Weekendowe atrakcje w H2Ostróg

iplywamy 12:28

Weekendowe atrakcje w H2Ostróg

Weekendowe atrakcje w H2Ostróg

W długi weekend pogoda zdecydowanie nie dopisała, za to w raciborskim aquaparku było gorąco. W sobotę i niedzielę w godzinach przed południowych można było zagrać w siatkówkę i piłkę wodną. Po południu odbywały się zajęcia z animatorem wodnym dla najmłodszych. Kolejne atrakcje zarządca obiektu zapowiada na najbliższy weekend.

Weekendowe atrakcje w H2Ostróg

Siatkówka i piłka woda królowały w miniony weekend w H2Ostróg. Każdy, kto w sobotę i niedzielę w godzinach przedpołudniowych przebywał na pływalni mógł spróbować swoich sił na dmuchanym boisku, a przy okazji dobrze się pobawić. – Z atrakcji korzystały głównie rodziny. Rozegrano kilka spotkań dzieci kontra rodzice– relacjonuje Krzysztof Borkowski, zarządzająca  H2Ostróg w Raciborzu. – Bardzo lubię siatkówkę, szczególnie wodną, a nie mam za wiele okazji, aby w nią pograć. Każdy weekend spędzamy w aquaparku, więc tym bardziej cieszę, się, że mogę tu w nią pograć. Przy okazji podszkolę syna– mówi Paweł Szymkiewicz, tata Marty i Krzysia z którymi wolny czas spędza na raciborskiej pływalni.

W H2Ostróg nie brakowało również atrakcji dla najmłodszych. Przez cały sierpień w godzinach popołudniowych Dariusz Kwapik animator wodny prowadzi gry i zabawy, z których mogą korzystać wszystkie dzieci i nastolatki przebywające w tym czasie na terenie obiektu. – Zajęcie cieszą się naprawdę dużą popularnością. Biorą w nich udział rodzice z maleńkimi dziećmi, które skończyły raptem 2 lata, ale także 15- 16-latki – mówi Dariusz Kwapik, animator wodny w H2Ostróg. Celem zajęć jest oswojenie dziecka z wodą. Do wspólnych zabaw animator wykorzystuje piankowe makaroniki, deseczki, maty czy piłki. – Trudno jest dla tak zróżnicowanej grupy wiekowej wymyślić wspólną zabawę, dlatego każdemu z osobna staram się poświeć czas – zapewnia Dariusz Kwapik. – Rodzice często przychodzą po porady dotyczące nauki pływania. Dzieci chcą przełamać barierę strachu przed wodą, a nastolatki po prostu dobrze się bawić – wylicza animator.

W raciborskim aquaparku dostępne są kolejne atrakcje, m.in. nadwodny tor przeszkód, ślizgacze. W weekendy będą również dmuchane boiska do gry w siatkówkę oraz piłkę wodną. Tymczasem na kolejne zajęcia z animatorem w H2Ostróg zaprasza w najbliższą sobotę w godz. 15.00- 16.00.  Z kolei nauka pływania odbywać się będzie w godz. 11.00-12.00 również w sobotę  i niedzielę. Aby korzystać ze wszystkich atrakcji i zajęć wystarczy wykupić wejściówkę do H2Ostróg. 

Weekendowe atrakcje w H2Ostróg Weekendowe atrakcje w H2Ostróg Weekendowe atrakcje w H2Ostróg

***

H2Ostróg:

Aquapark H2Ostróg to nowoczesny park wodny, usytuowany w Raciborzu, przy ul. Zamkowej 4. Inwestorem jest Miasto Racibórz. Administratorem obiektu jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu.

Racibórz to niespełna 60-tysięczne miasto położone w woj. śląskim, tuż przy graniczy z Czechami.  Swoje siedziby i zakłady produkcyjne mają tu takie firmy jak: RAFAKO S.A., SGL Carbon Polska, Henkel, Mieszko S.A., Eko-Okna, ENSOL, Sunex S.A. Jest centralnym miastem powiatu raciborskiego, w skład którego wchodzą miasta Kuźnia Raciborska i Krzanowice oraz gminy Pietrowice Wielkie, Kornowac, Rudnik, Nędza i Krzyżanowice.

Źródło: materiały prasowe Adventure Media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × dwa =