Nowe rekordy na POZnań International Swimming Cup

iplywamy 12:33

Nowe rekordy na POZnań International Swimming Cup

Nowe rekordy na POZnań International Swimming Cup

Nowe rekordy na POZnań International Swimming Cup podsumowanie międzynarodowych zawodów pływackich

W miniony weekend w Poznaniu odbyły się międzynarodowe zawody pływackie POZnań International Swimming Cup. W dniach 19 – 21.02 na Termach Maltańskich wystartowało 1037 pływaków. Wśród nich znaleźli się także zawodnicy rangi światowej – m.in. Kacper Majchrzak, Diana Sokołowska i Katarzyna Baranowska. Wszystkich zawodników dopingowała Otylia Jędrzejczak, gość specjalny tegorocznej edycji PISC.

Podczas POZnań International Swimming Cup pływacy mieli okazję zmierzyć się w 26 konkurencjach, 52 wyścigach na dystansach od 50 do 1500m – w tym na specjalnej długości 150m – niespotykanej na innych imprezach pływackich. To właśnie finałowy bieg w tej konkurencji był jednym z najbardziej emocjonujących startów tegorocznej edycji zawodów. Do rywalizacji stanęli najlepsi z najlepszych dopływając do mety w kolejności: Diana Sokołowska, Joanna Cieślak i Katarzyna Baranowska wśród kobiet oraz Kacper Majchrzak, Bartosz Piszczorowicz, Damian Goździk i Michał Chudy – wśród mężczyzn. Zwycięzcy tej konkurencji, po pełnych emocji wyścigach i zaciętej rywalizacji przy głośnym dopingu publiczności, odebrali medale z rąk Otylii Jędrzejczak. Najlepsza trójka zawodników otrzymała także nagrody pieniężne o łącznej wysokości 1 600 EUR. Fundatorem nagród w tej konkurencji była Fabryka Formy, ogólnopolska sieć klubów fitness.

Przez 3 dni POZnań International Swimming Cup odbyło się łącznie 4 980 startów, które przyniosły wiele nowych rekordów zawodów. Ustanowili je m.in. Diana Sokołowska, Katarzyna Baranowska, Kacper Majchrzak, Piotr Ludwiczak, Gabriela Wójtowicz, Rafał Kusto, Michał Chudy, Joanna Cieślak, Arkadiusz Osses, Zuzanna Kit. Relację na żywo z każdego startu można było śledzić m.in. na stronie internetowej zawodów. Wyniki wszystkich konkurencji dostępne są na portalu MegaTiming: http://megatiming.pl/contest/c20dbc56-7caa-416d-a60c-4ba69bb79755.

POZnań International Swimming Cup to poznańska impreza z międzynarodowym charakterem. Podczas tegorocznej edycji, poza liczną reprezentacją klubów pływackich z Polski, udział wzięli pływacy m.in. z Białorusi, Litwy, Niemiec i Norwegii.

Nowe rekordy na POZnań International Swimming Cup Nowe rekordy na POZnań International Swimming Cup

Najlepsi zawodnicy POZnań International Swimming Cup otrzymali pamiątkowe medale oraz nagrody ufundowane przez sponsorów i partnerów zawodów. Przyznano także kilka nagród specjalnych, m.in. dla najstarszego i najmłodszego zawodnika. W tej kategorii wyróżniono Hansa Benthina. Siedemdziesięciopięciolatek z klubu KSC Strausberg wystartował aż w trzech konkurencjach w kategorii Masters: 100m dowolnym, 100m grzbietowym i 100m klasycznym. Najmłodszą zawodniczką okazała się ośmioletnia Małgorzata Rybacka z klubu Warta Poznań, która na dystansie 50 m wystartowała w stylu dowolnym i grzbietowym. Nagrody dla zawodników przekazał Benefit Systems, twórca programu MultiSport.

Otylia Jędrzejczak przyznała specjalną nagrodę dla najszybszej zawodniczki w najmłodszej kategorii wiekowej w wyścigu 200m stylem motylkowym. Weronika Groń z klubu MUKS Rekin Bydgoszcz weźmie udział w zgrupowaniu Otylia Swim Camp.

Nowe rekordy na POZnań International Swimming Cup

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tegorocznej, czwartej już edycji zawodów pływackich, których ideą nadrzędną jest popularyzacja pływania. W ciągu 4 lat liczba zgłoszonych zawodników zwiększyła się prawie dziesięciokrotnie. Cieszy nas, że pomysł stworzenia imprezy sportowej, która łączy zabawę i zapał początkujących pływaków z doświadczeniem i pasją profesjonalnych zawodników startujących na arenach światowych, okazał się strzałem w dziesiątkę. Dziękujemy też sponsorom i partnerom za wkład i zaangażowanie tworzenie POZnań International Swimming Cup. Ostatni dzień tej edycji zawodów jest dla nas pierwszym dniem kolejnej, która z pewnością odbędzie się również w Poznaniu – zapowiada Przemysław Lutomski, Organizator POZnań International Swimming Cup.

Warto podkreślić, że złotówka z każdego z 4 980 startów przekazana została na rzecz wspólnej inicjatywy UNICEF i sieci Starwood Hotels & Resorts – programu Road to Awareness.

POZnań International Swimming Cup POZnań International Swimming Cup POZnań International Swimming Cup POZnań International Swimming Cup POZnań International Swimming Cup POZnań International Swimming Cup POZnań International Swimming Cup POZnań International Swimming Cup POZnań International Swimming Cup POZnań International Swimming Cup POZnań International Swimming Cup POZnań International Swimming Cup POZnań International Swimming Cup POZnań International Swimming Cup POZnań International Swimming Cup POZnań International Swimming Cup POZnań International Swimming Cup POZnań International Swimming Cup POZnań International Swimming Cup POZnań International Swimming Cup

Imprezę wsparli:

Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania, Rektor Akademii Wychowania Fizycznego, Step One Fitness, Fabryka Formy, Benefit Systems twórca programu Multisport, Sheraton Poznan Hotel, Grupa Lux Med, Gazeta Wyborcza, Wirtualna Polska, MegaTiming.

partners

Więcej informacji

Strona www wydarzenia: poznaninternationalswimmingcup.pl

Profil wydarzenia na Facebooku: facebook.com/ismmpoznan

Źródło: materiały prasowe IDPR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście + czternaście =