POZnan International Swimming Cup 2016

iplywamy 08:10

POZnan International Swimming Cup 2016

POZnan International Swimming Cup 2016

Startują największe w Polsce międzynarodowe zawody pływackie! Otylia Jędrzejczak gościnnie podczas wydarzenia w Poznaniu

POZnan International Swimming Cup 2016 największe w Polsce międzynarodowe zawody pływackie w Poznaniu

Pływanie staje się coraz bardziej popularnym sportem w Europie. W Polsce jest to trzeci w kolejności najpopularniejszy sport uprawiany w czasie wolnym. Z badań TNS Polska za wrzesień 2015 wynika, że pływa 29% ankietowanych – zaraz po jeździe rowerem (53%) i bieganiu (33%). W weekend 19-21 lutego w Kompleksie Sportowo-Rekreacyjnym Termy Maltańskie w Poznaniu odbędą się międzynarodowe zawody pływackie POZnan International Swimming Cup.

Wydarzenie POZnan International Swimming Cup łączy pływaków z kraju i ze świata, zawodników różnych pokoleń i o różnym poziomie umiejętności pływackich. Biorą w nim udział zarówno sportowcy elitarni, osoby rozpoczynające karierę sportową, jak i pływacy rekreacyjni. Zapisy trwają do 12 lutego – wg prognoz organizatorów w tegorocznych zawodach udział weźmie ponad 1000 uczestników. Złotówka z każdej opłaty rejestracyjnej przekazana zostanie na rzecz wspólnej inicjatywy UNICEF i sieci Starwood Hotels & Resorts UNICEF – programu Road to Awareness. Zawodnikom towarzyszyć będą kibice, dla których wstęp na trybuny jest całkowicie bezpłatny.

POZnan International Swimming Cup 2016

POZnan International Swimming Cup to zawody dla profesjonalistów i pływaków niezrzeszonych – w poprzednich latach znane były jako Sheraton Poznan Cup, International Swim and Masters Meet. Zarejestrowani pływacy wezmą udział w 35 konkurencjach, w wyścigach na dystansach od 50 do 1500m. W zależności od kategorii o najlepszy czas rywalizować będą w stylu klasycznym, grzbietowym, motylkowym, zmiennym lub dowolnym. Organizatorzy zaplanowali także wyścig na wyjątkowym dystansie 150m, odległości kompromisowej dla sprinterów i zawodników specjalizujących się w pływaniu na średnie dystanse.

POZnan International Swimming Cup to zawody unikalne, aspirujące do uzyskania statusu jednej z najlepszych i najciekawszy imprez europejskich – informuje Przemysław Lutomski, Organizator PISC. W poprzednich edycjach na linii startu obserwowaliśmy pływaków nie tylko z Polski, ale także z Niemiec, Litwy, Łotwy, Rosji, Norwegii, Ukrainy czy Białorusi. W tym roku spodziewamy się jeszcze większej niż dotychczas liczby zawodników – mamy już sporo zgłoszeń zza granicy. Co więcej, na torze pojawią się m.in. Katarzyna Baranowska (mistrzyni Europy z Triestu i Helsinek, rekordzistka Polski) i Michał Chudy (obecny podczas mistrzostw świata juniorów w Singapurze). Z trybun z kolei, naszych zawodników wspierać będzie Otylia Jędrzejczak, która gościnnie pojawi się na imprezie – dodaje P. Lutomski.

Warto zaznaczyć, że start w zawodach POZnan International Swimming Cup to jednocześnie szansa dla uczestników na wygranie atrakcyjnych nagród, m.in. zaproszeń na weekendowe pobyty w hotelach należących, podobnie jak poznański Sheraton, do sieci Starwood Hotels & Resorts – Sheraton Stockholm Hotel i Sheraton Bratislava Hotel. Dodatkowo, najlepsi pływacy (kobiety i mężczyźni) w konkurencji na 150m otrzymają z kolei nagrody pieniężne: I miejsce 400 Euro, II miejsce 250 Euro, III miejsce 150 Euro.

Imprezę wspierają:

POZnan International Swimming Cup 2016

Źródło: materiały prasowe IDPR.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 − jeden =