Aqua Zumba w Parku Wodnym Koszalin – skuteczny zastrzyk endorfin

iplywamy 09:08

Aqua Zumba w Parku Wodnym Koszalin – skuteczny zastrzyk endorfin

Jak pozbyć się stresu, zbędnych kilogramów, wzmocnić cały układ kostno- stawowy, a przy tym wszystkim dobrze się bawić? Można to osiągnąć za sprawą Aqua Zumby – treningu fitness prowadzonego w wodzie. Takie zajęcia, dwa razy w tygodniu odbywają się w Parku Wodnym Koszalin.

 Aqua Zumba w Parku Wodnym Koszalin – skuteczny zastrzyk endorfin

Zajęcia Zumby z roku na rok stają się coraz popularniejsze. Wpływ na to ma z pewnością charakter ćwiczeń oraz działanie tej odmiany aerobiku na organizm. Osoby ćwiczące Zumbę szybciej spalają kalorie, kształtują wszystkie partie mięśni. Treningi są urozmaicone, co sprawia, że z niecierpliwością czeka się na kolejne zajęcia. Przede wszystkim jednak redukują stres i poprawiają nastrój. Zumbę można ćwiczyć na sali oraz w wodzie. Takie zajęcia, 2 razy w tygodniu (w poniedziałki i środy o godz. 20:30) odbywają się m.in. w Parku Wodnym Koszalin.

Zajęcia Aqua Zumby są absolutnie dla wszystkich. Odciążenie ciała w wodzie umożliwia udział osobom otyłym, po kontuzjach czy też kobietom w ciąży. Co ważne, nie trzeba umieć pływać, aby uczestniczyć w zajęciach, ponieważ przez cały czas mamy kontakt z podłożem – zapewnia Anna Wojnarowska, instruktorka Aqua Zumby w Parku Wodnym Koszalin.

Zajęcia w wodzie trwają 55 minut. Ich formuła różni się nieco od tych z sali. – Zumba w basenie, to przede wszystkim zajęcia fitness wykonywane w rytm muzyki. Powiem więcej, muzyka nie jest tu jedynie tłem, a prowadzi trening. Choreografie do piosenek są zupełnie inne – odpowiednio zmodyfikowane do pracy w wodzie i raczej fitnessowe niż taneczne. Niezmieniona jest tylko ilość endorfin wydzielanych podczas ćwiczeń – przekonuje Anna Wojnarowska.

Warto podkreślić, że Aqua Zumba bardzo dobrze działa na organizm i samopoczucie. Odciąża cały układ kostno-stawowy, będąc świetnym uzupełnieniem dla innych form treningu „lądowego”. Relaksuje oraz likwiduje napięcia. Ruch w wodzie świetnie wpływa też na układ krwionośny i oddechowy. Woda powoduje, że praca w każdym kierunku wykonywana jest z oporem, przez co jest bardziej efektywna. Mięśnie pracują więc ciężej, jednocześnie moment wystąpienia zmęczenia pojawia się później. Zajęcia w wodzie wysmuklają i przyspieszają redukcję cellulitu.

W Aqua Zumbie pracuje całe nasze ciało i jest to dość intensywny trening. Jednocześnie możliwe jest regulowanie sobie intensywności wykonywania ćwiczeń, poprzez np. zmniejszanie zakresu czy dynamiki danego ruchu – wyjaśnia trenerka. Umożliwia to jednoczesne ćwiczenie osób o różnym przygotowaniu i różnych wymaganiach wobec treningu. – Dla mnie, jako instruktora, jest to najbardziej wymagający z prowadzonych przeze mnie treningów– kończy instruktorka Aqua Zumby.

* * *
Autor tekstu: JUSTYNA KORZENIAK / ADVENTURE MEDIA
Fotografie: Park Wodny Koszalin
* * *

Park Wodny Koszalin to najnowocześniejszy aquapark na Pomorzu, który do użytku został oddany 30 lipca 2015 r. Obiekt, wyposażony w szereg atrakcji wodnych, strefę saun, dwie siłownie,  zewnętrzny plac zabaw i część gastronomiczną, mieści się w Koszalinie, przy ul. Rolnej 14. Administratorem obiektu jest Zarząd Obiektów Sportowych Sp. z o.o.

W strefie rekreacyjnej Parku Wodnego znajduje się sześć basenów, z których dwa umiejscowione są na zewnątrz, a jeden czynny jest przez cały rok. Park posiada sześć zjeżdżalni, najdłuższa z nich, Anakonda, ma aż 176 m długości. W wewnętrznej strefie rekreacji znajdziemy m. in. baseny: sportowy, do nauki pływania, dla dzieci, a także rwącą rzekę, sztuczną falę i wiele innych atrakcji. W części rekreacyjnej można korzystać z leżanek basenowych, wodospadów rurowych, gejzerów powietrznych, jacuzzi, ściennych masażerów oraz zjeżdżalni wodnych. Strefa saun to szczególne miejsce w aquaparku, bogata różnorodność saun i łaźni spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Inwestorem jest Miasto Koszalin. Budowa Parku Wodnego Koszalin dofinansowana została z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Programu Regionalnego Narodowa Strategia Spójności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × pięć =