Mistrzostwa Szkół Sportowych w Pływaniu w H2Ostróg

iplywamy 10:50

Mistrzostwa Szkół Sportowych w Pływaniu w H2Ostróg

Mistrzostwa Szkół Sportowych w Pływaniu w H2Ostróg

W drugiej połowie marca H2Ostróg odwiedzą młodzi pływacy z całej Polski, bowiem na terenie raciborskiego aquaparku odbędą się Mistrzostwa Szkół Sportowych w Pływaniu.

Mistrzostwa Szkół Sportowych w Pływaniu w H2Ostróg

Organizatorzy: Polski Związek Pływacki, Urząd Miasta w Raciborzu, MKS-SMS „Victoria” w Raciborzu, Ośrodek Sportu i Rekreacji i Szkoła Podstawa nr 15 w Raciborzu zapraszają publiczność w dniach 20 – 21 marca na Mistrzostwa Szkół Sportowych w Pływaniu. Na pływackich torach aquaparku H2Ostróg o medale powalczą uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski.

Uroczyste otwarcie mistrzostw, które rozgrywane będą pod patronatem Prezydenta Miasta Racibórz, odbędzie się w piątek 20.03 o godzinie 15:15. Wówczas, zarówno dziewczyny, jak i chłopcy, popłyną stylem dowolnym, klasycznym, grzbietowym, zmiennym, a także odbędą się konkurencje sztafetowe. Uczniowie szkół podstawowych oraz uczniowie gimnazjów będą rywalizować ze sobą oddzielnie. Będą oni mieli do dyspozycji ośmiotorowy basen pływacki. Na czas zawodów niedostępny będzie dla klientów obiekt H2Ostróg.

Racibórz ma silne tradycje pływackie, pielęgnowane nawet u najmłodszych dzieci. Lekcje pływania prowadzone są we wszystkich raciborskich szkołach podstawowych już w pierwszych klasach. W ZSOMS swoje umiejętności szlifuje utalentowana młodzież, która ma szansę na dołączenie do grona najlepszych sportowców w kraju i nie tylko – podkreśla Sławomir Szwed, prezes klubu MKS-SMS „Victoria” w Raciborzu. Ziemia Raciborska wychowała wielu znakomitych, światowej sławy pływaków i nie tylko. Znani pływacy, którzy na stałe wpisali się na kartach historii sportu to m. in. złoty medalista Światowych Igrzysk Młodzieży w pływaniu na 200 m stylem klasycznym Michał Sapoń (Moskwa – Rosja, 1998 r.), wicemistrzyni Europy w pływaniu na 200 m stylem klasycznym Katarzyna Dulian (Triest – Włochy, 2005 r.),  wicemistrz Europy w pływaniu na 200 m stylem klasycznym Artur Paczyński (Rostok – Niemcy, 1996 r.), czy wicemistrz Europy Juniorów w pływaniu na 200 m stylem motylkowym Adam Rzeczkowski (Florencja – Włochy, 1978 r.). A teraz Racibórz wychowuje ich potencjalnych następców.

***

H2Ostróg:

Aquapark H2Ostróg to nowoczesny park wodny, usytuowany w Raciborzu przy ul. Zamkowej 4. Inwestorem jest Miasto Racibórz. Administratorem obiektu jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu.

Racibórz to miasto położone w woj. śląskim, tuż przy granicy z Czechami. Swoje siedziby i zakłady produkcyjne mają tu takie firmy jak: RAFAKO S. A., SGL Carbon Polska, Henkel, Mieszko S. A., Eko-Okna, ENSOL, Sunex S. A. Jest centralnym miastem powiatu raciborskiego, w skład którego wchodzą miasta Kuźnia Raciborska i Krzanowice oraz gminy Pietrowice Wielkie, Kornowac, Rudnik, Nędza i Krzyżanowice.

Źródło: materiały prasowe Adventure Media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − 6 =