Rok pełen wrażeń w Parku Wodnym Koszalin

iplywamy 13:45

Rok pełen wrażeń w Parku Wodnym Koszalin

Rok pełen wrażeń w Parku Wodnym Koszalin

Park Wodny Koszalin obchodzi pierwszy rok działalności. Pierwszy – dodajmy – i na pewno nie ostatni tak udany rok. Szybko stał się największą atrakcją rekreacyjną i sportową w regionie koszalińskim. Od uruchomienia Park Wodny odwiedziło ponad 330 tys. osób, średnio w ciągu miesiąca kompleks odwiedza blisko 28 tys. klientów.

ROK PEŁEN WRAŻEŃ W PARKU WODNYM KOSZALIN

Wodne atrakcje, wydarzenia sportowe, edukacyjne i charytatywne, bogata oferta skierowana do osób w każdym wieku, promocja zdrowego stylu życia i wszelkie udogodnienia dla osób poszukujących aktywnego wypoczynku – tak w skrócie podsumować można pierwszy rok działalności Parku Wodnego. Oficjalne pierwsze urodziny odbędą się 31 lipca br., w niedzielę.

Dla każdego coś… mokrego

Uruchomiony 31 lipca 2015 r. – z udziałem mistrzyni olimpijskiej, Otylii Jędrzejczak – Park Wodny to najnowocześniejszy aquapark na Pomorzu oraz jeden z najnowocześniejszych i największych w kraju.

Park Wodny odwiedziło ponad 332 tys. osób. – Pierwszy rok oceniam pozytywnie – mówi Monika Tkaczyk, prezes Zarządu Obiektów Sportowych Sp. z o.o. w Koszalinie. – Użytkownicy korzystali ze wszystkich atrakcji i wydarzeń, które odbywały się w strefie rekreacji i strefie saun. Promocje, które wprowadziliśmy cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Z niezwykle korzystnej oferty karnetów skorzystało ponad 15 tys. osób, a pakietu Aqua Senior 55+ ponad 22 tys., natomiast biletów rodzinnych sprzedaliśmy blisko 25 tys.

Rok pełen wrażeń w Parku Wodnym Koszalin Rok pełen wrażeń w Parku Wodnym Koszalin

Osoby odwiedzające aquapark mogą korzystać z jego bogatej oferty sportowej i rekreacyjnej. Strefa rekreacji to basen sportowy, z którego szerokich, wygodnych torów korzystają amatorzy sportów wodnych, ale przede wszystkim ta strefa to miejsce zabawy i rekreacji, którą tworzą basen dziecięcy, basen do nauki pływania, rwąca rzeka, leżanki wodne, misy jacuzzi, sztuczna fala, dwa baseniki z zabawkami i zjeżdżalniami dla najmłodszych, duże zjeżdżalnie dla starszych dzieci i dorosłych, baseny zewnętrzne, małpi gaj, czy bezpieczny plac zabaw z huśtawkami to tylko część atrakcji z których można w tej strefie korzystać.

Oferta dla wszystkich

Miłośnicy adrenaliny korzystają ze zjeżdżalni wodnych, których w Parku Wodnym jest aż sześć. Najdłuższa (Anakonda) mierzy 175 m długości. Zwolennicy relaksu i regeneracji natomiast chętnie odwiedzają strefę saun aquaparku, to jedyne w swoim rodzaju miejsce, które pozwala na chwile wyciszenia i odprężenia.

Różnorodność saun i łaźni parowych, grota solna, wypoczywalnia, bicze szkockie, grota lodowa, seanse zapachowe w saunach do rytuałów prowadzone przez sauna mistrzów, czy słoneczna łąka spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

A dla dbających o kondycję fizyczną są zajęcia fitness i siłownia w Centrum Rekreacji Forma.

Rok pełen wrażeń w Parku Wodnym Koszalin Rok pełen wrażeń w Parku Wodnym Koszalin

Park Wodny Koszalin to również imprezy eventowe, sportowe, czy charytatywne. Warto tutaj wymienić chociażby te, które zorganizowano w ostatnim czasie: Trzydniowa majówka, Dzień Dziecka, akcja promująca czytelnictwo książek ,,Jak nie czytam, jak czytam”, którą Park Wodny Koszalin przygotował wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 21 w Koszalinie, Piknik charytatywny ,,Witajcie Wakacje” zorganizowany z lokalną Fundacją Zdążyć z Miłością. Warto tutaj wspomnieć, że 5% przychodu z biletów w tym dniu zostało przez Park Wodny Koszalin przekazane na wsparcie Fundacji, która pod swoją opieką ma nie tylko samotne matki z dziećmi, ale opiekuje się również osobami chorymi. Park Wodny włączył się również w święto miasta przygotowując maraton pływacki pod hasłem „750 metrów długości basenu na 750-lecie Koszalina”.

Istotną częścią oferty są edukacyjne działania promujące bezpieczeństwo w wodzie, np. prezentacja pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zajęcia propagujące zdrowy tryb życia, jak np. wspomniany już wcześniej bilet w specjalnej cenie dla osób po 55 roku życia, nauka pływania dla niemowląt, czy zajęcia dla kobiet w ciąży. Park Wodny to również oferta dla tych którzy szukają wodnej formy fitnessu. – W naszym aquaparku cyklicznie odbywają się zajęcia aqua fitnessu – hydrocycling i aqua zumba, które już od samego początku podbiły serca nie tylko damskiej części naszych użytkowników, chociaż w dalszym ciągu na zajęciach przeważają panie – mówi Monika Tkaczyk, prezes Zarządu Obiektów Sportowych Sp. z o.o. w Koszalinie.

Najczystsza woda w kraju

Park Wodny Koszalin jest również laureatem nagrody Naczelnej Organizacji Technicznej w Warszawie, która 24 maja br. wyróżniła obiekt nagrodą trzeciego stopnia w prestiżowym konkursie PZITB Budowa Roku 2015, w kategorii „Obiekty użyteczności publicznej”.

Podczas Forum Infrastruktury Sportowej SPORT INVEST w ramach poznańskich Targów FIT EXPO aquapark prezentowany był jako przykład obiektu z najczystszą wodą w kraju. Wszystko to dzięki zastosowanemu systemowi filtracji Daisy. Park Wodny Koszalin to jedyny aquapark w Polsce, który korzysta z zintegrowanego systemu Dryden Aqua (Daisy). Dzięki zastosowaniu szeregu filtrów wprowadzane zostało najniższe zużycie chloru. W rezultacie jest on praktycznie niewyczuwalny, a co za tym idzie bezpieczny dla alergików.

Za nami okres wielkich wyzwań i wytężonej pracy, zbierania doświadczeń i budowy jak najszerszej oferty usług. Spotkała się ona z pozytywnym odzewem zwolenników rekreacji wodnej. Liczymy, że debiut Parku Wodnego Koszalin w ocenie naszych użytkowników okazał się udany, teraz mamy nadzieję, że kolejny rok będzie jeszcze lepszy – dodaje Monika Tkaczyk.

Rok pełen wrażeń w Parku Wodnym Koszalin Rok pełen wrażeń w Parku Wodnym Koszalin

* * *

Autor tekstu: MAGDALENA MATUSIK/ADVENTURE MEDIA

* * *
Park Wodny Koszalin to najnowocześniejszy aquapark na Pomorzu, który do użytku został oddany 30 lipca 2015 r. Obiekt, wyposażony w szereg atrakcji wodnych, strefę saun, dwie siłownie, zewnętrzny plac zabaw i część gastronomiczną, mieści się w Koszalinie, przy ul. Rolnej 14. Administratorem obiektu jest Zarząd Obiektów Sportowych Sp. z o.o.

W strefie rekreacyjnej Parku Wodnego znajduje się sześć basenów, z których dwa umiejscowione są na zewnątrz, a jeden czynny jest przez cały rok. Park posiada sześć zjeżdżalni, najdłuższa z nich, Anakonda, ma aż 176 m długości. W wewnętrznej strefie rekreacji znajdziemy m. in. baseny: sportowy, do nauki pływania, dla dzieci, a także rwącą rzekę, sztuczną falę i wiele innych atrakcji. W części rekreacyjnej można korzystać z leżanek basenowych, wodospadów rurowych, gejzerów powietrznych, jacuzzi, ściennych masażerów oraz zjeżdżalni wodnych. Strefa saun to szczególne miejsce w aquaparku, bogata różnorodność saun i łaźni spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Inwestorem jest Miasto Koszalin. Budowa Parku Wodnego Koszalin dofinansowana została z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Programu Regionalnego Narodowa Strategia Spójności.

Źródło: materiały prasowe Adventure Media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × pięć =