Projekt WakeShock Biszcza wystartował!

iplywamy 11:13

Projekt WakeShock Biszcza wystartował!

Projekt WakeShock Biszcza wystartował!

Dziś, 18 stycznia wystartowała zbiórka pieniędzy na projekt budowy bazy wakeboardowej WakeShock Biszcza. Każdy z Was może wesprzeć tę inicjatywę za pośrednictwem portalu PolakPotrafi.pl do czego gorąco zachęcamy!

Za wpłatę 50 złotych i więcej – każdy dostanie 2 miesięczny karnet i będzie mógł korzystać z wyciągu za darmo! Pomóż na realizację projektu na PolakPotrafi.pl!

wake1 [800x600]

O projekcie

WakeShock Biszcza, to pomysł na budowę parku wakeboardowego nad zalewem Biszcza-Żary w województwie lubelskim. Osią atrakcji parku będzie 180 metrowy wyciąg wakeboardowy niemieckiej firmy Sesitec, której wyciągi uznawane są jako najlepsze w Europie. Oczywiście nie zabraknie również dodatkowych atrakcji jak walki sumo, dmuchany materac dla dzieci czy też strefa chill zone, gdzie publiczność będzie mogła spędzić czas na oglądaniu popisów zawodników na wyciągu, w komfortowych warunkach, na wygodnych pufach i przy dobrej muzyce.

Planowane otwarcie parku WakeShock to 1 maja 2015 roku.

Wizualizacja projektu

Miejsce

Zalew Biszcza-Żary znajduje się na granicy województwa lubelskiego i podkarpackiego. Jest największym zbiornikiem wodnym w powiecie biłgorajskim o powierzchni 28 hektarów. W sezonie letnim akwen ten odwiedza ponad 5 tysięcy osób tygodniowo, pragnących miło i aktywnie spędzić swój wolny czas. Miejsce to posiada doskonałe zaplecze usług towarzyszących jak quady, paintball, wodne wesołe miasteczko WaterShow, jazda konna, restauracja oraz szkoła windsurfingu. Projekt WakeShock dopełni bogatą ofertę tego miejsca i sprawi że to miejsce stanie się jeszcze bardziej atrakcyjne do spędzania wolnych chwil z rodziną i przyjaciółmi nad wodą.

Co to jest wakeboard?

Wakeboarding to sport ekstremalny polegający na jeździe po tafli wody na małej desce zbliżonej do snowboardowej. Zawodnik wykonuje różne triki w powietrzu trzymając się liny ciągniętej przez wyciąg bądź motorówkę.

Wakeboarding to połączenie nart wodnych, snowboardu, surfingu czy jazdy na nartach i deskorolce. Jest to najszybciej rozwijający się sport wodny na świecie. Komitet olimpijski zadecydował iż będzie to oficjalna dyscyplina na letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × jeden =