszę. Serce rośnie na widok tylu dzieci, które tak dobrze sobie radzą w wodzie. Po to też aquapark powstał, by koszalinianie z niego korzystali, zarówno dzieci i młodzież, jak i osoby dorosłe i seniorzy. Maraton, oprócz wpisania się w obchody jubileuszu naszego miasta, był kolejnym elementem promującym Park Wodny Koszalin jak również zdrowy i aktywny tryb życia wśród mieszkańców. Szczególnie mam tu na myśli dzieci i młodzież, które przecież stanowią przyszłość Koszalina i to oni, miejmy nadzieję, będą obchodzić kolejne okrągłe rocznice istnienia naszego miasta – podsumowała wydarzenie Monika Tkaczyk, prezes Parku Wodnego Koszalin.

750 długości basenu na 750-lecie Koszalina 750 długości basenu na 750-lecie Koszalina

***
Autor tekstu: Aleksandra Dik, Adventure Media

Zdjęcia: Park Wodny Koszalin

Podpis: 750 długości basenu na 750-lecie Koszalina

***

Park Wodny Koszalin to najnowocześniejszy aquapark na Pomorzu, który do użytku został oddany 30 lipca 2015 r. Obiekt, wyposażony w szereg atrakcji wodnych, strefę saun, dwie siłownie, zewnętrzny plac zabaw i część gastronomiczną, mieści się w Koszalinie, przy ul. Rolnej 14. Administratorem obiektu jest Zarząd Obiektów Sportowych Sp. z o.o.

W strefie rekreacyjnej Parku Wodnego znajduje się sześć basenów, z których dwa umiejscowione są na zewnątrz, a jeden czynny jest przez cały rok. Park posiada sześć zjeżdżalni, najdłuższa z nich, Anakonda, ma aż 176 m długości. W wewnętrznej strefie rekreacji znajdziemy m. in. baseny: sportowy, do nauki pływania, dla dzieci, a także rwącą rzekę, sztuczną falę i wiele innych atrakcji. W części rekreacyjnej można korzystać z leżanek basenowych, wodospadów rurowych, gejzerów powietrznych, jacuzzi, ściennych masażerów oraz zjeżdżalni wodnych. Strefa saun to szczególne miejsce w aquaparku, bogata różnorodność saun i łaźni spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Inwestorem jest Miasto Koszalin. Budowa Parku Wodnego Koszalin dofinansowana została z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Programu Regionalnego Narodowa Strategia Spójności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć − 4 =