Pływanie doskonałe na jesienną chandrę

iplywamy 15:14

Pływanie doskonałe na jesienną chandrę

Pływanie doskonałe na jesienną chandrę

Pływanie to jedna z najlepszych form rekreacji dla naszego organizmu, a zarazem wspaniała zabawa. Pływać może niemal każdy, bez względu na kondycję i wiek. Najpierw jednak trzeba opanować umiejętność utrzymywania się na wodzie. Od października w raciborskim aquaparku H2Ostróg w każdy weekend można korzystać z darmowych zajęć. Wystarczy wykupić dowolny bilet wstępu na obiekt.

Pływanie doskonałe na jesienną chandrę

Za oknem coraz chłodniej, a w aquaparku H2Ostróg niezależnie od temperatury na zewnątrz gorąco i wesoło. Temperatura rośnie szczególnie w weekendy. Wtedy, oprócz stałych atrakcji dodatkowo można korzystać z bezpłatnych lekcji pływania. Odbywają się one w każdą sobotę i niedzielę od godz. 13.00 do 14.00. – Pływanie uznane jest za jeden z najzdrowszych dla naszego organizmu sportów. Podczas tej czynności relaksujemy się zarówno fizycznie jak i psychicznie. Pływać może niemal każdy, bez względu na kondycję i wiek – zapewnia Dariusz Kwapik, instruktor nauk pływania w raciborskim aquaparku H2Ostróg.

Jednak, aby oddać się temu relaksującemu zajęciu, najpierw trzeba opanować sztukę utrzymywania się na powierzchni wody. – Specjaliści twierdzą, że sztukę tę możemy opanować już w 10 godzin – mówi Dariusz Kwapik. Podobno, na naukę nigdy nie jest za późno, ale powszechnie wiadomo, że im szybciej tym lepiej. – Uważam, że przedział wiekowy pomiędzy 5, a 7 rokiem życia jest idealnym momentem na rozpoczęcie przygody z pływaniem, która nie opiera się już tylko na zabawie, ale również na nauce podstawowych elementów techniki pływackiej – podkreśla instruktor pływania z H2Ostróg. – Jeżeli dziecko „zaprzyjaźni” się z wodą, czyli przy pomocy rodzica i instruktora przełamie barierę strachu, a myśl o wyjściu na basen nie będzie wywoływała u niego łez, tylko uśmiech, to 2 godziny nauki tygodniowo w zupełności wystarczą na opanowanie sztuki utrzymania się na wodzie – dodaje instruktor.

Darmowe lekcje pływania w H2Ostróg rozpoczęły się od października i mają odbywać się przez cały rok szkolny. – W ubiegłym roku wprowadziliśmy je na czas wakacji. W roku szkolnym kontynuowaliśmy je, bo cieszyły się sporym zainteresowaniem wśród użytkowników. Korzystały z nich głównie dzieci, ale licznie i regularnie, dlatego postanowiliśmy wznowić lekcje – argumentuje Krzysztof Borkowski, wicedyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu, zarządca H2Ostróg.

Wraz z powrotem zajęć do H2Ostróg powrócili „stali bywalcy”, czyli rodzice wraz ze swoimi pociechami, którzy mieli już okazję uczestniczyć w ubiegłorocznych lekcjach pływania – przyznaje z zadowoleniem instruktor Kwapik. – Oprócz osób, z którymi prowadziłem zajęcia, pojawiają się nowe, nieśmiało pytające o to, czy „rzeczywiście to wszystko za darmo?” I czy można się dołączyć? – dodaje Kwapik.

Dołączyć do zajęć można w każdy weekend, ponieważ grupa nie jest zamknięta. Debiutanci otrzymują ćwiczenia pomagające im w oswojeniu się z wodą. Natomiast te osoby, które dłużej uczęszczają na zajęcia dostają nowe, coraz bardziej skomplikowane i zaawansowane zadania do wykonania.

Podczas całego cyklu nauk pływania, dzieci uczą się przede wszystkim technik do stylów: grzbietowego, dowolnego, klasycznego oraz motylkowego. W pierwszej kolejności początkujący pływacy starają się nauczyć stylu grzbietowego oraz dowolnego, a następnie przechodzą do bardziej skomplikowanych i zaawansowanych stylów, jakimi są: klasyczny oraz motylkowy.

Opanowana umiejętność utrzymywania się na wodzie pozostaje na całe życie, dlatego warto tę czynność wykorzystywać. Pływanie to przecież doskonała forma rekreacji, ale też lekarstwo na jesienną chandrę i wspaniała zabawa.

***

Fot. Archiwum Aquaparku H2Ostróg.

***
H2Ostróg:

Aquapark H2Ostróg to nowoczesny park wodny, usytuowany w Raciborzu, przy ul. Zamkowej 4. Inwestorem jest Miasto Racibórz. Administratorem obiektu jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu.

Racibórz to niespełna 60-tysięczne miasto położone w woj. śląskim, tuż przy graniczy z Czechami. Swoje siedziby i zakłady produkcyjne mają tu takie firmy jak: RAFAKO S.A., SGL Carbon Polska, Henkel, Mieszko S.A., Eko-Okna, ENSOL, Sunex S.A. Jest centralnym miastem powiatu raciborskiego, w skład którego wchodzą miasta Kuźnia Raciborska i Krzanowice oraz gminy Pietrowice Wielkie, Kornowac, Rudnik, Nędza i Krzyżanowice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × trzy =