Bezpieczne lato z Plusem, ratownikami i Telewizją Polsat!

iplywamy 12:03

Bezpieczne lato z Plusem, ratownikami i Telewizją Polsat!

Już w najbliższy weekend rozpoczyna się tradycyjny cykl imprez, w których operator sieci Plus wspólnie z Telewizją Polsat i Polsat News i we współpracy ze służbami ratowniczymi zachęcają do aktywnego i bezpiecznego wypoczynku. W trakcie dwóch miesięcy wakacji w każdy weekend w wybranych miejscowościach w Polsce gościć będzie „Lato Polsat News”, a relacje z imprez będzie można zobaczyć na antenach Polsatu i Polsatu News. Partnerem akcji jest firma LG. Pierwsza impreza odbędzie się 25-26 czerwca w Moryniu nad jeziorem Morzycko.

Bezpieczne lato z Plusem, ratownikami i Telewizją Polsat!

W ciągu dwóch miesięcy wakacji dziennikarze Polsatu odwiedzą atrakcyjne turystycznie zakątki całej Polski i w każdy weekend w trakcie porannego programu Nowy Dzień z Polsat News pokażą gdzie warto pojechać na urlop. Akcja „Lato Polsat News” to przede wszystkim promocja aktywnego i bezpiecznego wypoczynku, dlatego wszędzie odbędą się pokazy ratownictwa odpowiednich służb, a uczestnicy imprez oraz telewidzowie dowiedzą się jakich błędów uniknąć podczas wakacji w górach i nad wodą. Będą też mieli okazję poznać specyfikę pracy ratowników i czym jest Zintegrowany System Bezpieczeństwa obsługujący numery ratunkowe. Dowiedzą się też jak udzielić pierwszej pomocy, czy też jak najszybciej i najskuteczniej wezwać w razie potrzeby pomoc.

Programy poprowadzi zespół w składzie: Beata Cholewińska, Joanna Górska, Milena Rostkowska-Galant, Małgorzata Tomaszewska, Mariusz Abramowicz, Przemysław Białkowski. oraz Marek Horczyczak, a kalendarz letnich imprez obfituje w niezwykłe wydarzenia:

  • 25-26 czerwca – Moryń – Tech Rescue Drużynowe Zawody Ratowników Wodnych;
  • 2-3 lipca – Międzyzdroje – pokazy ratownictwa wodnego w wykonaniu ratowników WOPR;
  • 9-10 lipca – Kluszkowce – II Zawody Ratowników Wodnych i Górskich;
  • 16-17 lipca – Ogrodzieniec – pokazy ratownictwa górskiego w wykonaniu ratowników Grupy Jurajskiej GOPR;
  • 23-24 lipca – Łeba – Surf Rescue Board Challenge – zawody na deskach ratowniczych;
  • 30-31 lipca – Ustka – Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim;
  • 6-7 sierpnia – Suwałki – pokazy ratownictwa wodnego w wykonaniu ratowników WOPR;
  • 13-14 sierpnia – Władysławowo – pokazy ratownictwa wodnego w wykonaniu ratowników WOPR;
  • 20-21 sierpnia – Gdynia – pokazy ratownictwa wodnego w wykonaniu ratowników WOPR i Lifeguard Gdynia;
  • 27 -28 sierpnia – Sopot – II Mistrzostwa Polski Łodzi Ratowniczych IRB.

Podczas wszystkich imprez odbywać się będą mecze i treningi siatkówki plażowej, prowadzone przez profesjonalne zawodniczki.

Plus, który od niemal szesnastu lat współpracuje ze służbami ratowniczymi WOPR, MOPR, GOPR i TOPRprzypomina też wszystkim korzystającym z letniego wypoczynku o zachowaniu zasad bezpieczeństwa i stosowaniu się do poleceń ratowników, a w razie nieszczęśliwego wypadku o numerach specjalnych ratunkowych: 601100100 nad wodą i 601100300 w górach.

W ramach bezpiecznych wakacji promowane będą także strony internetowe 601100100.pl i 601100300.pl poświęcone Zintegrowanemu Systemowi Ratownictwa, który obsługuje numer ratunkowy nad wodą 601100100 oraz w górach 601100300. Na stronach tych znaleźć można informacje dotyczące ratownictwa, udzielania pierwszej pomocy, zasad bezpieczeństwa nad wodą i w górach. Ze stronami tymi ściśle współpracują ich odpowiedniki na Facebooku. Na fanpageach numerów ratunkowych 601100100 i 601100300 codziennie pojawią się informacje ze świata ratownictwa wodnego i górskiego, informacje o zawodach sportowych i wszystkim co może się przydać do spędzenia bezpiecznych wakacji.

Na stronach tych można także pobrać i zainstalować na telefonie aplikację RATUNEK. Działa ona w polskich górach oraz nad morzem i jeziorami. W razie wypadku lub zagrożenia życia, aplikacja pozwala zlokalizować miejsce, z którego pochodzi zgłoszenie z dokładnością do 3 metrów.

Źródło: materiały prasowe Plus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 1 =