W Parku Wodnym Koszalin zdrowo, czysto i bezpiecznie

iplywamy 10:47

W Parku Wodnym Koszalin zdrowo, czysto i bezpiecznie

park-wodny-koszalin

Krystalicznie czysta woda oraz dbałość o zdrowie, a tym samym o bezpieczeństwo użytkowników, to jedne z głównych założeń działalności Parku Wodnego Koszalin. W okresie jesiennym, kiedy infekcje i choroby czyhają na każdym kroku, na próżno szukać ich w koszalińskim aquaparku. Wszystko to za sprawą m.in. innowacyjnego systemu filtracji wody oraz regularnie prowadzonych dezynfekcji, których wysoka skuteczność potwierdzana jest doskonałymi wynikami badań.

W Parku Wodnym Koszalin zdrowo, czysto i bezpiecznie

Zimne wieczory, częste deszcze i niespodziewane zmiany pogody – jesień sprzyja przeziębieniom i chorobom. Dlatego, gdy za oknem plucha, warto skorzystać z mnóstwa atrakcji Parku Wodnego Koszalin, gdzie relaks i dobra zabawa idą w parze. Oprócz mile spędzonego czasu, użytkownicy obiektu, mają także zapewnione bezpieczeństwo zdrowotne, gdzie wszelkie infekcje, nie tylko te jesienne, nie maja miejsca.

Park Wodny Koszalin, jako jeden z pierwszych aquaparków w Polsce zastosował innowacyjny system filtracji wody, który pozwolił na ograniczenie chloru do niezbędnego minimum. Jest to niezwykle pomocne rozwianie dla alergików, dzieci oraz osób ze skłonnościami do podrażnień skóry Co więcej, system doskonale poradził sobie w okresie wakacyjnym, kiedy to Park Wodny Koszalin przechodził istne oblężenie. – W naszym aquaparku korzystamy z technologii filtracji drobinkami zielonego szkła, które są naładowane, dlatego lepiej wyłapują drobinki brudu. Dzięki temu, łatwiejsze jest też spłukiwanie zanieczyszczeń z filtra. Ta skuteczna filtracja pozwala na znaczące zmniejszenie ilości zanieczyszczeń w wodzie, co przekłada się na mniejsze zużycie chloru i środków chemicznych do uzdatniania wody. Organizm człowieka lepiej znosi kontakt z wodą bez chemii, dlatego tak ważne jest dla nas ograniczenie jej stosowania do minimum. Obecnie w naszych nieckach stężenia chloru są tak znakomite, że tym samym są całkowicie bezpieczne dla alergików i dzieci  – mówi Jacek Sinkiewicz, Kierownik Parku Wodnego Koszalin, w którym zastosowano zintegrowany system filtracji wody Daisy, opierający się na trzech kluczowych elementach. Po pierwsze w konsekwencji zastosowania odpowiedniego materiału filtrującego, bakterie nie mają podłoża, na którym mogłyby się rozwijać. Po drugie przy udziale zaawansowanych flokulacji, koagulacji i filtracji usuwana jest pożywka dla potencjalnych bakterii. Natomiast trzecim filarem jest system Daisy, czyli przykład najnowocześniejszej technologii, dostępnej w zaledwie kilku publicznych basenach w Polsce.

Warto także zaznaczyć, że każdego dnia, co dwie godziny odbywa się dezynfekcja wszystkich powierzchni z którymi styczność mają użytkownicy aquaparku. – Codziennie dezynfekujemy wszystko z czym kontakt mają nasi klienci. Co dwie godzimy, specjalnymi środkami ( na bazie alkoholu, które nie wymagają spłukiwania i są stosowane również w gastronomi )czyścimy m.in. klamki, suszarki itp. Natomiast główna część sprzątania odbywa się nocą, tak by nie przeszkadzać klientom w korzystaniu z atrakcji w aquaparku . Właśnie wtedy odbywa się kluczowa część dezynfekcji podczas której „rozkładana” jest tak zwana chemia ciężka, która ma za zadanie usunąć wszelkie zanieczyszczenia i bakterie. Proces ten jest wykonywany każdej nocy, tak aby nasi goście już z samego rana, mogli zupełnie bezpiecznie odpoczywać na terenie obiektu. Pragnę zaznaczyć, że podobne zabiegi nie są wykonywane w żadnej innej instytucji. Mam tutaj na myśli urzędy bądź szkoły, gdzie każdego dnia przewija się mnóstwo ludzi. Co więcej, regularnie wykonywane są także badania czystości miejsc, w których przebywa najwięcej osób. Ich wyniki za każdym razem są jak najbardziej zadowalające – powiedział Jacek Sinkiewicz. – Zdrowie naszych odbiorców jest dla nas najważniejsze. Staramy się, aby oprócz miło spędzonego czasu w naszym obiekcie, czuli się bezpiecznie i komfortowa – podsumował Kierownik Parku Wodnego Koszalin.

* * *
Autor tekstu: MAGDALENA MATUSIK / ADVENTURE MEDIA
Fotografie: Park Wodny Koszalin
* * *

Park Wodny Koszalin to najnowocześniejszy aquapark na Pomorzu, który do użytku został oddany 30 lipca 2015 r. Obiekt, wyposażony w szereg atrakcji wodnych, strefę saun, dwie siłownie,  zewnętrzny plac zabaw i część gastronomiczną, mieści się w Koszalinie, przy ul. Rolnej 14. Administratorem obiektu jest Zarząd Obiektów Sportowych Sp. z o.o.

W strefie rekreacyjnej Parku Wodnego znajduje się sześć basenów, z których dwa umiejscowione są na zewnątrz, a jeden czynny jest przez cały rok. Park posiada sześć zjeżdżalni, najdłuższa z nich, Anakonda, ma aż 176 m długości. W wewnętrznej strefie rekreacji znajdziemy m. in. baseny: sportowy, do nauki pływania, dla dzieci, a także rwącą rzekę, sztuczną falę i wiele innych atrakcji. W części rekreacyjnej można korzystać z leżanek basenowych, wodospadów rurowych, gejzerów powietrznych, jacuzzi, ściennych masażerów oraz zjeżdżalni wodnych. Strefa saun to szczególne miejsce w aquaparku, bogata różnorodność saun i łaźni spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Inwestorem jest Miasto Koszalin. Budowa Parku Wodnego Koszalin dofinansowana została z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Programu Regionalnego Narodowa Strategia Spójności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 5 =