Wyjątkowa edycja zawodów Już Pływam

iplywamy 10:33

Wyjątkowa edycja zawodów Już Pływam

Wyjątkowa edycja zawodów Już Pływam

W minioną sobotę (30-tego maja) w Cieszynie odbyła się już 10-ta z kolei edycja zawodów pod hasłem “Już pływam”. Impreza miała charakter amatorski i adresowana była do całych rodzin. I tym razem nie zabrakło zdrowej rywalizacji, uśmiechów dzieci, prawdziwych emocji, dobrej muzyki oraz ludzi, którzy chcieli wziąć udział w tej imprezie. Impreza została zorganizowana przez firmę HumanSport pod patronatem Burmistrza Miasta Cieszyna. HumanSport to dwie kluczowe wartości – człowiek i sport. To było widać również podczas tegorocznej edycji zawodów.

Jeśli mowa o ludziach, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na uczestników zawodów, czyli dzieci które na co dzień doskonalą swoje umiejętności pływackie w amatorskich szkółkach z pobliskiego terenu. W jubileuszowej edycji zmierzyli się z sobą uczniowie kilku szkółek, które pozytywnie odpowiedziały na zaproszenie do wspólnej rywalizacji. Byli to: HumanSport z oddziałami z Cieszyna, Skoczowa i Bielska-Białej, Argo Aktywni z Piekar Śląskich, Milanos ze Skoczowa, Marbi-Sport z Żywca, MarioSport z Cieszyna oraz Mac-Sport i RJSport ze Skoczowa. Łącznie uczestników zawodów było ponad 160.

3M1A4291 3M1A4307

Skoro były dzieci, byli i rodzice czy też inne osoby z rodziny, które występowały w roli kibica. Trybuny były zapełnione a dzieci, w czasie kiedy przygotowywały się do swojej serii, często stresując się jak wypadną, miały do kogo pomachać przed swoim startem. Zawody “Już Pływam” oprócz tego, że stawiają na zdrową rywalizację mają również charakter imprezy rodzinnej gdzie w centrum jest człowiek i relacje. Obrazem tego jest kończąca zawody sztafeta rodzinna, w której biorą udział dzieci wraz z osobą dorosłą z rodziny ale nie koniecznie. Podczas 10-tej edycji wystąpił pewien wyjątek od tej reguły, mianowicie jeden z uczniów szkoły pływania HumanSport wziął udział w sztafecie wraz z instruktorem, który prowadzi go w nauce pływania w ciągu roku szkolnego.

I tutaj należy wspomnieć o trzeciej z kolei grupie ludzi, którzy biorą czynny udział w zawodach “Już Pływam”. Ich udział jest niezwykle ważny, bo wspierają oni swoich uczniów w pokonywaniu swoich słabości, walką ze stresem związanym z rywalizacją oraz dodają im otuchy. Kadra biorąca udział w organizacji zawodów to w większości instruktorzy, którzy szkolą młodych pływaków podczas całego roku szkolnego. Budujące było zaangażowanie trenerów z każdej szkółki pływackiej w aktywny doping swoich podopiecznych.

3M1A4351 3M1A4338 3M1A4316

Wydarzenie zostało sfinansowane dzięki hojności lokalnych sponsorów, którzy swoim wkładem pieniężnym jak i rzeczowym sprawili, że impreza mogła się odbyć a dzieci wyszły z niej nie tylko pełne emocji ale i drobnych upominków. Poza kluczową wartością przejawiającą się w każdym działaniu w HumanSport jaką jest człowiek istotna jest również sprawna organizacja i profesjonalizm. To zaś nie byłoby możliwe gdyby nie wkład sponsorów:

“Jako organizatorzy jesteśmy zbudowani tym, że tyle sponsorów włączyło się w to wydarzenie. Cieszy nas fakt, że lokalnym firmom nie jest obojętny los dzieci i że chętnie przeznaczają środki finansowe na taki cel, pokazując tym samym że jest to ważny sport.”

Mówi Jacek Szczypka – właściciel HumanSport i główny organizator wydarzenia.

Wyjątkowa edycja zawodów Już Pływam Wyjątkowa edycja zawodów Już Pływam Wyjątkowa edycja zawodów Już Pływam

Serdecznie dziękujemy za udzielone wsparcie następującym firmom i placówkom:

Centrum Zdrowia Medikool ze Skoczowa, Zakład produkcyjny Diehl Metering z Bażanowic, Firma Sonea – wszystko do mebli z Cieszyna, Pijalnia Czekolady Mount Blanc w Wiśle, Niepubliczne Przedszkole Twórcze To Tu z Cieszyna, Agencja Ubezpieczeniowa ALFA ze Skoczowa, Firma Złotnictwo Marcin Pieczonka z Cieszyna, Firma transportowa Canis z Cieszyna, Firma Ogrodzenia Sikora z Brennej, Firma Raf-Eko z Cieszyna, Firma Klimsza Żaluzje z Cieszyna, Restauracja Korbasowy Dwór z Cieszyna, Outlet Granda z Cieszyna, Regeneracja Przekładni Kierowniczych – Łukasz Bulandra z Cieszyna, Sklep MARINO-moda z Cieszyna, Firma Gardenia z Ochab, Firma Auto-Gaz Czech z Cieszyna, Firma Mauxion Trumpf ze Skoczowa, Marbena Projekt z Cieszyna.

Podziękowania należą się również portalom: GazetaCodzienna.pl, BeskidzkaMama.pl oraz iplywamy.pl za wsparcie medialne tego wydarzenia. Relację foto zapewniła Kinga Herok (www.kingaherok.com) natomiast o relację video zadbała firma Machej.pl

Kolejne edycja zawodów Już Pływam planowana jest na grudzień.

Wyjątkowa edycja zawodów Już Pływam Wyjątkowa edycja zawodów Już Pływam Wyjątkowa edycja zawodów Już Pływam Wyjątkowa edycja zawodów Już Pływam Wyjątkowa edycja zawodów Już Pływam Wyjątkowa edycja zawodów Już Pływam Wyjątkowa edycja zawodów Już Pływam

Źródło: materiały prasowe HumanSport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery + 18 =