Odświeżony aquapark H2Ostróg czeka na użytkowników

iplywamy 13:49

Odświeżony aquapark H2Ostróg czeka na użytkowników

Odświeżony aquapark H2Ostróg czeka na użytkowników

Zakończyła się trwająca dwa tygodnie przerwa technologiczna w raciborskim aquaparku H2Ostróg. W tym czasie całkowicie została wymieniona woda w basenach, wyczyszczone i zaimpregnowane kafelki w całym obiekcie oraz naprawione wszelkie usterki powstałe w wyniku użytkowania pływalni. Teraz z powodzeniem można korzystać z czystego i odświeżonego parku wodnego.

Przez dwa tygodnie trwały prace porządkowe i konserwacyjne na terenie raciborskiego aquaparku. – Przerwy technologiczne co roku przechodzą wszystkie kryte baseny, wiec my też musieliśmy takową zrobić. U nas trwała ona dwa tygodnie i przez ten czas pływalnia została dokładnie wyczyszczona, zdezynfekowana, a podłoga zaimpregnowana. Gruntowny przegląd przeszły też wszystkie urządzenia znajdujące się na terenie obiektu, od pomp zamontowanych w podbaseniu po zjeżdżalnie – wylicza Krzysztof Borkowski, wicedyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu, zarządca H2Ostróg.

Aby dokładnie wyczyścić i zrobić szczegółowy przegląd trzeba było całkowicie wypompować wodę z basenów. Trwało to ponad 11 godzin. – Gdyby nie pomoc pracowników Zakładu Wodociągów i Kanalizacji, którzy użyczyli nam specjalne pompy, pewnie wypuszczanie wody trwałoby o wiele, wiele dłużej – podkreśla Krzysztof Borkowski.

Prace zostały zrealizowane zgodnie z harmonogramem i już w czwartek, minionego tygodnia (3 września) z powrotem zapełniano baseny świeżą wodą. – W basenie rekreacyjnym mieści się blisko 340 metrów sześciennych wody, więc, aby go napełnić potrzebowaliśmy 18 godzin. Basen sportowy jest o wiele głębszy i większy, więc wejdzie do niego jeszcze więcej wody, bo aż 814 metrów sześciennych. Zapełnianie go po brzegi trwało 30 godzin – wylicza Marcin Polowczyk, inspektor ds. sportu i organizacji imprez rekreacyjno-sportowych w OSiR Racibórz.

Zapełnienie wodą basenów nie oznaczało zakończenie prac. Trzeba było jeszcze wodę podgrzać do odpowiedniej temperatury i wtedy dopiero można było z powrotem otworzyć drzwi pływalni. Korzystając z obecności fachowców od modernizacji i konserwacji urządzeń, zarządcy postanowili wprowadzić pewne udogodnienia dla klientów. – Na tyle, na ile byliśmy w stanie w tak krótkim czasie, uwzględniliśmy uwagi płynące od użytkowników, m.in. zamontowaliśmy dodatkowe barierki w basenie rekreacyjnym, aby jeszcze bardziej poprawić bezpieczeństwo naszych użytkowników. W najbliższych dniach zamontujemy jeszcze łagodniejsze wejście do jacuzzi – zapowiada K. Borkowski i zarazem zachęca do odwiedzin aquaparku H2Ostróg.

Odświeżony aquapark H2Ostróg czeka na użytkowników Odświeżony aquapark H2Ostróg czeka na użytkowników Odświeżony aquapark H2Ostróg czeka na użytkowników Odświeżony aquapark H2Ostróg czeka na użytkowników Odświeżony aquapark H2Ostróg czeka na użytkowników

Autor tekstu i zdjęć: JUSTYNA KORZENIAK, ADVENTURE MEDIA

***

H2Ostróg:

Aquapark H2Ostróg to nowoczesny park wodny, usytuowany w Raciborzu, przy ul. Zamkowej 4. Inwestorem jest Miasto Racibórz. Administratorem obiektu jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu.

Racibórz to miasto położone w woj. śląskim, tuż przy graniczy z Czechami. Swoje siedziby i zakłady produkcyjne mają tu takie firmy jak: RAFAKO S.A., SGL Carbon Polska, Henkel, Mieszko S.A., Eko-Okna, ENSOL, Sunex S.A. Jest centralnym miastem powiatu raciborskiego, w skład którego wchodzą miasta Kuźnia Raciborska i Krzanowice oraz gminy Pietrowice Wielkie, Kornowac, Rudnik, Nędza i Krzyżanowice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 + 14 =