Zakończyliśmy ferie zimowe „na sportowo”

iplywamy 17:27

Zakończyliśmy ferie zimowe „na sportowo”

Basen Gniezno GOSiR

Po raz kolejny już na ferie Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował ofertę półkolonii na „sportowo” adresowaną dla dzieci w wieku 7 – 14 lat.

Turnusy półkolonijne trwały od poniedziałku do piątku. Zajęcia prowadzone były w godzinach 900 – 1500 na terenie Kompleksu Rekreacyjno- Sportowego GOSiR przy ul. Bł. Jolenty 5. Każdego dnia dzieci otrzymywały 2 posiłki – śniadanie i obiad serwowane przez Restaurację Hotelu LECH.

Turnusy odbywały się w terminach : 14 – 18.01.2019 r. i  21 – 25.01.2019 r.

Zajęcia prowadzone były w dwóch grupach wiekowych 7-9 lat oraz 10-14. Wszyscy uczestnicy półkolonii -w związku z tym, iż były to półkolonie  na „sportowo” na każde zajęcia przynosili ze sobą stroje kąpielowe, czepki i stroje sportowe.

Wśród proponowanych zajęć dla dzieci odbyły się gry i zabawy na basenie, sali sportowej, nowej Hali Widowiskowo-Sportowej, zajęcia z piłki ręcznej, piłki nożnej, koszykowej, karate, badmintona, tenisa stołowego i na ściance wspinaczkowej.

Polkolonie basen Gniezno

Poza tym dzieci mogły poznać techniki gry w rugby i zapoznać się z podstawowymi zasadami sztuk walki takich jak : karate i capoeira.

Przygotowaliśmy również blok zajęć edukacyjnych prowadzonych przez Akademię Nauki „Fizyka dla Smyka” i pokazowe lekcje z nauki języka angielskiego prowadzone przez Szkołę Freedom School. Młodsze dzieci korzystały z atrakcji proponowanych przez Klub Zabaw dla Dzieci „Fantazja” podczas, gdy starsze mogły spróbować swoich sił w kręglach w Hotelu Nest.

Dzieciom zaproponowaliśmy również wspólny wyjazd do Kina Helios i Jump World /Park Trarmpolin/.  Atrakcją było też  wyjście na obiad do Restauracji Mc Donald’s.

Ferie zimowe Gniezno

Nad bezpiecznym wypoczynkiem dzieci czuwała wykwalifikowana kadra pedagogiczna, oraz ratownicy wodni na basenie.

W ostatni dzień  półkolonii przeprowadzona została spartakiada półkolonisty po zakończeniu, której każde z dzieci otrzymało pamiątkowy Certyfikat Dzielnego Sportowca /wydrukowany przez Drukarnię Majorczyk/  i słodkości.

W tym sezonie z naszych półkolonii skorzystało 158 dzieci.

Kolejne półkolonie odbędą się już w wakacje letnie.    ZAPRASZAMY !

Źródło: materiały GOSiR Gniezno

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 3 =