Kajaki w H2Ostróg na zakończenie wakacji

iplywamy 11:14

Kajaki w H2Ostróg na zakończenie wakacji

Kajaki w H2Ostróg na zakończenie wakacji

Chociaż wakacje dobiegają końca, w raciborskim aquaparku atrakcji nie zabraknie. Wrzesień zapowiada się bardzo ciekawie. W weekendy będą kontynuowane lekcje pływania oraz zajęcia z animatorem. W drugi czwartek miesiąca odbywać się będą zajęcia z nurkowania, a w najbliższą niedzielę  H2Ostróg zaprasza na pokazowe lekcje kajakarstwa.

Kajaki w H2Ostróg na zakończenie wakacji

Dmuchany tor przeszkód, kostka do gry w piłkę,  boisko do siatkówki czy ślizgacze, to tylko niektóre z atrakcji, jakie pojawiły się w wakacje na pływalni H2Ostróg w Raciborzu. Wciąż rosnąca frekwencja, blisko tysiąc odwiedzin dziennie, przekonują zarządców, aby poszerzać atrakcyjność obiektu.

W każdy weekend sierpnia odbywały się lekcje pływania, z których mógł korzystać każdy, kto w czasie prowadzonych zajęć przebywał na basenie. Lekcje cieszyły się dużym zainteresowaniem, dlatego postanowiliśmy je kontynuowaćzapewnia Krzysztof Borkowski, zarządzający H2Ostróg, zapraszając na następne zajęcia już w najbliższą sobotę od godz. 11.00 do 12.00.

Podobne zainteresowanie zyskały zajęcia animacyjne dla najmłodszych, więc one również będą kontynuowane. –  Gry i zabawy  prowadził Dariusz Kwapik, instruktor nauki pływania. Na te spotkania przychodziły dzieci w różnym wieku,  wszystkie miło spędzały tu czas, dlatego chcemy, aby odbywały się dalej – zapewnia Krzysztof Borkowski. Natomiast w drugi czwartek każdego miesiąca odbywać się będą zajęcia z nurkowania, prowadzone przez rydułtowską szkołę NAUI. W każdy czwartek i piątek raciborski aquapark zaprasza na aquaaerobik dla pań.

Na zakończenie wakacji w H2Ostróg przygotowano trzygodzinne pokazowe lekcje kajakarstwa. –  W zajęciach będzie mógł wziąć udział każdy użytkownik pływalni, który na ten czas wykupi wejściówkę. Instruktorzy kajakarstwa będą uczyć zasad korzystania ze sprzętu. Chętni będą mogli spróbować powiosłować, ponieważ do ich dyspozycji będą kajaki „Jedynki” – tłumaczy zarządca raciborskiego aquaparku dodając, że jeśli kajaki spotkają się z dużym zainteresowaniem, wkrótce zostaną powtórzone. Zajęcia te zaplanowano na najbliższą niedzielę w godz.  11.00 – 14.00.

Od września, w tygodniu, w godzinach około południowych na terenie pływalni będą odbywały się lekcje pływanie dla uczniów raciborskich szkół podstawowych. Nie oznacza to jednak, że w tym czasie inni użytkownicy nie będą mogli korzystać z pływalni. – Nauka pływania będzie odbywała się tylko na maksymalnie czterech torach, na dwóch układany będzie wodny tor przeszkód, a dwa pozostałe będą dostępne dla innych użytkowników – zapewnia K. Borkowski i zaprasza mieszkańców oraz przyjezdnych do korzystania z raciborskiego obiektu.  

Kajaki w H2Ostróg na zakończenie wakacji Kajaki w H2Ostróg na zakończenie wakacji

***

H2Ostróg:

Aquapark H2Ostróg to nowoczesny park wodny, usytuowany w Raciborzu, przy ul. Zamkowej 4. Inwestorem jest Miasto Racibórz. Administratorem obiektu jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu.

Racibórz to niespełna 60-tysięczne miasto położone w woj. śląskim, tuż przy graniczy z Czechami.  Swoje siedziby i zakłady produkcyjne mają tu takie firmy jak: RAFAKO S.A., SGL Carbon Polska, Henkel, Mieszko S.A., Eko-Okna, ENSOL, Sunex S.A. Jest centralnym miastem powiatu raciborskiego, w skład którego wchodzą miasta Kuźnia Raciborska i Krzanowice oraz gminy Pietrowice Wielkie, Kornowac, Rudnik, Nędza i Krzyżanowice.

Źródło: materiały prasowe Adventure Media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − 1 =