W H2Ostróg wypoczniesz jak w kurorcie

iplywamy 13:21

W H2Ostróg wypoczniesz jak w kurorcie

W H2Ostróg wypoczniesz jak w kurorcie

Rekreacja, relaks z lecznictwem uzdrowiskowym oraz fachowe porady rehabilitanta – brzmi jak opis dobrze wyposażonego kurortu.  Tymczasem te wszystkie atrakcje znajdują się w niedawno otwartym aquaparku H2Ostróg w Raciborzu.  To miejsce, w którym nie tylko dobrze bawią się dzieci, ale również zdrowo wypoczną seniorzy.

W H2Ostróg wypoczniesz jak w kurorcie

Aquapark H2Ostróg to doskonałe miejsce na spędzenie wolnego czasu. Zjeżdżalnie, baseny o różnej głębokości czy „rwąca rzeka” sprawiają wiele frajdy dzieciom i ich rodzicom. Ale pływalnia powstała nie tylko z myślą o młodych ludziach. H2Ostróg to również doskonałe miejsce na rekreację i relaks dla seniora. 

Dla emerytów i rencistów z naszego miasta przygotowaliśmy specjalne wejściówki w cenie 5 zł za godz. Należy tylko w Urzędzie Miasta wyrobić „kartę seniora”.  Dla pozostałych klientów po 60 roku życia mamy ulgowe wejściówki– przypomina Krzysztof Borkowski, zarządzający obiektem H2Ostróg.

Atrakcje, jakie znajdują się w strefie SPA w raciborskim obiekcie dorównują tym, z którymi  spotykamy się w profesjonalnych uzdrowiskach. – Mamy solankę  jodowo-bromową  z bocheńską  solą, bogatą w mikroelementy pomagająca w leczeniu wielu schorzeń. Ponadto sauny, natryski, jacuzzi, wypoczywalnię z podgrzewanymi leżakami oraz grotę śnieżną– wylicza Krzysztof Borkowski.  

Szczególnie polecana jest solanka. – Kąpiel w basenie solankowym poprawia krążenie, oczyszcza skórę, likwiduje obrzęki oraz redukuje cellulit. Ponadto zwiększa odporność na infekcje. Daje ulgę w dolegliwościach mięśniowo- stawowych, które u starszych osób występują  niezwykle często – wylicza dobroczynny wpływ wody mineralnej Gracjan Olaniszyn, masażysta, rehabilitant prowadzący gabinet na terenie H2Ostróg.  Z takich kąpieli można korzystać codzienne, ale nie zaleca się dłużej niż 20 minut. Po nich nie wskazane jest wylegiwanie się na słońcu.

Podobne właściwości mają sauny oraz grota śnieżna, z tym że należy pamiętać, iż nie każdy może z nich korzystać. – Osoby cierpiące na nadciśnienie lub problemy sercowo- naczyniowe powinny unikać miejsc ze znaczną różnicą temperatur. Im polecam wypoczywalnię z podgrzewanymi leżakami lub natryski, które doskonale masują wybrane partie ciała– doradza Gracjan Olaniszyn.

W aquaparku senior nie tylko wypocznie, zrelaksuje się i zażyje leczniczych kąpieli, ale także może nauczyć się pływać. – Dajemy możliwość indywidualnej nauki pływania. Wiemy, że starsze osoby krępuje nauka w grupie, gdzie przeważnie dominują młodzi uczniowie. Więc można przyjść i umówić się na prywatne lekcje– wyjaśnia K. Borkowski. Natomiast panie 60+, lubiące aktywny wypoczynek w wodzie mogą zapisać się na lekcje Aquaaerobiku. Zajęcia odbywają się w każdy czwartek o godz. 10.00.

Na terenie pływalni funkcjonuje gabinet masażu i rehabilitacji, w którym Gracjan Olaniszyn, wykwalifikowany specjalista w tej dziedzinie udziela fachowych porad i potrafi postawić skuteczną diagnozę. Dobiera zabiegi pod kątem danego schorzenia. 

Powodów,  aby seniorzy na relaks i odnowę biologiczną przyjeżdżali do Raciborza jest wiele. Przede wszystkim  to piękne miasto z długą historią, odremontowanym Zamkiem Piastowskim, muzeum bogatym w unikatowe eksponaty. Do tego nowoczesna pływalnia wyposażona w SPA porównywalne  do tych, jakie dostępne są w najlepszych  sanatoriach czy kurortach i to bez konieczności posiadania skierowania od lekarza.  Seniorów powinna przekonać również  atrakcyjna cena karnetów za zabiegi w H2Ostróg.

Zdjęcie: W H2Ostróg wypoczniesz jak w kurorcie

***

H2Ostróg:

Aquapark H2Ostróg to nowoczesny park wodny, usytuowany w Raciborzu, przy ul. Zamkowej 4. Inwestorem jest Miasto Racibórz. Administratorem obiektu jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu.

Racibórz to niespełna 60-tysięczne miasto położone w woj. śląskim, tuż przy graniczy z Czechami.  Swoje siedziby i zakłady produkcyjne mają tu takie firmy jak: RAFAKO S.A., SGL Carbon Polska, Henkel, Mieszko S.A., Eko-Okna, ENSOL, Sunex S.A. Jest centralnym miastem powiatu raciborskiego, w skład którego wchodzą miasta Kuźnia Raciborska i Krzanowice oraz gminy Pietrowice Wielkie, Kornowac, Rudnik, Nędza i Krzyżanowice.

Źródło: materiały prasowe Adventure Media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 1 =