I w Polsce Maraton Aquacyclingu!

iplywamy 11:11

I w Polsce Maraton Aquacyclingu!

Maraton Aquacycling Dąbrowa Górnicza, fot. Studio Bratkowski

Historyczny maraton w Dąbrowie Górniczej

Tego jeszcze nie było! W niedzielę w „Nemo – Świat Rozrywki” odbył się Maraton Aquacyclingu. To pierwsza tego typu impreza w naszym kraju.

Jako, że zbliża się lato, coraz częściej powraca dylemat, które formy aktywności fizycznej wybrać by poprawić kondycję i sylwetkę? Lepszy będzie rower, czy może jednak lepiej będzie wybrać się na basen? Aquacycling to sposób na to, by pogodzić zwolenników jednej i drugiej opcji, a przy okazji – zaoszczędzić też czas, gdyby chciało się wybrać i rower i basen.

Aquacycling to nowoczesna forma aktywności fizycznej, w której jeździ się na rowerze, ustawionym na dnie basenu. Podwodne pedałowanie spala więcej kalorii niż zwykła przejażdżka rowerowa, pomaga też w kształtowaniu sylwetki. W dodatku, nie trzeba umieć pływać! Zajęcia, dzięki ich wzbogaceniu o ćwiczenia z piłkami i ciężarkami, nie są monotonne. Poleca się je także jako formę wspomagania rehabilitacji.

Maraton Aquacycling Dąbrowa Górnicza, fot. Studio Bratkowski Maraton Aquacycling Dąbrowa Górnicza, fot. Studio Bratkowski

Niedzielne zajęcia trwały trzy godziny. Mimo sporego wysiłku, uśmiech z twarzy uczestników nie znikał nawet na moment. Nagrodą za włożony w wykonywane podczas maratonu ćwiczenia trud, były nie tylko lepsze samopoczucie i spalone kalorie – każdy biorący udział w tym wydarzeniu otrzymał pamiątkowy medal.

W przerwach między zajęciami można było nie tylko odpocząć po sporym wysiłku, ale także zasięgnąć porady u dietetyków i kosmetyczki. Nie brakowało również chętnych do sprawdzenia nowoczesnych metod opalania się.

Maraton Aquacycling Dąbrowa Górnicza, fot. Studio Bratkowski Maraton Aquacycling Dąbrowa Górnicza, fot. Studio Bratkowski

Wkrótce w „Nemo – Świat Rozrywki” odbędą się kolejne interesujące wydarzenia! Szukajcie informacji na stronie www.nemo-swiatrozrywki.pl oraz na portalach społecznościowych.

Źródło: materiały prasowe, fot. Studio Bratkowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 1 =