Filip Zaborowski ambasadorem światowej marki

iplywamy 14:24

Filip Zaborowski ambasadorem światowej marki

Filip Zaborowski ambasadorem światowej marki

Zdjęcie: SBR Sports Europe Sp. z o. o.

Livemore, CA, USA (3 czerwca 2014 r.) – Utalentowany pływak Filip Zaborowski oraz firma Finis nawiązali współpracę. Polski sportowiec otrzymał wsparcie światowego lidera w produkcji zaawansowanego technologicznie sprzętu i akcesoriów pływackich.

Zaborowski zasilił grono ambasadorów marki Finis, w której są czołowi pływacy i triathloniści z całego świata. Szczeciński kraulista będzie reprezentował Polskę na globalnej mapie gwiazd pływania.

– Zostałem zauważony i doceniony przez światową markę. To dla mnie wielkie wyróżnienie i motywacja do dalszej pracy – podkreśla Zaborowski. – Cieszę się, że jako zawodnik przykładający ogromną wagę do przygotowań, będę brał udział w rozwoju innowacyjnych rozwiązań sprzętowych.

– Filip będzie miał dostęp do najnowocześniejszych produktów Finis. Znając jego sukcesy i obserwując treningi wiem, że pod okiem tak wybitnego trenera jakim jest Mirosław Drozd, może wkrótce osiągnąć dużo więcej – zaznacza Marcin Łogin menadżer marki FINIS na Polskę i Niemcy. – Nowoczesny sprzęt ma mu pomóc w osiąganiu sukcesów. Filip w najlepszy możliwy sposób będzie promował produkty niedostępne do tej pory na polskim rynku. To z pewnością zmniejszy przepaść między sprzętem dostępnym w Stanach Zjednoczonych i Europie.

20-letni Zaborowski (MKP Szczecin) należy do najbardziej obiecujących pływaków młodego pokolenia. Mimo młodego wieku ma na swoim koncie występy na największych imprezach, jak np. Mistrzostwa Świata w Barcelonie, Mistrzostwa Świata na krótkim basenie w Stambule czy Mistrzostwa Europy na krótkim basenie w Herning.

Posiada drugi w historii polskiego pływania rezultat na 1500 m stylem dowolnym na krótkim basenie (14.36,42). Jest jedną z największych nadziei Biało-czerwonych na dobry wynik na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku.

Firma Finis jest obecna na rynku od ponad 20 lat. Jej produkty są dostępne w ponad 65 krajach. Korzystają z nich olimpijczycy, zawodowcy, ale też amatorzy, którzy cenią jakość.

Najbardziej unikalnymi wyrobami Finis są m.in. Agility Paddles i Instincts Paddles (specjalne nakładki na dłonie pomagające przy treningu wytrzymałościowym). To innowacje, w których pływają najlepsze kadry świata

Oprócz tego w ofercie są chociażby: Swimmer’s Snorkel – rurka pływacka – która jest uznawana za niezbędne narzędzie do poprawy techniki pływania, Neptune MP3 – odtwarzacz audio, który w przeciwieństwie do słuchawek dousznych, używa technologii przewodnictwa kostnego do przesyłania muzyki do ucha wewnętrznego, oraz Z2 Zoomer – płetwy pływackie, które powstały w oparciu o wiedzę dotyczącą budowy mięśni, hydrodynamiki i inżynierii.

Źródło: materiały prasowe SBR Sports Europe Sp. z o. o.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście + 11 =