Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

iplywamy 15:37

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

Trwa akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, która skierowana jest do dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Jest to druga edycja tego typu akcji poświęcona bezpieczeństwu osób wypoczywających nad wodą, mająca na celu ograniczenie wypadków utonięć. Propagowanie właściwego zachowywania się w wodzie i w jej pobliżu będzie realizowane w miejscach letniego wypoczynku dzieci i młodzieży, a także festynach i różnego rodzaju imprezach plenerowych.

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, MSWiA oraz PZU przekazały Komendom Wojewódzkim i Stołecznej Policji materiały w formie informatorów, plakatów i naklejek. W ramach kampanii został również ogłoszony konkurs „Filmowy przewodnik”.

W konkursie mogą wziąć zespoły dzieci i młodzieży w grupach trzy osobowych w wieku do 18 lat. Przedmiotem konkursu jest stworzenie spotu filmowego, promującego bezpieczny sposób zachowywania się w wodzie lub nad wodą.

Prace należy przesyłać do 7 września 2018r, na adres Biura Prewencji Komendy Głównej Policji:

Komenda Główna Policji – Biuro Prewencji,

ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa

z dopiskiem „Filmowy przeWODNIK”.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się do dnia 17 września 2018r, a jury przyzna nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone podczas ogólnopolskiego finału konkursu. Szczegóły oraz kart zgłoszenia do pobrania na stronach konkursu.

filmowy przewodnik

Akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, jest objęta honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz wpisana do Harmonogramu działań na rok 2018 w ramach Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020.

Policja zachęca również do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie można zgłaszać dzikie kąpieliska.

Źródło: MSWiA oraz Policja

Jeden komentarz do “Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    18 + cztery =