Sukces akcji „Zima w Mieście” – Aquapark H2Ostróg

iplywamy 14:03

Sukces akcji „Zima w Mieście” – Aquapark H2Ostróg

Sukces akcji „Zima w Mieście” - Aquapark H2Ostróg

W lutym raciborski aquapark H2Ostróg zanotował imponującą liczbę odwiedzających. Średnia dziennych wizyt wyniosła 1044 osoby. Pozostałe obiekty raciborskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji również przeżywały oblężenie. Podczas tegorocznych ferii zimowych prowadzona była tam akcja „Zima w Mieście”, z której skorzystało łącznie 2618 osób na wszystkich obiektach OSiR-u.

Sukces akcji „Zima w Mieście”

Chociaż najmłodsi mieszkańcy powiatu raciborskiego dawno zapomnieli o feriach zimowych i czekają na kolejną przerwę międzylekcyjną, organizatorzy akcji „Zima w Mieście” wręcz przeciwnie, dopiero skończyli podliczać tegoroczną frekwencję użytkowników. W zimowym przedsięwzięciu wziął także udział raciborski Ośrodek Sportu i Rekreacji. – Tegoroczna akcja „Zima w Mieście” zakończyła się dla nas dużym sukcesem. Wszystkie atrakcje, jakie przygotowaliśmy w naszych obiektach, okazały się strzałem w dziesiątkę. Łącznie z Lodowiska, Kręgielni, zajęć sportowych w Arenie RAFAKO i krytej pływalni H2Ostróg skorzystało 2618 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych – mówi Marcin Polowczyk, inspektor ds. sportu i organizacji imprez rekreacyjno-sportowych w OSiR Racibórz. Najczęściej odwiedzany był aquapark. W lutym zanotował największą średnią liczbę dziennych odwiedzin – 1044 osoby. Dzieci i młodzieży, która skorzystała z darmowych wejść podczas akcji „Zima w Mieście” było 1148, a całkowita liczba użytkowników, którzy w tym miesiącu odwiedzili aquapark wyniosła 29256. Wśród klientów było bardzo dużo nowych osób, które po raz pierwszy korzystały z H2Ostróg. – Dużym zainteresowaniem cieszyły się nauki pływania oraz zajęcia animacyjne prowadzone podczas ferii na terenie obiektu. Z darmowych lekcji pływania oraz wodnych gier i zabaw skorzystało 592 dzieci i młodzieży – podaje Krzysztof Borkowski, zarządca aquaparku H2Ostróg w Raciborzu.

Sukces akcji „Zima w Mieście” - Aquapark H2Ostróg

Sukces akcji „Zima w Mieście” - Aquapark H2Ostróg

W pozostałych obiektach należących do OSiR-u również nie brakowało użytkowników. W czasie trwania akcji „Zima w Mieście” wiele osób skorzystało z miejskiego lodowiska „Piastor”, zarówno jako grupy zorganizowane, jak i indywidualnie. Podczas ferii zimowych odbywały się darmowe nauki jazdy na łyżwach oraz zajęcia rekreacyjno- sportowe. Warto podkreślić, że również kręgielnia cieszyła się sporym zainteresowaniem, a jeszcze większą popularność zdobyły rywalizacje sportowe w Arenie RAFAKO. Tam od rana do popołudnia odbywały się turnieje sportowe. Młodzi amatorzy gier zespołowych mogli rozgrywać mecze siatkówki i siatkonogi. Ponadto, mieli okazję zagrać w tenisa stołowego lub ziemnego, badmintona czy piłkarzyki. Dużą atrakcją i jednocześnie czymś nowym były bitwy łucznicze (odmiana paintball). – Turnieje staraliśmy się przygotować na jak najwyższym poziomie, w duchu rywalizacji i na zasadach fair play. Uczestnicy startowali w różnych kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie. Najlepszych wyróżniliśmy dyplomami i medalami – podkreśla Tomasz Bieliński referent ds. imprez w OSiR w Raciborzu. Między turniejami odbył się również dzień sportu, który przygotowała SM „Nowoczesna”. – Była to kolejna udana impreza sportowa, która zgromadziła sporo zainteresowanych – dodaje T. Bieliński. W czasie trwania akcji „Zima w Mieście” z Areny RAFAKO skorzystały 433 osoby.

Rozwój młodych ludzi poprzez aktywność fizyczną jest bardzo ważny. Dlatego jesteśmy zadowoleni z tak dużej frekwencji osób, które uczestniczyły w organizowanych podczas ferii zajęciach sportowych przygotowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w ramach akcji „Zima w Mieście”. Sukces tego przedsięwzięcia motywuje nas do szukania kolejnych pomysłów, aby w jeszcze większym stopniu zachęcić uczniów do zdrowego, sportowego trybu życia – podsumowuje Marcin Polowczyk.

Sukces akcji „Zima w Mieście” - Aquapark H2Ostróg

Sukces akcji „Zima w Mieście” - Aquapark H2Ostróg

***

H2Ostróg:

Aquapark H2Ostróg to nowoczesny park wodny, usytuowany w Raciborzu, przy ul. Zamkowej 4. Inwestorem jest Miasto Racibórz. Administratorem obiektu jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu.

Racibórz to miasto położone w woj. śląskim, tuż przy graniczy z Czechami. Swoje siedziby i zakłady produkcyjne mają tu takie firmy jak: RAFAKO S.A., SGL Carbon Polska, Henkel, Mieszko S.A., Eko-Okna, ENSOL, Sunex S.A. Jest centralnym miastem powiatu raciborskiego, w skład którego wchodzą miasta Kuźnia Raciborska i Krzanowice oraz gminy Pietrowice Wielkie, Kornowac, Rudnik, Nędza i Krzyżanowice.

Źródło: materiały prasowe Adventure Media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 − dwa =