Pierwsze w Polsce zawody triathlonowe pod dachem!

iplywamy 11:33

Pierwsze w Polsce zawody triathlonowe pod dachem!

Pierwsze w Polsce zawody triathlonowe pod dachem!

W Gdańsku odbędą się pierwsze zawody triathlonowe w Polsce. Pod dachem!

750 metrów do przepłynięcia w basenie, 20 kilometrów do przejechania na rowerze stacjonarnym i 5 kilometrów do przebiegnięcia na bieżni elektrycznej. 28 lutego wielofunkcyjny kompleks Alchemia w Gdańsku stanie się zimową stolicą triathlonu. 72 zawodników podejmie tam rywalizację podczas pierwszych w Polsce indoorowych zawodów w tej dyscyplinie.

Pod jednym dachem

28 lutego 2015 r. odbędzie się pierwsza edycja zawodów Torus Triathlon In Da House. Będzie to pierwsza tego typu impreza triathlonowa w Polsce odbywająca się pod dachem i kompleksowo łącząca trzy dyscypliny – pływanie, jazdę na rowerze oraz bieganie. Miejscem zawodów będzie centrum rekreacyjno-sportowe w wielofunkcyjnym kompleksie biurowym Alchemia w Gdańsku. – Alchemia to wielofunkcyjny obiekt, który stwarza możliwości rozwoju nie tylko na polu biznesowym, ale także sportowym. W bezpośrednim otoczeniu biur funkcjonuje strefa basenowa, fitness, a także hala sportowa, stwarzając możliwość także dla triathlonowej rywalizacji. Zawody Torus Triathlon In Da House są kolejnym wydarzeniem, którym chcemy zachęcać do aktywności fizycznej, a jednocześnie dać możliwość sprawdzenia się w profesjonalnej rywalizacji w unikatowych dla tej dyscypliny warunkach – mówi Agata Marzec, zarządzająca centrum rekreacyjno-sportowym Alchemii. W TTIDH wystąpi 72 zawodników, pośród których znajdują się zarówno amatorzy, jak i zawodowcy oraz gwiazdy (m.in. Daniel Formela, Małgorzata Szczerbińska czy Karolina Gorczyca). Będą oni mieli do pokonania 30 długości basenu, czyli 750 metrów, 20 kilometrów do przejechania na rowerze stacjonarnym oraz 5 kilometrów do przebiegnięcia na bieżni elektrycznej. Część pływacka odbędzie się w Aquastacji (przestrzeń basenowa Alchemii), następnie niczym na zawodach w outdoorze pobiegną wyznaczoną trasą  do Sportstacji (hala sportowa Alchemii) – miejsca rywalizacji rowerowej i biegowej, gdzie będzie znajdować się także strefa zmian. Zawodom patronuje wielokrotna Mistrzyni Świata w kick-boxingu i boksie, a ostatnio zapalona triathlonistka Iwona Guzowska, która jest jednocześnie dyrektorem sportowym imprezy.

Pierwsze w Polsce zawody triathlonowe pod dachem!

Rywalizacja w ramach treningu

Dla triathlonowców zima jest czasem intensywnych przygotowań do sezonu startowego. Same treningi nie pozwalają jednak dokładnie zweryfikować fizycznej formy, jak i technicznych umiejętności, niezbędnych w tej dyscyplinie. Sprawdzenie się zimą, w warunkach rzeczywistej rywalizacji podczas profesjonalnych zawodów jest więc dla zawodników cennym doświadczeniem. Wyniki zawodników będą dokładnie weryfikowane. Każdy z nich wyposażony będzie w specjalny zegarek Garmina umożliwiający precyzyjny pomiar przepłyniętego dystansu czy ilości pokonanych długości basenów (w warunkach zamkniętego pomieszczenia używanie GPS-a nie jest możliwe), a także czasu.

Pierwsze w Polsce zawody triathlonowe pod dachem!

Amatorzy obok zawodowców

Zawodnicy podzieleni będą na 6 grup (Debiutanci, Grupa Zielona, Kobiety, Grupa Niebieska, Grupa Czerwona, Pro). W najbardziej zaawansowanej grupie (Pro) wystąpi także Bartosz Banach, utytułowany kolarz, wielokrotny Mistrz i Wicemistrz Polski MTB, który rozpoczyna właśnie zawodową przygodę z triathlonem. Udział w TTIDH jest dla niego elementem przygotowań do poważnych startów w sezonie letnim. Zawodnik ten zamierza walczyć w tym roku o zwycięstwo m.in. w największej w Polsce imprezie triathlonowej Herballife Triathlon Gdynia. Zawody TTIDH, które odbywać mają się cyklicznie, mają też pozwolić wyłapywać triathlonowe talenty, których rozwój i starty będzie wspierała firma Torus. Deweloper kilka miesięcy temu stworzył już grupę Torus Triathlon Team, trenującą pod okiem Tadeusza Czepukojcia, także utytułowanego zawodnika i trenera.

PATRONI MEDIALNI TTIDH: Radio Gdańsk, trójmiasto.pl, Dziennik Bałtycki, Live & Travel, , anywhere.pl, akademiatriathlonu.pl, triathlonsport.pl, magazyn TRIATHLON

PARTNERZY TTIDH: Garmin, HUBB, Aquastacja, Fitstacja, Sportstacja, ALE

HARMONOGRAM TTIDH (ogólny):

8:40 – oficjalne otwarcie zawodów

9:00 – START pierwszej grupy zawodników DEBIUTANCI

10:30 – START zawodników z grupy GRUPA ZIEONA

12:00 – START zawodników z grupy KOBIETY

13:30 – START zawodników z grupy GRUPA NIEBIESKA

15:00 – START zawodników z grupy PRO

16:30 – START zawodników z grupy GRUPA CZERWONA

20:00-20.40 – ceremonia wręczenia nagród

Informacje dla kibiców: Wejście na imprezę od strony Al. Grunwaldzkiej (hala sportowa SPORTSTACJA)

————————————

Kontakt dla mediów

Marcin Uske

e-mail: marcin.uske(at)brandscope.pl

tel. +48 533 605 900

Natalia Manuszewska

e-mail: nmanuszewska(at)torus.pl

tel. +48 601 975 441

————————————-

Pierwsze w Polsce zawody triathlonowe pod dachem!

ALCHEMIA to wielofunkcyjny kompleks biznesowy zlokalizowany w Gdańsku, którego deweloperem jest firma Torus. I etap inwestycji dostarczył 16,7 tys. mkw. najwyższej klasy powierzchni biurowej. Oprócz tego, na powierzchni 4,6 tys. m kw. funkcjonuje ogólnodostępne centrum rekreacyjno-sportowe, m.in. z basenami (Aquastacja), klubem fitness (Fitstacja), salą sportową (Sportstacja) i strefą wspinaczki (Funcimb), a całości dopełnia restauracja oferująca 4 kuchnie świata (Bazar Smaków). W grudniu rozpoczęła się budowa II etapu inwestycji, który dostarczy ponad 21 tys. mkw. powierzchni biurowej oraz ponad 3,9 tys. mkw. powierzchni towarzyszącej (usługowej), w ramach której powstać ma centrum medyczne, przedszkole z własnym zieleńcem, a także część handlowo-usługowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − 1 =