Pływanie w szczytnym celu

iplywamy 09:18

Pływanie w szczytnym celu

Tomasz Chwaliszewski

Kolejne plany pływackie Tomasza Chwaliszewskiego na 2016 roku.

Pan Tomasz zamiłowania przekracza bariery w pływaniu długodystansowym. Do tej pory jego osiągnięcia są imponujące. Po przepłynięciu Zatoki Puckiej, Zatoki Gdańskiej (dwukrotnie 2012,2014), 140 km rzeką Wartą, próbie przepłynięcia Kanału La Manche oraz przepłynięciu najdłuższego jeziora w Polsce Jezioraka (29,27 km) przyszedł czas na kolejne wyzwania. Na 2016 roku pływak planuje następne wyczyny pływackie . W lipcu i w sierpniu tego roku, chce ponownie dokonać niemożliwego w pływaniu długodystansowym. Jednym z założonych planów jest przepłynięcie Zalewu Wiślanego w dwie strony. Podjęcie próby założone jest na 15 sierpnia. Wg danych statystycznych nikt do tej pory nie przepłyną tego odcinka wpław. Chwaliszewski tym razem nie popłynie sam . W akcję zaangażowało się jeszcze pięciu   śmiałków – Grzegorz Janicki, Maciej Michalunio, Maciej Pilc, Witold Sobczak i Krzysztof Napieraj. Podejmą oni próbę pokonania wpław dystansu z Krynicy Morskiej do Tolkmicka i z powrotem. Dystans do pokonania to około 17km. Całemu wydarzeniu będzie towarzyszyć akcja zbierania pieniędzy na rehabilitację Błażeja Żyta. Błażej urodził się z mózgowym porażeniem dziecięcym pod postacią niedowładu spastycznego czterokończynowego. Od początku jest intensywnie rehabilitowany, mimo to spastyka jest na tyle duża, że Błażej musi przejść kilka operacji i musi być pod stałą kontrolą medyczną. Tymi cierpieniami jakich doznał Błażej można byłoby obdzielić dziesiątki osób, a to skupiło się tylko na jednej. Pomimo wielu zmartwień ten 9-letni drobny chłopiec o dzielnym sercu, zmagający się z niepełnosprawnością nie zamierza się poddać i dzielnie walczy. Chcemy mu w tej walce pomóc i swoim pływackim wyczynem zwrócić uwagę wszystkich ludzi dobrej woli, zachęcając do ofiarności i szczodrości na rzecz Błażeja.

Drugim założonym celem przez Chwaliszewskiego przypadającym na miesiąc lipiec 2016 roku jest przepłynięcie tym razem największego jeziora w Polsce jakim jest jezioro Śniardwy . Jest to największe jezioro w Polsce, w województwie warmińsko-mazurskim, w powiatach: mrągowskim i piskim, położone w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, w dorzeczu Pisy. Dystans ,który chce pokonać pływak to około 25 km .

– Nie boję się dystansu. Najbardziej obawiam się pogody, czynników na które nie mam wpływu – mówi Chwaliszewski. I to właśnie one mogą zniweczyć realizację założonego celu i setki godzin treningów . Jeżeli warunki pogodowe będą sprzyjały i nie przydarzy się nic nadzwyczajnego, to sądzę, tegoroczne przedsięwzięcia zakończą się sukcesem . Bądźmy dobrej myśli.

Tomasz Chwaliszewski

Po kontuzji Chwaliszewski powraca powoli do formy. Kontuzja pleców ,która odnowiła się podczas ostatniego przedsięwzięcia pływackiego w 2015 roku jest już coraz mniej uporczywa. Rozpoczął już treningi przygotowawcze. Na razie tylko pływanie i siłownia. Do tego dojdą jeszcze treningi biegowe .Każdy z planowanych przez pływaka wyczynów, to kolosalne wyczerpanie dla organizmu. Po tak ciężkiej pracy bardzo trudno jest zregenerować organizm i bardzo często dochodzi do kontuzji. Jak mówi sam zainteresowany, jest to ogromny wysiłek dla organizmu, a odbudowanie się trwa kilka miesięcy . Pływak ma jeszcze jeden założony pływacki cel na 2016 . Lecz o tych planach opowie po uzyskaniu stosownych pozwoleń .

-Liczę, że uda się zrealizować wszystkie założone cele.

Czego życzę sobie a przede wszystkim Błażejowi .

Póki co, koncentruje się jednak na najbliższym przedsięwzięciu i pozyskiwaniu sponsorów na pokrycie kosztów rehabilitacji Błażeja .Koszt kolejnego turnusu rehabilitacyjnego to kwota rzędu 6 tys. zł. Zachęcamy do włączenia się w tę potrzebną akcję.

Wpłaty dla Błażeja prosimy przesyłać:

FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”

BANK BPH S.A. „ODDZIAŁ W WARSZAWIE

NR 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615

Z DOPISKIEM 4736 BŁAŻEJ ŻYTA – DAROWIZNA NA POMOC

1% PODATKU: KRS 0000037904

Tomasz Chwaliszewski 513071061

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć + osiem =