Raciborski aquapark wciąż zaskakuje frekwencją

iplywamy 19:11

Raciborski aquapark wciąż zaskakuje frekwencją

Zajęcia nauki pływania w H2Ostróg w Raciborzu

Raciborski aquapark H2Ostróg otwarto osiem miesięcy temu i jak dotąd jest jednym z najlepiej funkcjonujących parków wodnych w kraju. Od początku cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko Raciborzan, ale i mieszkańców miast ościennych oraz Czechów. Atrakcyjny obiekt ma dużą szansę doczekać się rozbudowy o część letnią.  

Raciborski aquapark wciąż zaskakuje frekwencją  

Doświadczenia wielu samorządów pokazują, że aquaparki należą do obiektów, które nie tylko nie przynoszą zysku, ale wręcz trzeba do nich dokładać z miejskiego budżetu. Inaczej jest w przypadku raciborskiego aquaparku H2Ostróg. Już po pierwszym miesiącu funkcjonowania osiągnął zaskakujące wyniki frekwencji, jak i finansowe. W pozostałym okresie nie było inaczej, miesięcznie z pływalni korzystało ponad 20 tys. osób. Rekordowym miesiącem był sierpień, mimo pięknej letniej pogody krytą pływalnię odwiedziło 30908 użytkowników. Natomiast najgorętszym dniem w H2Ostróg był 8 czerwiec, wtedy odnotowano 1405 wejść. – Od maja do grudnia 2014 roku zanotowaliśmy blisko 200 tys. odwiedzających. Jesteśmy mile zaskoczeni frekwencją, która utrzymuje się na wysokim poziomie. Staramy się, na bieżąco doposażać obiekt w nowe atrakcje i zabawki wodne. Organizujemy zajęcia dla dzieci i młodzieży, po to, aby każdy znalazł tutaj coś dla siebie i chciał do nas wracać – podkreśla Krzysztof Borkowski, zarządca aquaparku H2Ostróg w Raciborzu.

Z wyników, jakie osiągnęła w ciągu pierwszego półrocza miejska pływalnia zadowolony jest również prezydent miasta Mirosław Lenk. – Basen zarabia na siebie, co nas ogromie cieszy. Korzystają z niego nie tylko raciborzanie, ale dużo osób z miast ościennych, a także Czesi. Chociaż nasi południowi sąsiedzi mają sporo podobnych obiektów u siebie, chętnie przyjeżdżają do nas, bo mamy atrakcyjniejsze ceny biletów – mówi Mirosław Lenk, dodając że w dalszej perspektywie myśli o rozbudowie pływalni o cześć zewnętrzną. – Mimo że w ostatnim czasie w mediach pojawiło się wiele informacji o tym, że zrezygnowaliśmy z rozbudowy basenu, pragnę podkreślić, że taka decyzja nie zapadła. Wspólnie z radnymi postanowiliśmy, aby odłożyć te plany do jesieni. Dlaczego? Po to, aby zobaczyć jaka będzie frekwencja tego lata i czy rzeczywiście potrzeba rozbudowy pływalni na zewnątrz jest na tyle pilna. Na pewno wrócimy do tematu, ale na chwilę obecną mamy niezamknięty roczny cykl funkcjonowania aquaparku– wyjaśnia prezydent Raciborza.

Mirosław Lenk przypomina również, że koncepcja rozbudowy aquaparku o część letnią powstała już na etapie dokumentacji i decyzji o budowie obiektu, a nie, jak mu się ostatnio zarzuca podczas kampanii wyborczej. – Rozważaliśmy taką ewentualność, jednak  po analizie wstępnego kosztorysu okazało się, że budowa aquaparku z funkcją otwartą będzie o wiele kosztowniejsza niż zamkniętej pływalni – przypomina włodarz.

Na chwilę obecną H2Ostróg cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Dzienna liczba odwiedzin, mimo że z rana uczniowie raciborskich szkół uczą się tam pływać, nie zmalała. Zbliżające się zimowe ferie też zapowiadają się bardzo pracowicie dla personelu obiektu. Oprócz indywidualnych wejść, z oferty aquaparku będą korzystały grupy zorganizowane z całego powiatu raciborskiego i sąsiednich miast.

***

H2Ostróg:

Aquapark H2Ostróg to nowoczesny park wodny, usytuowany w Raciborzu, przy ul. Zamkowej 4. Inwestorem jest Miasto Racibórz. Administratorem obiektu jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu.

Źródło: materiały prasowe Adventure Media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy − dwa =