Amatorskie zawody pływackie „Fregata Family Cup”!

iplywamy 08:03

Amatorskie zawody pływackie „Fregata Family Cup”!

Amatorskie zawody pływackie „Fregata Family Cup”!

W niedzielę 4 czerwca w Termach Maltańskich w Poznaniu dzieci i rodzice wezmą udział w fantastycznych zmaganiach na basenie. Zapisy na Fregata Family Cup już trwają!

„Fregata Family Cup“ to największe w Poznaniu rodzinne amatorskie zawody pływackie organizowane przez Szkołę Pływania Fregata Swimming. Co roku w Termach Maltańskich do rywalizacji przystępuje ok. 600-700 zawodników – zarówno dzieci, jak i ich rodzice. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal, a najlepsi także puchary.

Celem imprezy jest popularyzacja nauki pływania wśród dzieci oraz zdrowego i aktywnego trybu życia. W zawodach startują zarówno dzieci rozpoczynające swoją przygodę z pływaniem jak i już potrafiące pływać. Aby umożliwić start wszystkim dzieciom, także tym które dopiero uczą się pływania, rozgrywane są również konkurencje z tzw. przyborem.

Fregata Family Cup to impreza sportowa o charakterze rodzinnym, dlatego – jak co roku – odbędą się również sztafety rodzinne, podczas których startować będą rodzic wraz z dzieckiem.

Zupełną nowością będą natomiast konkurencje dla dorosłych – zarówno w kategorii mężczyzn jak i kobiet.

Uwaga! Uczestnik zawodów nie może być zrzeszony w żadnym klubie sportowym i nie może posiadać licencji zawodnika (nie może być aktywnym członkiem UKS sekcji pływackiej).

Konkurencje:

Każdy uczestnik może płynąć dowolnym stylem pływackim. Dzieci najmłodsze (rocznik 2011 i młodsi) mogą płynąć samodzielnie lub wykorzystać do pomocy przybór pływacki: „motylki”, deskę, „makaron”. Zawodnicy startują wg poniższych kategorii wiekowych:

– rocznik 2011 i młodsi – 25 m stylem dowolnym z przyborem lub bez

– rocznik 2010-2009 – 25 m stylem dowolnym

– rocznik 2008-2007 – 25 m stylem dowolnym

– rocznik 2006-2005 – 50 m stylem dowolnym

– rocznik 2004-1999 – 50 m stylem dowolnym
– dorośli: rocznik 1998 i starsi – 50 m stylem dowolnym

– sztafeta rodzinna – 2 x 25 m stylem dowolnym

Zapisy na zawody i szczegółowy program wydarzenia na www.fregata.com.pl

Partnerzy wydarzenia:

partnerzy

Amatorskie zawody pływackie „Fregata Family Cup”!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − 6 =