Główne Mistrzostwa Polski w Pływaniu – Szczecin

iplywamy 13:39

Główne Mistrzostwa Polski w Pływaniu – Szczecin

Głównych Mistrzostw Polski w PływaniuDo Głównych Mistrzostw Polski w Pływaniu (27-30 maja, Szczecin) pozostały zaledwie dwa dni. W związku z nadchodzącą imprezą dwczoraj o godzinie 12:00 w budynku Floating Areny odbyła się konferencja prasowa, w której wzięli udział organizator wykonawczy mistrzostw Krzysztof Bobala oraz przedstawiciele MKP Szczecin – trener Mirosław Drozd oraz zawodnik Filip Zaborowski.

– Sukces mistrzostw z ubiegłego roku sprawił, że było nam łatwiej starać się o to, aby i tym razem najważniejsza krajowa impreza sezonu odbyła się w Szczecinie. Bardzo się cieszę, że ponownie spotkamy się właśnie w tym miejscu i jestem przekonany, że będziemy świadkami niezwykle interesujących zawodów – zaczął Bobala.

Mistrzostwa z całą pewnością będą wyjątkowe, ponieważ dodatkowego prestiżu doda im fakt, że to właśnie w stolicy Pomorza Zachodniego polscy zawodnicy będą walczyć o minima kwalifikacyjne na XXXI Letnie Igrzyska Olimpijskie Rio 2016.

Głównych Mistrzostw Polski w Pływaniu

– Mamy potwierdzenie, że w Szczecinie wystartuje cała krajowa czołówka, czyli między innymi Radosław Kawęcki, Aleksandra Urbańczyk, Alicja Tchórz, Konrad Czerniak, Anna Dowgiert i Paweł Korzeniowski, który wielokrotnie podkreślał już, że nadchodzące igrzyska mają być jego ostatnimi w karierze.

Czego jeszcze można spodziewać się w Szczecinie? Na pewno doskonałej organizacji zawodów, która już rok temu była bardzo chwalona przez oficjeli, trenerów oraz samych pływaków. –  Nikt w Polsce nie organizuje mistrzostw tak dobrze, jak ma to miejsce w Szczecinie – cieszył się podczas konferencji Mirosław Drozd. – Wróciliśmy właśnie z pływackich Mistrzostw Europy w Londynie i mogę śmiało powiedzieć, że jeśli chodzi o poziom organizacyjny, to nasza impreza jest przygotowywana zdecydowanie lepiej niż ta w Wielkiej Brytanii.

Głównych Mistrzostw Polski w Pływaniu

Poziom rywalizacji sportowej także zapowiada się bardzo wysoko, ponieważ z powodu sztywnych kryteriów kwalifikacji na igrzyska zawodnicy będą zacięcie walczyć o każdą setną sekundy. – Ośmioro pływaków osiągnęło już minima do Rio, ale trzeba pamiętać, że nie jest to jeszcze jednoznaczne z olimpijską kwalifikacją. O tym, w jakim składzie nasza reprezentacja uda się do Brazylii zadecydują właśnie nadchodzące Główne Mistrzostwa Polski. Osobiście myślę, że ta liczba się powiększy i do Rio poleci 16-20 naszych pływaków – ocenił trener MKP Szczecin.

Jednym z tych, którzy osiągnęli już wymagany czas jest Filip Zaborowski. Nasz zawodnik zaprezentował się z bardzo dobrej strony podczas niedawnych Mistrzostw Europy w Londynie i w finale na 400 metrów stylem dowolnym zajął siódme miejsce. – Podstawowy cel wprawdzie zrealizowałem i z Wielkiej Brytanii wróciłem z minimum olimpijskim, ale nie ukrywam, że nie jestem z siebie w stu procentach zadowolony. W finale zabrakło mi trochę sił i wynik końcowy mógł być nieco lepszy – tłumaczył Zaborowski.

Głównych Mistrzostw Polski w Pływaniu

I choć uzyskany czas powinien dać mu wymarzony bilet do Rio, to jednak o rozprężeniu nie może być mowy, ponieważ w stawce są też inni pływacy, którzy mogą w Szczecinie osiągnąć rezultaty na podobnym poziomie. – W moich konkurencjach jest kilku zawodników, którzy też mają nadzieję na miejsce w reprezentacji na igrzyska w Rio, więc nie ma mowy o żadnym odpuszczaniu. Cały czas śrubuję formę i postaram się potwierdzić to także podczas mistrzostw w Szczecinie. Mam już na koncie cztery złote medale za 400 metrów stylem dowolnym i zrobię wszystko, aby dołożyć do nich piąty tytuł z rzędu.

Podczas rozpoczynających się w piątek mistrzostw będzie też możliwość zetknięcia się z innymi dyscyplinami sportu. Wszystko za sprawą targów BIEGANIE-PŁYWANIE-ROWERY, które przez cały czas będą towarzyszyć imprezie.

W czasie, gdy najlepsi polscy pływacy będą rywalizować o medale, miejsca na podium i kwalifikacje olimpijskie, do stolicy Pomorza Zachodniego przyjadą bowiem przedstawiciele specjalistycznych firm którzy będą prezentować ofertę powiązaną z tematyką przewodnią wydarzenia. – To fajna inicjatywa, która pozwoli nam jeszcze bardziej przeżyć to wielkie sportowe święto. Pojawią się tu przedstawiciele marek z różnych części Polski, a to powinno dodatkowo uatrakcyjnić kibicom same mistrzostwa – stwierdził Bobala.

Szczecińska impreza oficjalnie rozpocznie się w piątek o godzinie 16:40. Dwadzieścia minut wcześniej będzie mieć miejsce odsłonięcie replik medali Młodzieżowych Igrzysk Europejskich oraz  uroczyste wręczenie statuetek plebiscytu Bohaterowie Roku 2015. – Szczegółów programu nie zdradzę, ale zapewniam, że będzie interesująco i warto być z nami podczas otwierania mistrzostw – tajemniczo zakończył organizator wykonawczy imprezy.

Wstęp na Główne Mistrzostwa Polski w Pływaniu jest bezpłatny.

Źródło: materiały prasowe Bono.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × trzy =