Sierpień – rekordowy miesiąc dla H2Ostróg

iplywamy 11:14

Sierpień – rekordowy miesiąc dla H2Ostróg

Sierpień - rekordowy miesiąc dla H2Ostróg

Wakacje dla raciborskiego aquaparku H2Ostróg były bardzo udane. W sierpniu padł kolejny rekord frekwencji, pływalnię odwiedziło 30 908 osób. Wśród użytkowników byli goście z całej Polski, Czech, Niemiec, Białorusi, a także Mongolii, na których obiekt zrobił ogromne wrażenie. Wielu z nich zapowiedziało kolejną wizytę. 

Sierpień – rekordowy miesiąc dla H2Ostróg

Mimo wielu upalnych dni podczas tegorocznych wakacji w aquaparku wciąż ustawiały się kolejki. W sierpniu zanotowano kolejny rekord frekwencji, bowiem pływalnię odwiedziło aż 30 980 osób. – Jesteśmy tym pozytywnie zaskoczeni. Nie spodziewaliśmy się takich tłumów, zwłaszcza w miesiącu, w którym dużo osób przebywa na urlopie, albo jeździ chłodzić się na odkrytych basenach – przyznaje Krzysztof Borkowski, zarządzający aquaparkiem H2Ostróg.

Z atrakcji raciborskiego obiektu przyjeżdżali korzystać  użytkownicy z sąsiednich miejscowości, ale byli również goście z zagranicy, m.in. Ukrainy, Bośni i Hercegowiny, Białorusi, Niemiec oraz Czech. – Odwiedziła nas również reprezentacja kobiet w zapasach z Mongolii. Goście byli pod wrażeniem obiektu – mówi Krzysztof Borkowski. 

Najgorętszym dniem lata dla aquaparku był 9 lipca, kiedy to basen odwiedziło aż 1263 osoby. Natomiast w kolejnym miesiącu najwięcej osób (1227), odwiedziło obiekt 11 sierpnia.  – Przychodzi do nas dużo seniorów po 60 roku życia. W miesiącu jest ich około tysiąc. Wśród nich jest wielu stałych użytkowników, którzy odwiedzają pływalnię codziennie. To dla nas kolejny dowód, że stworzyliśmy miejsce, gdzie każdy odnajduje coś dla siebie – mówi Jerzy Kwaśny, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu.

Dzięki tak dużej frekwencji, co za tym idzie, wpływom do miejskiej kasy, pojawiła się możliwość unowocześnienia strefy rekreacyjnej wokół aquaparku. – Wyremontujemy i zmodernizujemy kręgielnię. W Fit Parku staną trzy nowe urządzenia do ćwiczeń, chcemy rozbudować nieco plac zabaw dla dzieci oraz odnowić Skate Park i doposażyć go w nowe urządzenie. Zostanie również przebudowany jeden kort tenisowy, w zakres prac wejdzie wykonanie sztucznej nawierzchni oraz oświetlenia – wylicza Jerzy Kwaśny.

W samym aquaparku sukcesywnie powstają nowe atrakcje. – Przez wakacje doposażyliśmy obiekt w  wodne zabawki, staramy się poszerzać ofertę o kolejne atrakcje, m.in. naukę pływania, zajęcia z animatorem, lekcje nurkowania. Z czasem będzie ich na pewno zdecydowanie więcej – zapowiada K. Borkowski.

***

H2Ostróg:

Aquapark H2Ostróg to nowoczesny park wodny, usytuowany w Raciborzu, przy ul. Zamkowej 4. Inwestorem jest Miasto Racibórz. Administratorem obiektu jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu.

Racibórz to niespełna 60-tysięczne miasto położone w woj. śląskim, tuż przy graniczy z Czechami.  Swoje siedziby i zakłady produkcyjne mają tu takie firmy jak: RAFAKO S.A., SGL Carbon Polska, Henkel, Mieszko S.A., Eko-Okna, ENSOL, Sunex S.A. Jest centralnym miastem powiatu raciborskiego, w skład którego wchodzą miasta Kuźnia Raciborska i Krzanowice oraz gminy Pietrowice Wielkie, Kornowac, Rudnik, Nędza i Krzyżanowice.

Źródło: materiały prasowe Adventure Media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery + 6 =