H2Ostróg – podsumowanie działalności za rok 2014

iplywamy 16:35

H2Ostróg – podsumowanie działalności za rok 2014

H2Ostróg - podsumowanie działalności za rok 2014

Aquapark H2Ostróg jest obiektem miejskim, funkcjonuje od maja 2014 roku, w ramach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu. Jeszcze przed jego otwarciem szacunkowe obliczenia wskazywały, że frekwencja na poziomie 600 osób dziennie pozwoli zbilansować działalność aquaparku. Tymczasem od samego początku obiekt cieszy się dużym zainteresowaniem, zarówno mieszkańców Raciborza, jak i gości spoza miasta. Dosyć często obiekt notował frekwencję powyżej 1200 osób dziennie. Rekordową liczbę, 1405 gości, przyjął ósmego czerwca 2014 roku. Obiekt od 1 maja do 31 grudnia 2014 roku odwiedziło łącznie 198459 osób, co daje średnią dzienną na poziomie 817 osób (243 dni funkcjonowania).

Dzięki temu wyniki finansowe raciborskiego aquaparku są też lepsze, niż można się było tego spodziewać. Przy poniesionych kosztach funkcjonowania, stanowiących łącznie 2.506.943,97 zł (w tym m.in. amortyzacja i wynagrodzenia dla pracowników) H2Ostróg wygenerował przychód wielkości  2.992.095,07 zł, co dało w sumie 485.151,10 zł dochodu.

Cieszymy się z takiego wyniku, wiemy jednak, że to dopiero początek i trzeba będzie mocno się napracować, żeby poprawić, a przynajmniej utrzymać taki poziom wyników finansowych obiektu jak ten dotychczasowy – podsumowuje Krzysztof Borkowski, zastępca dyrektora Raciborskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który od samego początku zarządza aquaparkiem H2Ostróg.

***

H2Ostróg:

Aquapark H2Ostróg to nowoczesny park wodny, usytuowany w Raciborzu, przy ul. Zamkowej 4. Inwestorem jest Miasto Racibórz. Administratorem obiektu jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu.

Racibórz to miasto położone w woj. śląskim, tuż przy graniczy z Czechami.  Swoje siedziby i zakłady produkcyjne mają tu takie firmy jak: RAFAKO S.A., SGL Carbon Polska, Henkel, Mieszko S.A., Eko-Okna, ENSOL, Sunex S.A. Jest centralnym miastem powiatu raciborskiego, w skład którego wchodzą miasta Kuźnia Raciborska i Krzanowice oraz gminy Pietrowice Wielkie, Kornowac, Rudnik, Nędza i Krzyżanowice.

Źródło: materiały prasowe Adventure Media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × cztery =