Mały festiwal pływacki w H2Ostróg

iplywamy 12:16

Mały festiwal pływacki w H2Ostróg

Mały festiwal pływacki w H2Ostróg

Blisko 150 zawodników z Polski, Niemiec oraz Czech wzięło udział w XI Międzynarodowych Zawodach Pływackich o Puchar prezesa MKS SMS Victoria Racibórz. Zmagania odbyły się w niedzielę, 8 czerwca w H2Ostróg. Bezapelacyjnie zwyciężył MKS SMS Victoria Racibórz, zdobywając łącznie 55 medali.

Mały festiwal pływacki w H2Ostróg

W niedzielę, 8 czerwca w aquaparku H2Ostróg odbyły się XI Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar prezesa MKS SMS Victoria Racibórz. W konkursie wzięło udział blisko 150 młodych zawodników z Polski, Niemiec i Czech.

Dotąd zawodny odbywały się na pływalni w SMS lub PWSZ Racibórz, w tym roku postanowiliśmy przetestować nasz nowy aquapark – mówił Sławomir Szwed, prezes MKS SMS Victoria Racibórz. – Uważam, że spisał się rewelacyjnie. Znakomita atmosfera, nośna woda i trybuny zapełnione kibicami, a na dokładkę zwycięstwo naszych. Czego można chcieć więcej?– dodał z zadowoleniem S. Szwed.

Mały festiwal pływacki w H2Ostróg

Podobnego zdania był Mirosław Lenk, prezydent Raciborza, który starty pływaków śledził z widowni. – Mamy dziś dwa powody do dumy. Po pierwsze nasi zawodnicy zdobyli najwięcej złotych medali. Po drugie aquapark zdał egzamin. W czasie, gdy odbywał się konkurs około 120 osób swobodnie korzystało ze strefy SPA, w dodatku za pół ceny. Mimo obaw wielu mieszkańców, obiekt dało się bez problemu podzielić – zapewnił Mirosław Lenk.

Na budowę pływalni dostaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Sporu i Turystki, dzięki któremu powstał, właśnie basen sportowy, więc na pewno będzie tutaj więcej takich imprez– podkreślił prezydent.

Z tej informacji najbardziej ucieszyli się raciborscy zawodnicy. – Startowaliśmy w wielu zawodach w Polsce i za granicą, ale tak dobrze jak tutaj, nigdzie nam się nie pływało. Woda bardzo fajna, nośna, ściany nie są śliskie, dzięki czemu zaoszczędziliśmy wiele czasu, a przy okazji zdobyliśmy kolejne medale – stwierdzili zgodnie Martyna Jasiak oraz Magdalena Borsuk, obie dziewczyny zajęły II miejsce pokonując dystans 50 m grzbietem.

Mały festiwal pływacki w H2Ostróg

H2Ostróg, jako arena międzynarodowych zmagać spisała się na medal podobnie jak sportowcy  MKS SMS Victoria Racibórz. To oni podczas niedzielnych zmagań triumfowali. Zdobyli 27 złotych medali, 17 srebrnych i 11 brązowych. Na drugim miejscu uplasował się Mks Sms Victoria Racibórz. Zawodnicy zdobyli 6 złotych krążków, 5 srebrnych i 7 brązowych. Trzecie miejsce zajęli zawodnicy KS Górnik z Radlina. Dwóch zawodników zdobyło złoto, 10 srebro, a 7 brąz.

Mały festiwal pływacki w H2Ostróg

W zawodach wzięło udział 13 klubów:

GMS Racibórz

KS Piątka Chorzów

KS Unia Racibórz

KS Górnik Radlin

MKS SMS Victoria Racibórz

RMKS Rybnik

SP – Racibórz

SV 08 Werdohl

TKKF Szczygałowice

UKS Aquatica Pawłowice

UKS Ondraszek Bielsko – Biała

Zlin

Mks Sms Victoria Racibórz

Mały festiwal pływacki w H2Ostróg Mały festiwal pływacki w H2Ostróg Mały festiwal pływacki w H2Ostróg

Zdjęcia:

Międzynarodowe zawody pływackie w aquaparku H2Ostróg

***

H2Ostróg:

Aquapark H2Ostróg to nowoczesny park wodny, usytuowany w Raciborzu, przy ul. Zamkowej 4. Inwestorem jest Miasto Racibórz. Administratorem obiektu jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu. Nazwa, nawiązująca do dzielnicy Ostróg, w której znajduje się aquapark, została wybrana w konkursie dla mieszkańców przeprowadzonym wspólnie z lokalnym portalem informacyjnym.

Źródło: materiały prasowe Adventure Media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + cztery =