Sportowe zakończenie wakacji w Wodnej Dolinie

iplywamy 11:47

Sportowe zakończenie wakacji w Wodnej Dolinie

Sportowe zakończenie wakacji w Wodnej Dolinie

Siatkówka plażowa, wyścigi biegowe dla dzieci i młodzieży oraz świetna zabawa – tak w wielkim skrócie opisać można zbliżające się „Sportowe zakończenie wakacji”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 sierpnia, w Wodnej Dolinie, w ramach akcji Bezpieczne wakacje 2016. Jednym z organizatorów imprezy jest Park Wodny Koszalin.

Sportowe zakończenie wakacji w Wodnej Dolinie

Już niebawem koniec wakacji. Aby umilić ten czas Park Wodny Koszalin, Zarząd Obiektów Sportowych w Koszalinie oraz TKKF Koszalin zorganizowały dla dzieci i młodzieży „Sportowe zakończenie wakacji”. Impreza odbędzie się w ramach akcji Bezpieczne wakacje 2016.

Na miłośników sportowej rywalizacji czekają dwa pełne wrażeń dni. W sobotę, 27 sierpnia, na terenie Wodnej Doliny odbędą się eliminacje do siatkówki plażowej. Dzień później, o godz. 11:00 rozpocznie się wspaniała zabawa. Na początek przewidziano zawody biegowe, a jako pierwsze na dystansie 200 m powalczą przedszkolaki. Kolejno wystartują dzieci w wieku od 8 do 10 lat (400m), dzieci od 11 do13 lat (600 m) oraz młodzież na dystansie 2 km. W programie przewidziano także dwukilometrowy bieg górski, którego uczestniczy pokonają trzy okrążenia wokół zalewu.

Na koniec zabawy odbędzie się finał siatkówki plażowej.

Zapraszamy!

27-28 sierpnia,

Wodna Dolina,

Ul. Sybiraków,

Koszalin

Zgłoszenia

Siatkówka plażowa: e-mail lukasz.drazkiewicz(at)zos.koszalin.pl lub nr tel. 502-590-157

Biegi: zgłoszenia online biegikoszalin.pl.

Program wydarzenia:

27 sierpnia:

10:00 – 14:00 – Siatkówka plażowa eliminacje

28 sierpnia:

11:00 – otwarcie biura zawodów

12:00 – Bieg przedszkolaków – 200m

12:10 – Bieg dzieci – 8-10 lat – 400m

12:20 – Bieg dzieci – 11-13 lat – 600m

12:30 – Bieg młodzieżowy – 14-17 lat – 2 km (dookoła zalewu)

12:45 – Bieg górski – 6 km ( 3 razy dookoła zalewu)

13:30 – Finały siatkówki plażowej

14:00 – Uroczyste podsumowanie

* * *
Autor tekstu: MAGDALENA MATUSIK / ADVENTURE MEDIA
* * *
Park Wodny Koszalin to najnowocześniejszy aquapark na Pomorzu, który do użytku został oddany 30 lipca 2015 r. Obiekt, wyposażony w szereg atrakcji wodnych, strefę saun, dwie siłownie, zewnętrzny plac zabaw i część gastronomiczną, mieści się w Koszalinie, przy ul. Rolnej 14. Administratorem obiektu jest Zarząd Obiektów Sportowych Sp. z o.o.

W strefie rekreacyjnej Parku Wodnego znajduje się sześć basenów, z których dwa umiejscowione są na zewnątrz, a jeden czynny jest przez cały rok. Park posiada sześć zjeżdżalni, najdłuższa z nich, Anakonda, ma aż 176 m długości. W wewnętrznej strefie rekreacji znajdziemy m. in. baseny: sportowy, do nauki pływania, dla dzieci, a także rwącą rzekę, sztuczną falę i wiele innych atrakcji. W części rekreacyjnej można korzystać z leżanek basenowych, wodospadów rurowych, gejzerów powietrznych, jacuzzi, ściennych masażerów oraz zjeżdżalni wodnych. Strefa saun to szczególne miejsce w aquaparku, bogata różnorodność saun i łaźni spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Inwestorem jest Miasto Koszalin. Budowa Parku Wodnego Koszalin dofinansowana została z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Programu Regionalnego Narodowa Strategia Spójności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 3 =