Na sportowo – Malinowy Dwór promuje aktywny wypoczynek

iplywamy 13:21

Na sportowo – Malinowy Dwór promuje aktywny wypoczynek

Paulin Maciuszek w Malinowym Dworze

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wiosna to pora roku, która zachęca nas do aktywnego spędzania czasu. Z racji sprzyjającej pogody warto wsiąść na rower lub wybrać się na długi spacer. Z kolei jeśli dysponujemy dłuższą chwilą wolnego czasu, na przykład podczas weekendu, możemy zaplanować wyjazd pełen sportowych atrakcji. Miejscem, które umożliwi nam połączenie wypoczynku z ruchem jest Hotel Medical SPA Malinowy Dwór zlokalizowany w Górach Izerskich – turystycznej perle Dolnego Śląska. Jego położenie i ofertę związaną z aktywnym spędzaniem czasu doceniła biegaczka narciarska Paulina Maciuszek.

Aktywny wypoczynek to doskonała alternatywa dla weekendu spędzonego przed telewizorem. Za sprawą świeżego powietrza, ciszy i bliskości natury odzyskamy siły, które straciliśmy podczas tygodnia pracy. Świeradów Zdrój, miejscowość, w której położony jest Hotel Medical SPA Malinowy Dwór to jedna z najpiękniejszych, uzdrowiskowo-turystycznych miejscowości w Polsce. Jego okolice są bardzo atrakcyjne o każdej porze roku. Wiosną jest to miejsce doskonałe na piesze wędrówki, nordic walking lub jazdę na rowerze. Wybudowane na tym terenie drogi dla rowerzystów, tzw. „single trek”, to ponad 75 km tras, zarówno po stronie polskiej, jak i czeskiej. W tym urokliwym zakątku odpoczywają osoby z różnych części Polski, także znani sportowcy.

„Jestem zachwycona tym miejscem. Kocham góry, uwielbiam ruch, a to miejsce jest po prostu idealne dla mnie. Często bywam w Jakuszycach i nie zdawałam sobie sprawy, że dosłownie na wyciągnięcie ręki są tak dobrze przygotowane trasy rowerowe. Na pewno przyjadę do Świeradowa Zdroju potrenować latem. To dla mnie świetna alternatywa na prywatne zgrupowanie. Jest tu wszystko czego potrzebuję: trasy rowerowe, biegowe, jest siłownia, wyciąg narciarski, gdzie mogłabym skakać treningi imitacyjne. Miejsce na treningi nartorolkowe z pewnością też znajdę. A po ciężkim tygodniu treningowym jest gdzie się „odnowić” i zrelaksować. Ale mówię z perspektywy zawodniczki – a przecież to świetne miejsce, aby odpocząć aktywnie od pracy, od codzienności, od problemów i zmartwień, które znikają w tym miejscu. Polecam każdemu kto lubi naturę, ruch i relaks w świetnej atmosferze. Po aktywnym dniu Hotel Medical SPA Malinowy Dwór proponuje szeroką ofertę rehabilitacji, zabiegów zdrowotnych i kosmetycznych oraz strefę relaksu – SPA. Tu można zregenerować siły. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie” – powiedziała Paulina Maciuszek, biegaczka narciarska.

Na łonie natury

W Świeradowie Zdroju krzyżują się także liczne szlaki turystyczne – czerwony, niebieski, żółty i zielony, które prowadzą turystów w pięciu kierunkach, do pięknych zakątków – górskich polan, przełęczy i szczytów. Piesze wędrówki w tej okolicy dostarczają niezapomnianych widoków i zachęcają do częstszego spędzania czasu na łonie natury.

Sportowe atrakcje

Wszyscy goście hotelu Medical SPA Malinowy Dwór mogą korzystać z atrakcji sportowych na terenie ośrodka. Kort tenisowy to doskonała forma aktywności fizycznej, która pozwala utrzymać szczupłą sylwetkę, nienaganną kondycję oraz pomaga zadbać o zdrowie. W ofercie hotelu znajdują się również ciekawe propozycje zajęć ruchowych, takich jak gimnastyka wodna, pilates, zumba czy joga. Okolica zachęca też do uprawiania joggingu, który bez nadmiernego stresu związanego z wysiłkiem poprawi naszą sprawność i wydolność fizyczną.

Siarczkowa rehabilitacja

Hotel Medical SPA Malinowy Dwór w swojej ofercie posiada zabiegi balneologiczne, z wykorzystaniem najsilniejszej na świecie wody siarczkowej ze źródła „Malina”, którą wykorzystuje się do leczenia chorób stawów. Kąpiel siarczkowa jest więc doskonałym lekarstwem w przypadku, gdy poczujemy zew natury i przesadzimy z aktywnością fizyczną lub potrzebujemy regeneracji po aktywnym sezonie.

„W Hotelu Medical SPA Malinowy Dwór korzystałam między innymi z zabiegów balneologicznych. Kąpiele siarczkowe to doskonałe lekarstwo nie tylko na moje spracowane stawy i mięśnie, ale również na skórę. W Malinowym Dworze wypoczęłam, „odnowiłam” swoje ciało i duszę. Teraz mogę znowu zacząć ciężkie treningi przygotowując się do kolejnego sezonu. Polecam te kąpiele każdemu, nie tylko osobom aktywnym fizycznie i nie tylko jako lekarstwo na kontuzje, ale również jako kosmetyk” – mówi Paulina Maciuszek, biegaczka narciarska.

Więcej informacji na temat Hotelu Medical SPA Malinowy Dwór można znaleźć na stronie internetowej obiektu.

Paulin Maciuszek w Malinowym Dworze Paulin Maciuszek w Malinowym Dworze Paulin Maciuszek w Malinowym Dworze Malinowy Dwór Malinowy Dwór

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − 15 =