Listopad dla Seniora w Parku Wodnym Koszalin

iplywamy 08:57

Listopad dla Seniora w Parku Wodnym Koszalin

Pływanie to szczególna forma aktywności fizycznej, która uprawiana może być od wieku niemowlęcego aż po późną starość. To właśnie dla osób po 55 roku życia Park Wodny Koszalin przygotował specjalną ofertę – Aqua Senior 55 +, która w listopadzie obowiązywać będzie przez cały dzień. Promocja ta upoważnia do zakupu jednorazowego biletu wstępu na dwugodzinny pobyt w strefie rekreacyjnej i na basenie sportowym za jedyne 10 zł.

Listopad dla Seniora w Parku Wodnym Koszalin

Rola aktywności fizycznej u osób starszych jest niezwykle istotna. Jej głównym oddziaływaniem jest wydłużenie okresu fizycznej sprawności, poprawa jakości życia, polepszenie samopoczucia oraz zmniejszenie ryzyka zachorowania na niektóre choroby. Szczególnie korzystnie na stan zdrowia seniorów wpływa pływanie. Warto wiedzieć, że ciało ludzkie waży w wodzie około 90 procent mniej niż poza nią, dlatego też aktywność ruchowa wykonywana w niej nie obciąża stawów, a co za tym idzie jest całkowicie bezpieczna i skuteczna. Pływanie polepsza samopoczucie psychiczne oraz działa relaksująco i odprężająco.

Park Wodny Koszalin, którego głównym celem jest promocja zdrowego i aktywnego stylu życia w każdym wieku, przygotował specjalną ofertę – Aqua Senior 55+. Od 2 do 30 listopada, osoby starsze będą mogły korzystać z promocji przez cały dzień. – W listopadzie specjalnie dla Naszych Seniorów wydłużamy godziny promocji Aqua Senior 55 +. Od 2 do 30 listopada osoby starsze mogą korzystać z biletu Aqua Senior przez cały dzień. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy kochają aktywne spędzania czasu wolnego, dbają o zdrowie i kondycję fizyczną. Tylko w tym miesiącu oferta ważna od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 9.00 do 22.00 – wyjaśnia Danuta Kaźmierczak z Działu Marketingu Parku Wodnego Koszalin.

Warto także zaznaczyć, że również w listopadzie jest aktywna oferta Rodzinny Listopad. W jej ramach dzieci i ich dorośli opiekunowie mogą korzystać z promocyjnego, 3-godzinnego dostępu do strefy rekreacji. W ofercie „bilet rodzinny 2+1″ kosztuje 45 zł.

* * *
Autor tekstu: MAGDALENA MATUSIK / ADVENTURE MEDIA

Zdjęcie: Park Wodny Koszalin

* * *

Park Wodny Koszalin to najnowocześniejszy aquapark na Pomorzu, który do użytku został oddany 30 lipca 2015 r. Obiekt, wyposażony w szereg atrakcji wodnych, strefę saun, dwie siłownie, zewnętrzny plac zabaw i część gastronomiczną, mieści się w Koszalinie, przy ul. Rolnej 14. Administratorem obiektu jest Zarząd Obiektów Sportowych Sp. z o.o.

W strefie rekreacyjnej Parku Wodnego znajduje się sześć basenów, z których dwa umiejscowione są na zewnątrz, a jeden czynny jest przez cały rok. Park posiada sześć zjeżdżalni, najdłuższa z nich, Anakonda, ma aż 176 m długości. W wewnętrznej strefie rekreacji znajdziemy m. in. baseny: sportowy, do nauki pływania, dla dzieci, a także rwącą rzekę, sztuczną falę i wiele innych atrakcji. W części rekreacyjnej można korzystać z leżanek basenowych, wodospadów rurowych, gejzerów powietrznych, jacuzzi, ściennych masażerów oraz zjeżdżalni wodnych. Strefa saun to szczególne miejsce w aquaparku, bogata różnorodność saun i łaźni spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Inwestorem jest Miasto Koszalin. Budowa Parku Wodnego Koszalin dofinansowana została z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Programu Regionalnego Narodowa Strategia Spójności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + 16 =