Raciborzanie zachwyceni aquaparkiem H2Ostróg

iplywamy 14:33

Raciborzanie zachwyceni aquaparkiem H2Ostróg

Raciborzanie zachwyceni aquaparkiem H2Ostróg

Zwiedzanie obiektu, jeszcze bez możliwości pływania, odbyło się w ramach Dni Otwartych H2Ostróg. Pierwszą okazję do poznania infrastruktury aquaparku mieszkańcy Raciborza, a także innych okolicznych miast i gmin mieli w Lany Poniedziałek, 21 kwietnia. Tego dnia grupy zainteresowanych oprowadzane były po terenie pływalni. Funkcję przewodników pełnili Jerzy Kwaśny, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Krzysztof Borkowski, zarządzający obiektem H2Ostróg.

Choć początkowo planowane było jedno grupowe wejście o każdej pełnej godzinie, to frekwencja była tak duża, że w ciągu godziny oprowadzane były 3-4 grupy, po ok. 240 osób  łącznie. W sumie H2Ostróg, 21 kwietnia, w godz. 12.00 – 17.00, zwiedziło ponad 1200 osób. Rozdane zostały wszystkie darmowe wejściówki na 1 i 2 maja, z puli dostępnej przy ul. Zamkowej 4. Od 22 kwietnia darmowe bilety wstępu można odebrać także w Raciborskim Centrum Informacji przy ul. Długiej. Ich liczba, ze względu na pojemność i możliwości obiektu, jest ograniczona.

Frekwencja dopisała, była nawet większa, niż zakładaliśmy. Ze względu na specyfikę obiektu i bezpieczeństwo zwiedzający mogli poruszać się jedynie w zorganizowanych grupach z przewodnikiem. Średnio w ciągu godziny oprowadzaliśmy ok. 240 osób, bez przerwy – tak Jerzy Kwaśny, dyrektor OSiR  podsumował pierwszy z dwóch Dni Otwartych H2Ostróg. – Podczas Dni Otwartych nie ma jeszcze możliwości pływania czy też korzystania z innych atrakcji. Jest to okazja do tego, by mieszkańcy Raciborza mogli zapoznać się z całą infrastrukturą obiektu i przekonać, co będą mieli do dyspozycji już od 1 maja –  dodał J. Kwaśny.

Jestem mile zaskoczona, obiekt bardzo mi się podoba. Niecierpliwie czekam, by móc skorzystać z dostępnych tu atrakcji – powiedziała Klaudia Brzostowicz z Nysy, która do Raciborza przyjechała na święta, do rodziny. – W Nysie nie ma takiego aquaparku, więc tym bardziej zazdroszczę Raciborzowi – dodała. – Obiekt jest nowy i przepiękny, a przez to bardzo zachęcający. Mam nadzieję, że odwiedzając rodzinę uda mi się z niego skorzystać – tak tuż po zwiedzeniu raciborskiego aquaparku powiedziała Karina Bochenek, raciborzanka, mieszkająca obecnie we Wrocławiu.

To idealne miejsce dla dzieci, jest bardzo przyjemnie. Obiekt ładny, nowiutki, naprawdę jest się czym cieszyć. Podoba mi się strefa SPA, jest dobrze wyposażona i zorganizowana – powiedziała Magdalena Placzek z Niemiec, która także z okazji świąt odwiedziła krewnych w Raciborzu.  Co ciekawe, pani Magda raciborski H2Ostróg oceniła fachowym okiem, ponieważ w Niemczech pracuje w aquaparku, gdzie na co dzień pracuje jako saunamajster (saunamistrz) i profesjonalnie zajmuje się całym saunarium.

Właśnie czegoś takiego brakowało w Raciborzu. Jest super! Do tej pory jeździliśmy do aquaparków do innych miast, teraz będziemy przychodzić tu całą rodziną. Jest dużo atrakcji dla dzieci. Cenowo jest porównywalnie z innymi okolicznymi obiektami, ale dodatkową korzyścią jest to, że nie trzeba będzie nigdzie dojeżdżać –  powiedział Przemysław Reichel z Raciborza, który wraz z całą rodziną zwiedził H2Ostróg. – Jest bardzo fajnie. Podoba nam się, szczególnie zjeżdżalnie i rwąca rzeka – tak swoimi wrażeniami dzieliła się Agata Grzegorzyca, która przyjechała tu wraz z młodszą siostrą i rodzicami z Rydułtów.

Pełne pozytywnych wrażeń były także Łucja Kozyra, która wraz z wnuczką, Anetą Sojką zwiedziły H2Ostróg. – Już od jesieni obserwowałyśmy parce związane z budową obiektu, ponieważ korzystamy z pobliskiego fitness-parku. Postanowiłyśmy sobie, że na pewno skorzystamy z okazji i przyjdziemy tu na majówkę, a potem będziemy chodzić 2-3 razy w tygodniu, bo uwielbiamy pływać. Mamy porównanie z innymi aquaparkami, zarówno znacznie większymi jak i mniejszymi i musimy przyznać, że obiekt bardzo nam się podoba. Do tego cena jest atrakcyjna, więc to naprawdę bardzo fajnie, że mamy coś takiego w Raciborzu – powiedziała pani Łucja.

Jesteśmy pod wrażeniem, piękny obiekt. Widzieliśmy podobne, w Polsce i za granicą, ale tu naprawdę bardzo nam się podoba, szczególnie część SPA – powiedziała Barbara Ewy, która wraz z mężem Zygmuntem zwiedziła raciborski H2Ostróg.

 –  Na pewno będziemy korzystać i spędzać tu czas całą rodziną – zapewniła Katarzyna Urbas z Kuźni Raciborskiej.  – Widziałam już zdjęcia aquaparku w mediach. Muszę przyznać, że w rzeczywistości jest bardzo dobrze i jestem mile zaskoczona tym, co dziś zobaczyłam. Obiekt spełnia moje oczekiwania, są atrakcje dla dzieci i dorosłych, każdy znajdzie coś dla siebie – podsumowała wizytę Marta Listopad z Raciborza.

Zwiedzenia obiektu jeszcze przed jego oficjalnym otwarciem będzie także możliwe w najbliższą sobotę, 26 kwietnia, w godz. 12.00 – 17.00.

Raciborzanie zachwyceni aquaparkiem H2Ostróg Raciborzanie zachwyceni aquaparkiem H2Ostróg Raciborzanie zachwyceni aquaparkiem H2Ostróg Raciborzanie zachwyceni aquaparkiem H2Ostróg Raciborzanie zachwyceni aquaparkiem H2Ostróg Raciborzanie zachwyceni aquaparkiem H2Ostróg Raciborzanie zachwyceni aquaparkiem H2Ostróg Raciborzanie zachwyceni aquaparkiem H2Ostróg Raciborzanie zachwyceni aquaparkiem H2Ostróg

Źródło: materiały prasowe Adventure Media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 4 =