Sportowy Dzień Dziecka w H2Ostróg

iplywamy 13:39

Sportowy Dzień Dziecka w H2Ostróg

Sportowy Dzień Dziecka w H2Ostróg

Wodny tor przeszkód, nauka nurkowania, wyścigi na „Czarnej zjeżdżalni”, to tylko niektóre z atrakcji, jakie w niedzielę, 1 czerwca przygotowano dla najmłodszych w parku wodnym H2Ostróg. Dla wielu młodych gości był to najlepszy Dzień Dziecka w ich życiu.

Sportowy Dzień Dziecka w H2Ostróg

Niedziela, 1 czerwca zdecydowanie należała do najmłodszych. Z okazji ich święta park wodny H2Ostróg przygotował wiele atrakcji. Dzieci, które w tym dniu odwiedziły raciborski aquapark mogły skorzystać z darmowej lekcji nurkowania z butlą tlenową, sprawdzić swoje umiejętności na wodnym torze przeszkód oraz wziąć udział w wyścigach na czas na „Czarnej zjeżdżalni”.

Oprócz wodnych zmagań dzieci częstowano słodkościami, a zwycięzcy poszczególnych konkursów  otrzymywali nagrody, czapeczkę oraz firmową koszulkę z logiem H2Ostróg.

Zasady zorganizowanych przez nas konkursów były proste. Uczestnik musiał mieć ukończone 10 lat oraz potrafić bawić się fair play. W każdej z przygotowanych zabaw wzięło udział blisko 70 uczestników. Widać było, że rywalizacja sportowa nie tylko uczestnikom sprawiała ogromną radość. Ich rodzice również dobrze się bawili. Mocno kibicowali swoim pociechom – relacjonuje Marcin Polowczyk, inspektor ds. sportu i organizacji imprez rekreacyjno-sportowych w OSiR Racibórz, prowadzący niedzielną imprezę na pływalni.

Sportowy Dzień Dziecka w H2Ostróg Sportowy Dzień Dziecka w H2Ostróg Sportowy Dzień Dziecka w H2Ostróg

Byli tacy, jak 13-letnia Oliwia Gołek z Wodzisławia, którzy wzięli udział, we wszystkich konkursach. – Uwielbiam wodę, pływanie, a najbardziej parki wodne. Pobyt tutaj, to najlepszy Dzień Dziecka w moich życiu. Nie mogłam dostać lepszego prezentu – mówi z zadowoleniem Oliwia, zwyciężczyni wodnego toru przeszkód.

Sportowy Dzień Dziecka w H2Ostróg Sportowy Dzień Dziecka w H2Ostróg Sportowy Dzień Dziecka w H2Ostróg

Równie zadowolony z niedzielnego pobytu w H2Ostróg był 13-letni Rafał Małkowski. Chłopak wygrał dwa konkursy z rzędu. – Pływać nauczyłem się mając zaledwie kilka lat, od 3 lat startuję w zawodach. Uwielbiam wodne atrakcje, dlatego dzisiejszy pobyt tutaj, to wspaniały prezent, jaki dostałem od rodziców – przyznaje Rafał z Wodzisławia.

Mimo że w niedzielę, swoje święto obchodzili najmłodsi, to na raciborskiej pływalni nie zabrakło atrakcji dla ich rodziców. Zjeżdżalnie, tory przeszkód, jakuzzi, wodne masaże oraz bezpłatna nauka nurkowania sprawiły gościom wiele radości. – Uwielbiamy ten aquapark, przyjeżdżamy tutaj tak często, jak się da. Wspaniale tu odpoczywamy, a przy tym znakomicie się bawimy – stwierdzili zgodnie Mirek i Radka z Ostrawy. – Pobyt w H2O, to niezła gratka dla moich synów. Mogą się znakomicie pobawić, a przy okazji podszkolić w pływaniu – przyznała Małgorzata z Kobyli, która na pływalnię przyjechała ze swoimi nastoletni synami.

Duża frekwencja, uśmiechy na twarzach dzieci, zadowoleni rodzice, to dowód na to, że nie każdy Dzień Dziecka musi obfitować w słodkości oraz drogie prezenty. Rodzinne wyjście do aquaparku, udział w rywalizacji sportowej z rówieśnikami, czy wspólna nauka nurkowania dostarczyła nie miej radości. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z ilości gości, jaka odwiedziła nas w Dniu Dziecka, dlatego  już mamy kilka nowych pomysłów, by przy takich okazjach organizować zabawy,  zawody i inne atrakcje dla młodszych jak i starszych – podsumował Marcin  Polowczyk.

Sportowy Dzień Dziecka w H2Ostróg Sportowy Dzień Dziecka w H2Ostróg Sportowy Dzień Dziecka w H2Ostróg

Atrakcje dla dzieci z okazji dnia dziecka w H2Ostróg:

Darmowa nauka nurkowania z butlą tlenową (od godz. 10.00 do 14.00 skorzystało łącznie ok. 70 osób, dzieci od lat 10 młodzież oraz dorośli).

Darmowe porady dla dzieci dotyczące pływania (od godz. 10.00 do 11.00).

Zmagania na „Czarnej zjeżdżalni” odbyły się w godz.: 10.30, 12.15, 13.45, 15.15. Udział wzięło łącznie 65 dzieci. Najlepsze wyniki z całego dnia:

  1. Wiktoria Gawor (17.78),
  2. Rafał Małkowski (18.16),
  3. Jakub Szymanowski (18.26),
  4. Michał Chojnacki (18.30),
  5. Mateusz Niestrój (18.35)

Wyścigi na „Wodnym torze przeszkód” odbyły się w godz.: 11.15, 12.45, 14.15, 15.45. Udział wzięło łącznie 70 dzieci. Najlepsze wyniki z całego dnia:

  1. Jakub Korona (11.71)
  2. Rafał Małkowski (13.43)
  3. Agata Gurgul (14.32)
  4. Oliwia Gołek (15.83)
  5. Patryk Szymik (16.47)

Zdjęcia:

Atrakcje w H2Ostróg z okazji Dnia Dziecka

***

H2Ostróg:

Aquapark H2Ostróg to nowoczesny park wodny, usytuowany w Raciborzu, przy ul. Zamkowej 4. Inwestorem jest Miasto Racibórz. Administratorem obiektu jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu. Nazwa, nawiązująca do dzielnicy Ostróg, w której znajduje się aquapark, została wybrana w konkursie dla mieszkańców przeprowadzonym wspólnie z lokalnym portalem informacyjnym.

Źródło: materiały prasowe Adventure Media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × pięć =