„Jak nie czytam. Jak czytam” – ogólnopolska akcja w Parku Wodnym Koszalin

iplywamy 10:20

„Jak nie czytam. Jak czytam” – ogólnopolska akcja w Parku Wodnym Koszalin

„Jak nie czytam. Jak czytam” - ogólnopolska akcja w Parku Wodnym Koszalin

„Starsi nie czytają? W młodych nadzieja!” – to hasło ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam. Jak czytam”, do której przyłączył się Park Wodny Koszalin. W piątek, 10 czerwca, uczniowie Szkoły Podstawowej Integracyjnej im. Kornela Makuszyńskiego nr 21 w Koszalinie oraz inne zainteresowane osoby wezmą udział w ustanowieniu rekordu w czytaniu w jednym momencie. Akcja odbędzie się na terenach zielonych aquaparku.

Jak nie czytam. Jak czytam” – ogólnopolska akcja w Parku Wodnym Koszalin

„Jak nie czytam. Jak czytam” to ogólnopolska akcja, której głównym zadaniem jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Jak podkreślają eksperci, jedyna nadzieja na wzrost fatalnych wskaźników czytelnictwa leży w dorastającym pokoleniu, a przewodnią rolę w jego aktywizacji powinny pełnić biblioteki szkolne.

W propagowanie czytelnictwa włączył także Park Wodny Koszalin, który wraz z Szkołą Podstawową im Kornela Makuszyńskiego nr 21 w Koszalinie pobije rekord w czytaniu. – Misją naszego aquaparku jest promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia. Wychodzimy z założenia, że „w zdrowym ciele zdrowy duch”, a czytanie książek jest bardzo ważnym elementem intelektualnego rozwoju młodych ludzi. Dlatego cieszymy się, że możemy wziąć udział w tak pozytywnej akcji – mówi Jacek Sinkiewicz, kierownik obiektu Park Wodny Koszalin.

Z corocznych badań przeprowadzanych przez Bibliotekę Narodową na osobach powyżej 15. roku życia wynika, że systematycznie spada czytelnictwo. Akcja „Jak nie czytam. Jak czytam”, ma na celu podkreślenie konieczności tworzenia przez środowiska szkolne, władze lokalne i struktury państwa warunków do skutecznej edukacji czytelniczej w szkołach i ułatwiania dzieciom oraz młodzieży dostępu do atrakcyjnej dla nich literatury. Wspiera również integrację lokalnych środowisk zainteresowanych działaniami na rzecz rozwoju czytelnictwa oraz upowszechnia opinię, że szansą na poprawę wskaźników czytelnictwa jest edukacja w tym kierunku młodego pokolenia.

* * *

Autor tekstu: Magdalena Matusik, Adventure Media
Zdjęcia: Plakat „Jak nie czytam. Jak czytam”

* * *

Park Wodny Koszalin to najnowocześniejszy aquapark na Pomorzu, który do użytku został oddany 30 lipca 2015 r. Obiekt, wyposażony w szereg atrakcji wodnych, strefę saun, dwie siłownie, zewnętrzny plac zabaw i część gastronomiczną, mieści się w Koszalinie, przy ul. Rolnej 14. Administratorem obiektu jest Zarząd Obiektów Sportowych Sp. z o.o.

W strefie rekreacyjnej Parku Wodnego znajduje się sześć basenów, z których dwa umiejscowione są na zewnątrz, a jeden czynny jest przez cały rok. Park posiada sześć zjeżdżalni, najdłuższa z nich, Anakonda, ma aż 176 m długości. W wewnętrznej strefie rekreacji znajdziemy m. in. baseny: sportowy, do nauki pływania, dla dzieci, a także rwącą rzekę, sztuczną falę i wiele innych atrakcji. W części rekreacyjnej można korzystać z leżanek basenowych, wodospadów rurowych, gejzerów powietrznych, jacuzzi, ściennych masażerów oraz zjeżdżalni wodnych. Strefa saun to szczególne miejsce w aquaparku, bogata różnorodność saun i łaźni spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Inwestorem jest Miasto Koszalin. Budowa Parku Wodnego Koszalin dofinansowana została z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Programu Regionalnego Narodowa Strategia Spójności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 + jedenaście =