Przywitaj wakacje z Parkiem Wodnym Koszalin!

iplywamy 11:40

Przywitaj wakacje z Parkiem Wodnym Koszalin!

Przywitaj wakacje z Parkiem Wodnym Koszalin!

Mnóstwo wodnych zabaw, występy artystyczne, warsztaty nurkowania i animacje podwodne to tylko niektóre z atrakcji jakie przygotował Park Wodny Koszalin wspólnie z Fundacją „Zdążyć z Miłością” z okazji rozpoczęcia wakacji. Akcja „Witajcie Wakacje” połączona zostanie ze zbiórką charytatywną pieniędzy dla lokalnej Fundacji „Zdążyć z Miłością”. Impreza odbędzie się w niedzielę, 26 czerwca w części basenowej aquaparku oraz na terenach zielonych Parku Wodnego Koszalin.

Przywitaj wakacje z Parkiem Wodnym Koszalin!

Dobra zabawa i pomoc charytatywna, to główne założenia akcji „Witajcie Wakacje”. Wydarzenie kierowane jest do wszystkich mieszkańców Koszalina, regionu oraz turystów. Program w dużej mierze dedykowany jest dzieciom, lecz nie tylko. Każdy przybyły gość znajdzie coś dla siebie.

Zabawa rozpocznie się już w niedzielę, punktualnie o godz. 13:00. Atrakcjami dostępnymi w Basenie Rekreacyjnym będą m.in. zamykanie w bańkach mydlanych oraz zabawa piłką wodną. Dla fanów wysiłku fizycznego, tańca i wody przygotowano zajęcia z Aqua Zumby. Dzieci uwielbiające adrenalinę będą mogły wziąć udział w zawodach na najszybszy zjazd ze zjeżdżalni. W trakcie pełnego wrażeń dnia, odbędą się także zajęcia edukacyjne, czyli pokazy ratownictwa i pierwszej pomocy przedmedycznej.

Równolegle w Basenie Sportowym na uczestników czekać będą inne atrakcje. Najmłodsi skorzystają z Rollera wodnego, czyli dmuchanego walca w którym można poruszać się po wodzie. Dla miłośników podwodnych przygód przygotowano warsztaty nurkowania i animacji podwodnych z Klubem Płetwonurków Bajkonur. Na koniec odbędzie się Wyścig Surfera w którym każdy z uczestników przepłynie odpowiednią długość basenu na desce surfingowej.

W tym dniu 5% ze sprzedaży biletów, Park Wodny Koszalin przekaże na rzecz Fundacji „Zdążyć z Miłością”. Natomiast w trakcie trwania pikniku na terenach zielonych przy aquaparku, odbędzie się zbiórka pieniędzy do puszek dla koszalińskiej Fundacji, która zajmuje się tworzeniem i prowadzeniem mieszkań chronionych dla samotnych, bezdomnych matek z małoletnimi dziećmi jak również działa na rzecz rodziny, macierzyństwa, wspomaga samotne matki walczące o zdrowie swoich ciężko chorych dzieci oraz wspiera osoby starsze i niepełnosprawne. – Fundusze zebrane podczas pikniku przeznaczone zostaną na wyposażenie drugiego mieszkania chronionego w Koszalinie – na dokończenie inwestycji brakuje około 25 tysięcy złotych. Piknik odbędzie się na terenach zielonych aquaparku, gdzie na uczestników czekać będzie wiele atrakcji. Wśród nich znajdą się m.in. występy grup tanecznych i wokalnych, pokaz sztuk walki koszalińskiej szkoły Wing Tsun Kuen Kung Fu, dmuchany zamek, byk rodeo i ścianka wspinaczkowa. Będzie można wsiąść do karetki pogotowia, wozu strażackiego, czy radiowozu policyjnego. Zobaczyć jak takie auto wygląda od środka, zrobić sobie zdjęcie. W tym dniu swój obóz przy Parku Wodnym będzie miała Koszalińska Kompania Rycerska. Będzie nauka strzelania z łuku oraz inne atrakcje dla dzieci. Osoby chcące zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie będą mogły skorzystać z Foto Budki. Przygotowana jest również loteria „każdy los wygrywa”. Będą grille, lody, wata cukrowa i inne smakołyki. Wspólnie z Parkiem Wodnym Koszalin planujemy mnóstwo atrakcji i świetną zabawę dla całych rodzin – wyjaśniła Justyna Śmidecka, Wiceprezes Zarządu Fundacji „Zdążyć z Miłością”.

Program wydarzenia „Witajcie Wakacje”

Basen Sportowy:

13.00 – 18.00 – Roller wodny

13.00 – 16.00 – Warsztaty nurkowania i animacje podwodne z klubem Bajkonur

16.50 – 17.20 – Wyścig Surfera

Basen Rekreacyjny:

13.00 – Powitanie gości przez prowadzącego i zapowiedź zabawy

13.00 – 17.00 – Zamykanie w bańkach

13.10 – 14.00 – Zabawa z piłką wodną

14.00 – 14.30 – Aqua Zumba

14.35 – 14.45 – Pokazy ratownictwa i pierwszej pomocy

14.50 – 15.15 – Zawody na najszybszy zjazd – dzieci

15.20 – 15.50 – Aqua Zumba

16.00 – 16.30 – Animacje i gry wodne – dzieci

16.10 – 16.40 – Zawody na najszybszy zjazd – dorośli

17.00 – 17.30 – Animacje i gry wodne

17.40 – 17.50 – Pokazy ratownictwa wodnego i akcji pierwszej pomocy

Tereny zielone:

 • występny grup tanecznych i wokalnych min. podopieczni CK105, występy koszalińskich przedszkolaków, Studio Tańca Krzysztofa Sztorca
 • dmuchany zamek, byk rodeo i ścianka wspinaczkowa
 • loteria dla dzieci „każdy los wygrywa” (gry, zabawki, vouchery i inne)
 • Foto Budka
 • Koszalińska Kompania Rycerska – pokazy i zabawa dla dzieci
 • pokaz sztuk walki koszalińskiej szkoły Wing Tsun Kung Fu
 • balony
 • bańki mydlane
 • wata cukrowa
 • grill: Aqua Bar, Bistro Qura
 • Pracownia Lodów – lody i lemoniada

* * *
Autor tekstu: MAGDALENA MATUSIK / ADVENTURE MEDIA
Zdjęcia: Park Wodny Koszalin

* * *
Park Wodny Koszalin to najnowocześniejszy aquapark na Pomorzu, który do użytku został oddany 30 lipca 2015 r. Obiekt, wyposażony w szereg atrakcji wodnych, strefę saun, dwie siłownie, zewnętrzny plac zabaw i część gastronomiczną, mieści się w Koszalinie, przy ul. Rolnej 14. Administratorem obiektu jest Zarząd Obiektów Sportowych Sp. z o.o.

W strefie rekreacyjnej Parku Wodnego znajduje się sześć basenów, z których dwa umiejscowione są na zewnątrz, a jeden czynny jest przez cały rok. Park posiada sześć zjeżdżalni, najdłuższa z nich, Anakonda, ma aż 176 m długości. W wewnętrznej strefie rekreacji znajdziemy m. in. baseny: sportowy, do nauki pływania, dla dzieci, a także rwącą rzekę, sztuczną falę i wiele innych atrakcji. W części rekreacyjnej można korzystać z leżanek basenowych, wodospadów rurowych, gejzerów powietrznych, jacuzzi, ściennych masażerów oraz zjeżdżalni wodnych. Strefa saun to szczególne miejsce w aquaparku, bogata różnorodność saun i łaźni spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Inwestorem jest Miasto Koszalin. Budowa Parku Wodnego Koszalin dofinansowana została z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Programu Regionalnego Narodowa Strategia Spójności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × jeden =