International Swimming Cup POZnań 2017

iplywamy 09:44

International Swimming Cup POZnań 2017

International Swimming Cup POZnań 2017

International Swimming Cup POZnań 2017
Ponad tysiąc pływaków zgłoszonych na zawody

Aż 536 kobiet i 474 mężczyzn wystartuje w rywalizacjach indywidualnych i sztafetowych, inspirowanych Mistrzostwami Świata, a to wszystko na basenie o dystansie olimpijskim wynoszącym 50m. Lista zgłoszeń na tegoroczną rywalizację jest już zamknięta. W weekend 21-23 kwietnia w Kompleksie Sportowo-Rekreacyjnym Termy Maltańskie w Poznaniu odbędą się międzynarodowe zawody pływackie International Swimming Cup POZnań.

International Swimming Cup POZnań 2017 stanowi już piątą edycję zawodów pływackich, wspieranych przez Miasto Poznań. To rywalizacja łącząca sportowców z całej Europy, będących w różnym wieku, posiadających odmienny staż i umiejętności pływackie. To szansa, aby ujrzeć obok siebie na słupkach startowych zarówno osoby dopiero rozpoczynające karierę sportową jak i zawodników z europejskiej czołówki. W tym roku na zawodach pojawią się m.in.:

  • Alicja Tchórz – Wicemistrzyni Europy na 100m stylem grzbietowym z Netanji 2015 z krótkiego basenu. Reprezentantka Polski podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie 2012 jak i Rio de Janeiro 2016. Rekordzistka Polski, wielokrotna Mistrzyni Polski.
  • Dominka Sztandera – wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, brązowa medalistka Mistrzostw Europy Juniorów.
  • Michał Chudy – Mistrz Polski Seniorów na 100 metrów stylem zmiennym, 5-ty zawodnik Mistrzostw Świata Juniorów.
  • Jacek Arentewicz – zawodnik Igrzysk Europejskich w Baku 2015, obecny Mistrz Polski na 200m stylem klasycznym. Reprezentant Polski podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Singapurze 2015.

O 630 medali powalczą pływacy nie tylko z Polski, ale także z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Ukrainy, Łotwy i Białorusi. Swoją obecność potwierdziła także kadra narodowa juniorów z Litwy. Dla kibiców wstęp na imprezę jest całkowicie bezpłatny.

Na miejscu zorganizowana zostanie strefa edukacji sportowej prowadzona w ramach KAIMOA Workshops. Odbywać się tam będą mini wykłady oraz warsztaty dotyczące treningu pływackiego i mentalnego oraz budowania wizerunku. Podczas imprezy będzie można również zakupić produkty z oficjalnej kolekcji sportowej,  sygnowanej nazwą i logotypem International Swimming Cup POZnań 2017.

Do zespołu organizacyjnego dołączyła w tym roku Kasia Baranowska – finalistka Igrzysk Olimpijskich Pekin 2008, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich Rio 2016, mistrzyni Europy na 200m i 400m stylem zmiennym, spełniony sportowiec i szczęśliwy człowiek:

– Jako zawodniczka brałam udział w wielu imprezach pływackich. International Swimming Cup POZnań ma wyjątkową atmosferę. Łączy sportowe zacięcie i pasję. Ja jestem sportowcem z pasją, dlatego cieszę się że mogę pracować z ludźmi podobnymi do siebie. W moim świecie  pływaniu najważniejsza jest zabawa. Pływanie jest po prostu FAJNE i chcę zarażać tym innych. Ten cel postawiliśmy sobie również przy projekcie KAIMOA, który mam przyjemność współtworzyć od sierpnia ubiegłego roku.

Zawodnicy wezmą udział w 34 konkurencjach indywidualnych i 4 sztafetowych, zorganizowanych w stylu klasycznym, grzbietowym, motylkowym, zmiennym i dowolnym. Wyścigi odbywać się będą na dystansach od 50 do 1500m, w tym również na  wyjątkowym dystansie 150m, stanowiącym wyzwanie dla miłośników tak sprintu, jak i średnich dystansów. Zawodnicy ścigać się będą w 6 kategoriach wiekowych, a najmłodsi uczestnicy to reprezentanci rocznika 2009. Łącznie podczas zawodów odbędzie się blisko 4,5 tys. startów.

To wspaniałe, że pływanie staje się coraz bardziej popularne. Sam aktywnie uprawiam tę dyscyplinę, ponad to biegam i jeżdżę na rowerze. Wierzę, że regularna aktywność fizyczna wpływa pozytywnie na naszą efektywność, dlatego w firmie stawiamy właśnie na sport. Bardzo się cieszę, że możemy wspierać tegoroczne zawody International Swimming Cup POZnań 2017, bo sport to nasza wspólna pasja – mówi Marek Tarnowski, prezes firmy Solid Logistics i Solid Investment.

Pula nagród dla najlepszych pływaków na International Swimming Cup POZnań 2017 wyniesie 2500 €, przewidywane są także liczne nagrody rzeczowe. Zawody odbędą się pod czujnym okiem komisji sędziowskiej, z oprawą muzyczno-świetlną.  Patronat nad imprezą sprawuje Polski Związek Pływacki oraz Wielkopolski Okręgowy Związek Pływacki oraz Prezydent Miasta Poznania.

International Swimming Cup POZnań 2017 International Swimming Cup POZnań 2017 International Swimming Cup POZnań 2017 International Swimming Cup POZnań 2017

Źródło: materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem − jeden =