Bilardowe emocje w Nemo

iplywamy 09:33

Nemo – Świat Rozrywki w Dąbrowie Górniczej zaprasza wszystkich pasjonatów bilardu, do wzięcia udziału w eliminacjach do mistrzostw „Gry w ósemkę”. Turniej odbędzie się w ostatnią niedzielę marca, o godzinie 12:30.

Mistrzostwa gry w bilard na stałe wpisały się w kalendarz imprez organizowanych w Nemo. Z każdą kolejną edycją turniej cieszy się coraz większą popularnością, wśród mieszkańców Dąbrowy Górniczej i okolicznych miast. Niewątpliwym atutem wydarzenia jest nowa formuła w jakiej odbywają się zawody –  w turnieju biorą udział amatorzy, ale również w odróżnieniu do lat poprzednich, zawodowcy – to właśnie na takie rozwiązanie stawia pomysłodawca rozgrywek. Dzięki takiej formule mogą zmierzyć się ze sobą zarówno amatorzy, jak i zawodowcy. Nie ma również podziału na wiek, wszyscy mogą wspólnie spróbować swoich sił w tych niezwykle ciekawych zmaganiach – począwszy od dzieci, młodzież, a kończąc na osobach dorosłych. W marcowym turnieju swoje uczestnictwo potwierdziły m.in.

Dominik Jastrząb – w 2016 roku zawodnik zdobył drużynowo i indywidualnie pięć medali mistrzostw Polski. Łącznie rozegrał 265 meczy z czego 167 wygrał.

Szymon Kural – 12-letni zwoadnik, który od trzech lat bierze aktywny udział w różnych zawodach. M.in. wygrał Integracyjny Turniej o Mistrzostwo Krakowa oraz zdobył mistrzostwo Polski Uczniowskich Klubów Sportowych w Tomaszowie Mazowieckim.

Izabela Łącka –  multimedalistka mistrzostw Polski Kobiet. Łącznie 42 medale, z czego 12 ze złotego kruszcu. W 2016 roku zdobyła dwa srebrne i jeden brązowy medal.

Jerzy Regiela – medalista mistrzostw Polski, od wielu lat występuje w polskiej lidze bilardowej. Znany z najpotężniejszego rozbicia w kraju.

Sambor Stachowiak – indywidualny vice mistrz Polski UKS w 2015 roku. Drużynowy mistrz Polski UKS oraz brązowy medalista w drużynie mistrzostw Polski juniorów.

Organizator zapewnia do dyspozycji uczestników sześć stołów bilardowych, z możliwością udostępnienia kolejnych, w razie dużego zainteresowania turniejem.

Od stycznia do listopada w ostatnią niedzielę każdego miesiąca odbywać się będą kwalifikacje. Najlepsi zmierzą się w wielkim finale Master – 3 grudnia 2017.