Mateusz Sawrymowicz pierwszy w Izraelu – pierwszy w historii Polski

iplywamy 08:15

Mateusz Sawrymowicz pierwszy w Izraelu – pierwszy w historii Polski

Mateusz Sawrymowicz

Mateusz Sawrymowicz wygrał wczoraj maraton pływacki na 10km w zawodach Pucharu Europy LEN i dzięki niemu mogliśmy usłyszeć pierwszego Mazurka Dobrowskiego w historii polskiego męskiego pływania na wodach otwartych!

To pierwszy taki sukces dla kiełkującej w Polsce kadry narodowej i potwierdzenie, że ta dyscyplina ma się w Polsce bardzo dobrze. Mateusz miał już na swoim koncie srebrny medal zdobyty w zawodach tej samej rangi na Balatonie w 2014 roku. Sawrymowicz całe swoje życie podporządkował przygotowaniom do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro i pierwszy sprawdzian zdał na piątkę, ponieważ wygrana w Eliat dała mu kolejną przepustkę do kwalifikacji olimpijskiej, która latem odbędzie się portugalskim Setubal. Basenowemu Mistrzowi Świata brakuje obecnie medalu olimpijskiego, który zdaniem fachowców jest w jego zasięgu.

Mateusz Sawrymowicz

Godnym uwagi objawieniem jest młody zawodnik Krzysztof Pielowski, który zaczął od niedawna współpracować z Mateuszem i trenerem Dariuszem Czekałą (MKP Szczecin) i dzisiaj stawił się na metę drugi triumfując swój pierwszy sukces takiej rangi w karierze.

Tekst i zdjęcia: Marcin Łogin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × dwa =