Nowy rok szkolny i nowe atrakcje w H2Ostróg

iplywamy 07:34

Nowy rok szkolny i nowe atrakcje w H2Ostróg

Nowy rok szkolny i nowe atrakcje w H2Ostróg

Na dobre rozpoczął się rok szkolny, a wraz z nim nauki pływania dla uczniów z raciborskich szkół podstawowych. Nie oznacza to jednak, że pozostali młodzi i starsi użytkownicy aquaparku będą się nudzić. Zarządcy dbają, aby każdy mógł się tu dobrze czuć, więc swoją ofertę postanowili jeszcze bardziej uatrakcyjnić m.in. pokazami pierwszej pomocy przedmedycznej.

W poniedziałek, 14 września, wzorem ubiegłego roku powrócili uczniowie miejskich szkół na regularne lekcje nauki pływania. Nie oznacza to jednak, że pływalnia w tym czasie niedostępna jest dla innych użytkowników. Wręcz przeciwnie! Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, rozpoczynają się o godz. 8.00 i trwają nawet do godz. 15.30. Prowadzone są w trzech grupach: początkującej, średnio zaawansowanej oraz zaawansowanej tylko w wyznaczonych miejscach w basenach. – Podczas zajęć wykorzystywane są maksymalnie cztery tory na dużym basenie oraz dwa w małym. Z całej reszty można korzystać bez przeszkód – mówi Krzysztof Borkowski, wicedyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu, zarządca H2Ostróg.

Raciborski aquapark to chętnie odwiedzane miejsce przez cały rok, niezależnie od pogody za oknem. Argumentem na potwierdzenie tego jest liczba odwiedzin obiektu, jaką zanotowano w okresie wakacji (od 30.06 do 24.08). W tym czasie pływalnię odwiedziło ponad 50 tys. osób. – Mimo wielu upalnych dni, miłośnicy wodnych kąpieli chętnie wybierali nasz aquapark. Przewidujemy, że w okresie jesienno – zimowym, kiedy dni są coraz chłodniejsze i szybciej się ściemnia, ludzie będę szukali rozgrywki u nas. Dlatego chcemy jeszcze bardziej uatrakcyjnić naszą ofertę – zapowiada Krzysztof Borkowski. – Na pewno będziemy kontynuować weekendowe darmowe nauki pływania oraz animacje wodne dla najmłodszych. Mogą z nich korzystać wszyscy chętni, niekoniecznie tylko uczniowie raciborskich szkół. Na pewno raz w miesiącu będę organizowane pokazowe lekcje nurkowania z profesjonalnym sprzętem. Chcemy częściej zapraszać instruktorów kajakarstwa, bo wiemy, że zajęcia te zawsze cieszyły się dużą popularnością. Będą gry i zabawy z okazji świąt. Nowością, jaką chcemy w tym roku wprowadzić, to pokazowe zajęcia pomocy przedmedyczne. Uważamy, że każdy powinien potrafi udzielić pierwszej pomocy, jeśli zajdzie się taka potrzeba – dodaje zarządca H2Ostróg.

Nowy rok szkolny to nowe wyzwania, ale również atrakcyjniejsze miejsce rozrywki, jakim z pewnością jest aquapark w Raciborzu. Należy pamiętać, że korzystają z niego nie tylko dzieci, młodzież, ale również wielu seniorów. Dlatego dyrekcja, pomyślała też o najstarszych użytkownikach pływalni. W trakcie trwania przerwy technologicznej (24.08- 06.09) zamontowano dodatkowe barierki ułatwiające wejście do basenu rekreacyjnego. Dzięki tej drobnej inwestycji, również starsi pływacy mogą teraz bezpiecznie korzystać z oferowanych atrakcji.

Autor tekstu i zdjęć: JUSTYNA KORZENIAK, ADVENTURE MEDIA

***

H2Ostróg:

Aquapark H2Ostróg to nowoczesny park wodny, usytuowany w Raciborzu, przy ul. Zamkowej 4. Inwestorem jest Miasto Racibórz. Administratorem obiektu jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu.

Racibórz to miasto położone w woj. śląskim, tuż przy graniczy z Czechami. Swoje siedziby i zakłady produkcyjne mają tu takie firmy jak: RAFAKO S.A., SGL Carbon Polska, Henkel, Mieszko S.A., Eko-Okna, ENSOL, Sunex S.A. Jest centralnym miastem powiatu raciborskiego, w skład którego wchodzą miasta Kuźnia Raciborska i Krzanowice oraz gminy Pietrowice Wielkie, Kornowac, Rudnik, Nędza i Krzyżanowice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + siedem =