International Swimming Cup POZnań – podsumowanie

iplywamy 09:28

International Swimming Cup POZnań – podsumowanie

International Swimming Cup POZnań

International Swimming Cup POZnań
Niemal 6 000 przepłyniętych kilometrów na weekendowych zawodach

W miniony  weekend w Poznaniu miały miejsce zawody pływackie International Swimming Cup POZnań 2017. Wystartowało ponad 1000 pływaków, pojawili się zawodnicy zarówno z Polski jak i ze świata. Znaleźli się wśród nich m.in. Alicja Tchórz, Kacper Stokowski, Dominika Sztandera, Bartosz Piszczorowicz, Jacek Arentewicz i Michał Chudy. W dniach 21 – 23 kwietnia na Termach Maltańskich odbyło się łącznie niemal 4,5 tysiąca startów. Pływaków dopingowali kibice i obecna przez cały czas trwania zawodów Kasia Baranowska.

Podczas International Swimming Cup POZnań pływacy mieli okazję zmierzyć się w 34 konkurencjach indywidualnych i 4 sztafetowych, na dystansach od 50 do 1500m. Zaplanowano także prestiżowy wyścig na specjalnym dystansie 150m. Ta niespotykana na innych imprezach pływackich konkurencja jest odległością pośrednią – to wyzwanie dla sprinterów i długodystansowców. Do rywalizacji stanęli m.in. Dominika Sztandera, Joanna Cieślak, Alicja Tchórz, Klaudia Jankowska, Kacper Stokowski, Bartosz Piszczorowicz, Jan Hołub, Damian Chrzanowski i Mateusz Arndt. Ostatecznie pierwsze miejsce na podium należało do Alicji Tchórz (wicemistrzyni Europy na 100m stylem grzbietowym z Netanji 2015 z krótkiego basenu, reprezentantki Polski podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie 2012 i Rio de Janeiro 2016, rekordzistki i wielokrotnej mistrzyni Polski) oraz Bartosza Piszczorowicza (brązowego medalisty Mistrzostw Europy Juniorów, wielokrotnego medalisty Mistrzostw Polski, reprezentanta warszawskiego  klubu pływackiego G8 Bielany). Najlepsza trójka kobiet i mężczyzn w tej konkurencji otrzymała nagrody pieniężne o łącznej wysokości 2 500 EUR. Fundatorami nagród byli sponsorzy, MZ INVEST i Pływam bez promili. Wyniki wszystkich konkurencji dostępne są na portalu MegaTiming:

http://live.megatiming.pl/derewecki/2017/04_23_poznan/index.html

International Swimming Cup POZnań International Swimming Cup POZnań International Swimming Cup POZnań International Swimming Cup POZnań

Podczas tegorocznych zawodów International Swimming Cup POZnań ustanowiono wiele znakomitych czasów. Na szczególne wyróżnienie zasłużył występ Zofii Chrzan z klubu UKS Lokomotywa Sopot, która startowała w czterech konkurencjach (50m, 100m i 200m stylem klasycznym oraz 50m stylem motylkowym). Udało jej się ustanowić już drugi w sportowej karierze rekord Polski – 34,80s na dystansie 50m stylem klasycznym na basenie olimpijskim wśród 12 latek.

Jestem tutaj już trzeci raz i muszę przyznać, że z roku na rok jest coraz lepiej. International Swimming Cup POZnań to bardzo dobra organizacja, świetna atmosfera i niesamowici ludzie. Na zawody przyjechałam ze swoim klubem, UKS Lokomotywa Sopot. Trener dba o moje odpowiednie przygotowanie, pilnuje przebiegu treningów. Dzięki naszej wspólnej pracy udało mi się już drugi raz pobić rekord Polski. Myślę, że popłynęłam tak szybko ze względu na rywalizację ze starszymi rocznikami. To one motywowały mnie do przyspieszenia – relacjonuje Zofia Chrzan.

W rywalizacji na Termach Maltańskich udział wzięły nie tylko kluby z Polski, ale także pływacy z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Ukrainy, Łotwy, Białorusi i Litwy. Tych ostatnich reprezentowała kadra narodowa juniorów. Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy oraz nagrody ufundowane przez sponsorów i partnerów zawodów. Dekoracje odbywały się przy oprawie muzycznej każdego dnia po wyścigach finałowych poszczególnych konkurencji.

Sport jest w mojej rodzinie od zawsze – mówi prezes ProMobil Fleet, Paweł Prentki. Sam jestem miłośnikiem i byłym zawodnikiem pływania. Stawiam na sport w życiu prywatnym i wspieram go w biznesie. Nasza firma oferuje korzystne rozwiązania wynajmu długo- i krótkoterminowego  samochodów m.in. dla klubów sportowych. Cieszę się, że mogliśmy wesprzeć organizację tak wyjątkowego wydarzenia jak International Swimming Cup POZnań 2017.

Zawody odbywały się pod czujnym okiem komisji sędziowskiej.  Patronat nad wydarzeniem sprawował Polski Związek Pływacki, Wielkopolski Okręgowy Związek Pływacki oraz Prezydent Miasta Poznania.

International Swimming Cup POZnań International Swimming Cup POZnań International Swimming Cup POZnań International Swimming Cup POZnań International Swimming Cup POZnań International Swimming Cup POZnań International Swimming Cup POZnań International Swimming Cup POZnań

Źródło: materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × dwa =