200 cytatów motywacyjnych dla pływaków

iplywamy 14:03

200 cytatów motywacyjnych dla pływaków

plywalnia moim domem

W poniższym zestawieniu znalazło się dwieście cytatów zebranych z myślą o pływakach. Niemniej jednak z pewnością z tak bogatego zbioru mogą korzystać wszyscy sportowcy i miłośnicy aktywnego spędzania czasu. Mamy nadzieję że staną się inspiracją do jeszcze bardziej wytężonej i efektywnej pracy :) Powodzenia!

 1. Jeśli chcesz być najlepszy, musisz robić rzeczy, których inni ludzie robić nie chcą. Michael Phelps.
 2. Jestem sportowcem, nie gwiazdą. Gwiazdy mieszkają w Hollywood i mają baseny w kształcie serca.
 3. Godzina pływania to tylko 4% Twojego dnia. Żadnych wymówek!
 4. Nigdy nie wypłakuj się w ręcznik. Po prostu wytrzyj nim pot i idź dalej.
 5. Prawdziwy przyjaciel to nie ten który wyciąga Cię zmęczonego z basenu, ale ten, który po treningu razem z Tobą czołga się do szatni.
 6. Ludzie nie potrafią latać, bo nie wierzą, że potrafią. Gdyby nie pokazano im, że mogą pływać, do dziś wszyscy by się topili po wrzuceniu do wody. William Wharton – Ptasiek.
 7. Nie nauczycie się pływać, dopóki nie wrzucę was bez dmuchanych rękawków między rekiny. Dr House.
 8. Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń. Eleanor Roosevelt.
 9. Nie lubię 25 metrowych basenów – czuję się jak chomik w kołowrotku.
 10. Stając się sportem, pływactwo staje się jednocześnie wspaniałą szkołą charakteru. Wyrabia bowiem wolę, wytrwałość i odwagę przy ciągłej czujności na niebezpieczeństwo lub potrzeby towarzyszów. Nauka Pływania, W. Zarzycki, wstęp dr. Med. W. Osmolski 1923r.
 11. Z pływaniem jest jak z małżeństwem. Nie możesz oszukiwać i oczekiwać że coś z tego będzie.
 12. Może dzisiaj jest ciężko, ale kiedyś będzie to tylko twoja rozgrzewka.
 13. Pływanie to połączenie ruchu, ożywczego działania różnic temperatur na skórę i bezpośredniego wystawiania na działanie promieni słonecznych. Wszystkie te czynniki mają nader dobroczynny wpływ na człowieka. Rozkosz, jakiej doznaje pływak, wytwarza stan błogości i wesela. To też w kąpieli, ani przy uprawianiu sportów wodnych nie bywa się smutnym, ani zgryźliwym. Wesołość, pogoda ducha to skutek pływactwa, uprawianego bądź jako rozrywka, zabawa, bądź jako sport. Nauka pływania, W.Zarzycki, 1923r.
 14. Jeśli nie mam nastroju na pływanie, to po prostu zmieniam nastrój.
 15. Kto ani czytać ani pływać nie potrafi, ten urzędu państwowego nie może piastować. Platon.
 16. Ale dlatego przede wszystkiem, że pływanie to zdrowie i radość, że umiejąc pływać, można w stu procentach korzystać z dobrodziejstw powietrza, słońca i wody, korzystać z najpiękniejszych rzeczy, jakie dać może obcowanie z Naturą. Kpt. Władysław Kuncewicz, Stadjon, 1931r.
 17. Potrzeba czasu żeby dokonać rzeczy trudnych. Aby dokonać rzeczy niemożliwych potrzeba trochę więcej czasu.
 18. I pływanie i piłka nożna to sport. Tylko w pływaniu jest więcej kopnięć.
 19. Pływanie jest jak pianino. Białe klawisze to sukcesy, czarne to porażki. Jednak razem potrafią stworzyć muzykę.
 20. Świat należy to ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, aby spełniać swoje marzenia. I starają się robić to jak najlepiej. Paulo Coelho.plywacy sa jak torebki herbaty
 21. Nie potrzebujemy powodu. Potrzebujemy wody.
 22. Pływanie jest dla zdrowego człowieka najzdrowszym ze wszystkich sportów. Uprawiamy je na świeżem powietrzu, w słońcu i w wodzie. Woda zmywa z nas różne jady które wydobywają się wraz z potem z naszego organizmu. Młody Polak, 1936r.
 23. Nigdy nie rezygnuj z osiągnięcia celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
 24. Najważniejsza w życiu jest miłość, pływanie i miłość do pływania.
 25. Idźmy zatem w ślady przodków i wskrześmy to, co przedtem tak wśród narodu kwitło i źródłem tężyzny, odwagi i waleczności było, a zmieniając słowa Czarnieckiego w treściwsze, okażmy czynem, że co Polak do Pływak. Nauka Pływania, Bartłomiej Wydląka, Lwów 1910r.
 26. To możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest takie fascynujące. Paulo Coelho.
 27. Woda jest zwierciadłem mojej duszy.
 28. Ze wszystkich ćwiczeń fizycznych pływanie jest najbardziej zbliżoną formą, wpływającą na wszechstronny i harmonijny rozwój organizmu. Przez wykonywanie intensywnych ruchów w idealnych warunkach higienicznych – pływak doznaje zbawiennego wpływu na krążenie, oddychanie i przemianę materji we wszystkich częściach organizmu. Zalety zdrowotne pływania, J. Flisak, Stadjon 1930r.
 29. Zwariowałem na punkcie pływania, ale bez niego chyba bym oszalał.
 30. Otóż pływanie jest zdrowiem i pływanie jest radością, a co zatem idzie – jest źródłem pogody i energii. Kpt. Władysław Kuncewicz, Stadjon, 1931r.
 31. Pływanie jest jednym z najbardziej wszechstronnych sportów, który hartuje człowieka nie tylko fizycznie ale i psychicznie. Człowiek, zostawiony samemu sobie w walce z żywiołem, musi wytężyć wszystkie swe siły, gdyż od jego wytrzymałości, odwagi i spokoju zależy zwycięstwo, i to zwycięstwo nie tylko w zawodach o sekundy czy kilometry, ale w walce z istotnym trudem i niebezpieczeństwem. Pływanie, A. Zalewski, T. Semadeni, 1928r.
 32. Myślę, że wszystko jest możliwe, tak długo jak angażujesz w to swój umysł, swoją pracę i swój czas. Michael Phelps
 33. Kto zażywa kąpieli, zabawia się tym, czy owym sposobem pływania, ten uprawia ćwiczenia pożyteczne i przyjemne. Kto zaprawia się do zawodów wodnych  i w nich uczestniczy, kto stara się dokonać w wodzie jakiejś rzeczy trudnej i bodaj niebezpiecznej, ten jest pływakiem sportowcem. Kto skupia wszystkie swe siły fizyczne, całą myślą swoją kieruje do osiągnięcia celu zamierzonego, ten tylko ma prawo uważać się za sportowca. Nauka pływania, W. Zarzycki, 1923r.
 34. Dziś jestem lepszy niż byłem wczoraj ale nie tak dobry jak będę jutro.
 35. Pod względem moralnym pływanie wpływa na rozwinięcie siły woli, zdecydowania, spokoju i odwagi, ponadto wyrabia pewność siebie, zaufanie do własnych sił, oraz umiejętnego ich wykorzystania i oszczędzania. Nauka pływania, W. Zarzycki, 1923r.
 36. Sukces nie jest na własność. Jest wypożyczany. I musisz za niego płacić każdego dnia.
 37. Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, ale dlatego się starzeją, że przestają się bawić. Budowa terenów i urządzeń sportowych, 1928r.
 38. Pływakom nie siwieją włosy, one pokrywają się chlorem.
 39. Osoba mniej zdolna, dzięki pilnej, wytrwałej i cierpliwej pracy może dorównać osobie sprawniejszej ruchowo. Z tych względów pilność, wytrwałość i cierpliwość w pracy są podstawowymi czynnikami, które decydują o wynikach w nauce pływania. Zasady nauczania sportu, B. Daszkiewicz, J. Flisak, Warszawa 1938r.cytaty plywanie
 40. Życie jest proste. Wystarczy dodać wodę.
 41. Od tej chwili woda stanie się dla niej całym światem. Lepszym światem, w którym nie ma śmierci, choroby i hipokryzji. Pływanie, Nicola Keegan.
 42. Trenuj ciężko, a pewnego dnia Twój podpis będą nazywać autografem.
 43. I to nareszcie nie małą jest korzyścią którą pływanie – uważając jego użyteczność i we względzie umysłowym – młodemu człowiekowi przynosi, że go od śmiesznej i często nikczemnej bojaźni uwalnia, a uzbraja go śmiałością, rozwagą, przytomnością umysłu i zaufaniem w swoich fizycznych siłach, i tym sposobem rozwija i pomnaża tyle dobrych przymiotów, które w dorosłym prawdziwą męzkość stanowią. Nauka sztuki pływania podług metody zaprowadzonej w c.k. instytucie pływania w Wiedniu: szczególniej dla użytku c.k. wojska wyłożona., Karl Heinitz, Lwów 1820r.
 44. Pływanie to nie tylko sport, to przygoda.
 45. Zdrowiem nazywamy nie tylko brak chorób i dolegliwości, lecz również zdolność do wykonywania długotrwałych i dużych wysiłków, znoszenia trudów i niewygód z zachowaniem pogody ducha i ochoczości. Szkoła Junaka, Wychowanie Fizyczne 1933r.
 46. Pływanie to nie wszystko, ale wszystko bez pływania jest niczym
 47. Ludzie myślą, że pływak, nawracając, robi po prostu fikołka, a tymczasem wcale tak nie jest, bo dokonując nawrotu, trzeba skręcić ramię, zginając kolana, dotknąć ściany stopami, odepchnąć się jak najmocniej i poszybować w wodzie. Pływanie, Nicola Keegan.
 48. Z pływaniem jest jak z seksem, nie musisz być najlepszy aby czerpać z tego przyjemność.
 49. Prawdziwe życie zaczyna się tam, gdzie kończy się Twoja strefa komfortu.
 50. Pływanie, uznane za najodpowiedniejszy dział sportu dla kobiet, i to zarówno przez lekarzy, jak i przez teoretyków sportu, jest u nas przez panie zupełnie nieuznawane. Zdaje się że główna przyczyna tkwi w wysokich stosunkowo kosztach wiecznej ondulacji. Kto nie może sobie na nią pozwolić, ani też na częste chodzenie do fryzjera – nie może pływać. Niepodobna przecież chodzić stale z włosami w nieładzie. Czas zająć się pływaniem kobiecem!, Sport Wodny, 1936r.
 51. Największa przyjemność w życiu to robić coś, czego według innych robić nie potrafisz. Walter Bagehot.
 52. Pływamy bo jesteśmy za bardzo seksowni by uprawiać sporty wymagające ubrań.
 53. Z ćwiczeń użytkowych – na pierwszem miejscu należy postawić pływanie. Woda działa hartująco. Pobudza zakończenia nerwów, zawiadujących zwężaniem oraz rozszerzaniem naczyń krwionośnych i ćwiczy je. Ciśnienie, tarcie, uderzanie wody o ciało oczyszcza powierzchnię skóry i poprawia jej czynności fizjologiczne. Organizm, oziębiony wodą wytwarza więcej ciepła, przez co wzmaga się przemiana materji oraz akcja płuc i serca. Wychowanie fizyczne na kolonjach i półkoloniach letnich, Józef Flisak, Warszawa 1936r.
 54. Chodzę na pływalnię, nie na basen. Baseny są w szpitalach.
 55. Jeśli istnieje magia na tej planecie, to zawarta jest w wodzie. Loren Eiseley.
 56. Ciało jest moją świątynią, trening jest moją modlitwą, siła jest moim zbawieniem.
 57. Jeśli Twoje marzenia Cię nie przerażają, to znaczy że nie są wystarczająco wielkie.
 58. Wszyscy wywodzimy się z morza, ale nie wszyscy do niego należymy. My, którzy jesteśmy dziećmi fal, raz po raz do niego wracamy. Aż wyruszamy w drogę bez powrotu, pozostawiając po sobie niezatarte wspomnienia. Należy czerpać radość ze wszystkiego. Trzeba cieszyć się wszystkim, co daje nam życie. A my na to tylko jedną szansę… która trwa krótką chwilę. Dlatego smakujmy ją.
 59. Nie musisz być wielki aby zacząć, ale musisz zacząć aby stać się wielkim.basen pierwiastek szczescia
 60. Jesteśmy kowalami a basen jest kuźnią, gdzie hartujemy swoje ciała.
 61. Ciężki trening, łatwa walka; łatwy trening, ciężka walka. Aleksandr Wasilijewicz Suworow.
 62. Wpłyń na swoje życie.
 63. Pływanie rzeźbi nie tylko ciało, ale i osobowość.
 64. Żyjemy nie po to by trenować, trenujemy by lepiej żyć.
 65. Nauczyła mnie: nigdy nie mów że nie potrafisz. Powiedz mi że nie chcesz. Powiedz mi że nie wiesz jak, a ja Ci pokażę. Ale nigdy nie mów że nie potrafisz.
 66. Nie wychowuj dziecka tak, aby było bogate. Wychowaj je tak, aby było szczęśliwe. Po to, aby kiedy dorośnie, znało wartość rzeczy a nie ich cenę.
 67. Usuń ze swojego słownika słowo „problem” i zastąp j słowem „wyzwanie”. Życie stanie się nagle bardziej podniecające i interesujące. Albert Camus.
 68. Nie ważne skąd pochodzisz. Ważne dokąd zmierzasz. Brian Tracy.
 69. Zacznij. Tak się czyści zatrutą rzekę. Jeśli się boisz niepowodzenia, zacznij mimo to, a jeśli nie można inaczej, to ponieś klęskę i zacznij od nowa. Jeśli znów się nie uda – co z tego? Zacznij jeszcze raz. To nie porażka powstrzymuje, to…  niechęć do zaczynania od początku powoduje stagnację. Co z tego, że się boisz? Jeśli się obawiasz, że coś wyskoczy i Cię ugryzie, niech tak się wreszcie stanie. Niech Twój strach wyjrzy z ciemności i Cię ukąsi, żebyś miała to już za sobą i mogła się posuwać dalej… Biegnąca z wilkami, Clarissa Pinkola Estees.
 70. Największym zwycięstwem jest to, które odnosimy nad nami samymi. Tadeusz Kościuszko.
 71. Nie zawsze dostaniesz to, czego chcesz… ale zawsze dostaniesz to, na co zapracujesz.
 72. Trener jest kimś, kto mówi Ci, czego nie chcesz słyszeć, który widzi to, czego nie chcesz widzieć, po to – żebyś był kimś, kim zawsze chciałeś być. Tom Landry.
 73. Zawsze chciałem być Piotrusiem Panem, chłopcem, który nigdy nie dorośnie. Nie umiem latać, ale pływanie jest kolejną najlepszą rzeczą. Woda jest moim niebem. Clayton Jones.
 74. Ludzi można podzielić na dwie grupy: tych, którym pasji pływania nie musisz tłumaczyć, i tych, którym tego nie wytłumaczysz.
 75. Dbaj o swoje ciało. To jedyne miejsce, w którym żyjesz. Jim Rohn.
 76. Trening jest jak wszechświat, nigdy nie widać końca.
 77. Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać. Walt Disney.
 78. Szanuj swój wysiłek. Szacunek dla samego siebie prowadzi do panowania nad sobą. Jeśli osiągniesz i jedno i drugie, zyskasz moc autentyczną. Clint Eastwood.
 79. Sukces to nie sprint, to długi spacer.moja supermoc plywanie
 80. Koń wyścigowy, który stale biega tylko o sekundę szybciej niż inny koń, jest wart miliony dolarów więcej. Bądź gotów dać z siebie ten dodatkowy wysiłek, który odróżnia zwycięzcę od zdobywcy drugiego miejsca. H. Jackson Brown Jr.
 81. Trenuj rano, zanim Twój mózg zorientuje się co robisz.
 82. Pływanie jest (…) ćwiczeniem fizycznem, które wymaga pracy całego ciała, wszystkich naszych mięśni, zmusza nas ono do głębokiego i równomiernego oddychania. Wyrabia odwagę, siłę woli, dzielność, pewność siebie i podobne przymioty, tak konieczne i w czasie pokoju, i tembardziej w razie wojny. Młody Polak, 1936r.
 83. Chcesz się czuć bezpiecznie w nocy? Śpij z ratownikiem.
 84. Pływamy dla śmiechu, pływamy ze łzami, pływamy dla szaleństwa, pływamy dla strachu, pływamy z nadzieją, pływamy dla krzyku, pływamy dlatego że jesteśmy pływakami – tworzymy marzenia.
 85. Jeśli robisz to, co kochasz, nic nie może Cię powstrzymać. Sebastian Vettel.
 86. Zamień Google na gogle – wyloguj się i idź popływać.
 87. Sport to najlepsza droga do pokonania granic. Jan Paweł II.
 88. Starzenie spowalnia pływanie, pływanie spowalnia starzenie.
 89. Kiedy życie daje Ci w kość, wiesz co musisz zrobić? Po prostu cały czas płyń. Dory. Gdzie jest Nemo?
 90. Pływacy są jak torebki herbaty… nie wiesz jak są mocni dopóki nie włożysz ich do wody.
 91. Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo. Zwyciężyć i osiąść na laurach to klęska. Józef Piłsudski.
 92. Jedyny zły trening to ten, który opuściłeś.
 93. Wstawaj z determinacją, kładź się z satysfakcją.
 94. Bądź silny! Nigdy nie wiesz dla kogo jesteś inspiracją.
 95. Jeśli ktoś kiedyś Ci powiedział że Twoje marzenia są głupie, pamiętaj że chodzi gdzieś milioner, który wynalazł makaron do pływania.
 96. Dzisiaj robię to, czego inni nie chcą. Jutro będę robił to, czego inni nie potrafią.
 97. Pływam ponieważ potrafię. Potrafię ponieważ chcę. Chcę, ponieważ mówisz że nie dam rady.
 98.  Pływaczka – jedyna kobieta, która potrafi wziąć prysznic i uczesać się w trzy minuty.
 99.   Znoś ból dyscypliny, albo znoś ból porażki.bezczynnosc nie daje odpoczynku
 100. Najtrudniejszym krokiem w pływaniu jest ten pierwszy, przez próg domu.
 101. Pływam bo mogę… kiedy jestem zmęczona, przypominam sobie tych, którzy nie mogą pływać, którzy by dali wszystko, za ten prosty dar, który ja otrzymała, i pływam ciężej dla nich, bo wiem, że oni zrobiliby dla mnie to samo.
 102. Pamiętaj, są bohaterowie i są legendy. Bohaterowie będą pamiętani, legendy nigdy nie umrą.
 103. Nie mów innym o swoich marzeniach – pokaż je.
 104. Z życiem jest jak z pływaniem. Czasem walisz głową w ścianę, a czasem robisz właściwy zwrot.
 105. Nigdy się nie poddawaj, wielkie rzeczy wymagają czasu.
 106. Od momentu narodzin, człowiek dźwiga na swych barkach ciężar grawitacji. Ale wystarczy że zanurzy się pod powierzchnię i staje się wolny. Jacques Yves Cousteau.
 107. Na zazdrość innych trzeba ciężko pracować.
 108. Nigdy nie jest łatwiej, to Ty stajesz się silniejszy.
 109. Tu nie chodzi o bycie najlepszym, tu chodzi o bycie lepszym niż byłeś wczoraj.
 110. Najpierw zapytają Cię po co to robisz, potem zapytają Cię jak to robisz.
 111. Najtrudniejsze w pływaniu to zacząć. Potem, gdy pływasz regularnie, najtrudniejsze to przestać.
 112. Nigdy nie przestawaj kiedy jesteś zmęczony, przestań kiedy skończysz.
 113. Dziś zrób coś czego innym się nie chce, a jutro będziesz miał to, czego inni pragną.
 114. Chłopak kazał mi wybierać między nim a pływaniem. Czasem za nim tęsknię.
 115. Gdzieś tam na widowni jest dzieciak, który chce być taki jak Ty, nie zawiedź go.
 116. Nigdy nie jest za późno by zacząć. Zawsze jest za wcześnie, żeby się poddać.
 117. Trenuj w ciszy, Twój sukces będzie krzykiem.
 118. Ból, który dziś czujesz, będzie siłą, którą poczujesz jutro.
 119. Ciężka praca bije talent, kiedy talentowi obca ciężka praca.spij z ratownikiem
 120. Żeby być numerem jeden, musisz trenować jakbyś był numerem dwa.
 121. Pracuj ciężko i dawaj z siebie wszystko, aż kiedyś Twoi idole staną się Twoimi rywalami.
 122. Nigdy nie nauczysz się pływać, nie wchodząc do wody. Bruce Lee.
 123. Dla nich, to ból; to trud dostosowania się. Dla Ciebie, to nie jest ból. To każdy przebyty trening. To każde opanowane ćwiczenie. To każdy wykonany interwał. To każda myśl „potrafię to zrobić”. To nie ból, to przypomnienie jak bardzo chcesz stać na podium na koniec wyścigu. Więc pytanie nie brzmi „czy jesteś gotów”, pytanie brzmi „jak bardzo tego chcesz? Jak dużo jesteś w stanie znieść?”
 124. Nie lubię szybkich pływaków. Dlatego ich wyprzedzam.
 125. Człowiek odkrywa siebie, kiedy zmierzy się z przeszkodami. Nie trać nigdy cierpliwości, to jest ostatni klucz, który otwiera drzwi. Antonie de Saint Exupery.
 126. Pływacy są jak żółwie, świetnie pływają w wodzie, ale kiedy wyciągnąć ich na ląd i kazać biegać…
 127. Kiedy trenujesz, słuchasz swojego ciała. Podczas zawodów, mówisz swojemu ciału, by się zamknęło. Rich Froning Jr.
 128. Wiesz co robię kiedy przychodzi ból? Uśmiecham się. Chris McCormack dwukrotny mistrz świata IronMan.
 129. Każdy dzień jest nowym początkiem. Weź głęboki oddech i zacznij od nowa.
 130. Woda jest Twoim przyjacielem… Nie musisz walczyć z wodą, poczuj istotę ducha wody, a pomoże Ci się poruszać. Alexander Popov.
 131. Dam radę. Na przekór innym. Na przekór sobie. Na przekór całemu światu.
 132. Pływanie nie buduje charakteru, ono go ujawnia.
 133. Kiedy poczujesz że chcesz się poddać, pomyśl o ludziach, którzy z przyjemnością patrzyliby jak upadasz.
 134. Ból, to tylko słabość opuszczająca ciało.
 135. Od nieumiejętności grania w piłkę nożną nie zginął jeszcze nikt. Od nieumiejętności pływania giną latem w każdym kraju tysiące ludzi. Sport Wodny 1926r.
 136. Ludzie którzy mówią że coś jest niemożliwe, nie powinni przeszkadzać tym, którzy właśnie to robią.
 137. Kto ma odwagę do marzeń, ten ma siłę do walki.
 138. Jeśli będziesz pragnął sukcesu tak bardzo, jak bardzo chcesz oddychać – z pewnością Ci się uda! Eric Thomas.
 139. Twoje ciało zniesie prawie wszystko. To swój umysł musisz przekonać.spij z ratownikiem
 140. Woda nie wie ile masz lat. Dara Torres 12 krotna medalistka olimpijska.
 141. Bo trening nie jest poezją, nie jest okazją do wylania na papier swego natchnienia i talentu, lecz jest ciężką, żmudną, codzienną pracą. Sport Wodny 1936r.
 142. Marzenia się spełniają. Nigdy nie przestawaj wierzyć. Josh Davis, amerykański złoty medalista olimpijski.
 143. Nie łudź się, że w ciągu jednego, krótkiego sezonu letniego, zdołasz nauczyć się pływać bez zarzutu wszystkiemi sposobami. Sztuka pływania nie jest łatwa, wymaga dużego nakładu pracy i czasu. Por. W. Zarzycki, Nauka Pływania, Warszawa 1923r.
 144. Woda była czymś co kochał, czymś co szanował. Rozumiał jej piękno i jej niebezpieczeństwa. Mówił o pływaniu tak, jakby to był sposób na życie. Benjamin Alice Saenz, Arystoteles i Dante Odkrywają Sekrety Wszechświata.
 145. Dobry trening oczyści Twoje płuca, ale także i myśli.
 146. Każdego ranka masz dwie opcje do wyboru: albo spać dalej i śnić o swoich marzeniach, albo wstać i je dogonić.
 147. Daj im powód do zapamiętania Twojego imienia.
 148. Mówi się że pływanie to sport dla mięczaków, ale ja tak nie uważam. My nie mamy przerw w środku wyścigu; nie możemy się zatrzymać i złapać oddechu; i nie możemy poprosić o zmianę. Dusty Hicks.
 149. Życie nigdy nie jest łatwe dla tych, którzy mają marzenia.
 150. Czy choćby najmniejsze osiągnięcie warte jest radości, jeżeli jego zdobyciu nie towarzyszyły ból i łzy?  Masutatsu Oyama.
 151. Najlepsze rzeczy w życiu nie są rzeczami. Art Buchwald.
 152. Jeśli Twój prysznic nie był poprzedzony treningiem, to znaczy że marnujesz wodę.
 153. Jeśliś gnuśny i ospały nadwątlone siły Twoje, dalej w wodę z zaufaniem a odzyskasz zdrowie swoje. Świeża woda Cię pokrzepi, użyczy czerstwości, zniknie wkrótce ociężałość i dolegliwości. Miło bowiem się poruszać w czystym wód krysztale, by odświeżyć się za darmo, nie zaszkodzi wcale. A więc dalej, starzy, młodzi, kąpać się jak rybki, a wnet każdy z Was uczuje, jaki będzie chybki. Niechaj każdy to rozważy i ma to na względzie, że im częściej się kto kąpie tem dłużej żyć będzie. Nauka Pływania, Bartłomiej Wydląka, Lwów 1910r.
 154. Jak niesłusznie jest nazywanie tej planety ziemią, skoro jest raczej oceanem. Arthur C. Clarke.
 155. Sukces nigdy nie przychodzi sam. Trzeba na niego zapracować na basenie, na siłowni, na bieżni. Opłacony krwią, potem i czasem łzami.
 156. Jeśli chodzisz z pływakiem ręka w górę! Jeśli nie, to podnieś sobie poprzeczkę.
 157. Pływacy – jesteśmy za bardzo sexy na dyscypliny które wymagają ubrań.
 158. Obsesja – to słowo, którym leniwi opisują ludzi z pasją.
 159. Największym pływakiem jest ten, który czerpie z tego najwięcej radości.slogan plywanie
 160. Dyscyplina jest wtedy kiedy potrafić zaplanować czas na ból i czas na przyjemność.
 161. Od Twojego podejścia zależy czy obrócisz przeszkody w schody o nieba, czy w zapory nie do przebycia.
 162. Nie mogą zatrzymać kogoś, kogo nie można dogonić.
 163. I to nareszcie nie małą jest korzyścią którą pływania – uważając jego użyteczność i we względzie umysłowym – młodemu człowiekowi przynosi, że go od śmiesznej i często nikczemnej bojaźni uwalnia, a uzbraja go śmiałością, rozwagą, przytomnością umysłu i zaufaniem w swoich fizycznych siłach, i tym sposobem rozwija i pomnaża tyle dobrych przymiotów, które w dorosłym prawdziwą męskość stanowią.
 164. Zwycięzcy to nie Ci, którzy nigdy nie odnieśli porażki, tylko Ci, którzy nigdy się nie poddali.
 165. Doceniaj ból, spalaj go jak paliwo na swojej drodze. Kenji Miyazawa.
 166. Są tylko trzy powody żeby nie iść na basen: – umarłeś, zachorowałeś i umarłeś, zostałeś zamordowany
 167. Pływanie jest moją receptą na zdrowie.
 168. Odwaga sprawia że robimy to czego się boimy. Nie ma odwagi dopóki nie ma strachu.
 169. Dzisiaj nie będziemy spalać kalorii, dzisiaj je utopimy!
 170. Złote medale tak naprawdę nie są wykonane ze złota. Są one wykonane z potu, determinacji i z ciężkiego do odnalezienia stopu – odwagi.
 171. Basen to mój azyl, z dala od telefonu i emaili. Miejsce gdzie czuję się wolny.
 172. Bóg sprawił że szybko pływam. A kiedy pływam czuję jego zadowolenie.
 173. Treningi są jak mycie zębów, nie myślę o nich. Po prostu to robię. Decyzja została podjęta. Patti Sue Plummer.
 174. Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną Cię szanować. Napoleon Hill.
 175. Nie możesz flirtować ze swoim basenem, musisz go poślubić.
 176. Nawet jeśli wszyscy w Ciebie zwątpili, pokaż, że się mylili. Magik – Paktofonika.
 177. Od nieumiejętności grania w piłkę nożną nie zginął jeszcze nikt. Od nieumiejętności pływania giną latem w każdym kraju co rok tysiące ludzi. Sport Wodny 1926r.
 178. Jestem Księżniczką. Czepek jest moją koroną a basen moim Królestwem.
 179. Względnie do naszych mięśni pływanie jest jednem z najlepszych zastosowań gimnastyki. Co zaś do ogólnej higieny ciała – woda, łącząc się z nią bezpośrednio na przemian swym chłodem i ciepłotą usuwa niemoce nerwów, które także to się kurczą na zimnie, to rozprężają pod wpływem gorąca. Zdrowa dusza w zdrowem ciele. Podręcznik sportowy 1890r.
 180. Musisz przejść przez to co najgorsze, żeby dostać to co najlepsze.kocham plywanie
 181. Przed wyścigiem koncentruję się i pozwalam innym myśleć o mnie, ale nie pozwalam sobie myśleć o innych. Amanda Beard.
 182. Pływanie jest jednym z najtrudniejszych sportów. Stephanie Rice.
 183. Jeśli ludzie nie śmieją się z Twoich marzeń, to znaczy że Twoje marzenia są za małe.
 184. Nie zapamiętamy dni, ale zapamiętamy momenty.
 185. Może nie jesteśmy z morza, ale żyjemy w wodzie.
 186. Pracuj ciężko, a Twoi idole staną się Twoimi rywalami.
 187. Niektóre dziewczyny ganiają za chłopakami… ja chłopaków wyprzedzam!
 188. Zwycięzcy skupiają się na zwycięstwie. Przegrani skupiają się na zwycięzcach.
 189. Dzisiaj wchodzę na słupek by reprezentować moją drużynę. Któregoś dnia wejdę na niego żeby reprezentować mój kraj.
 190. Nie jestem antyspołeczny, po prostu wolę iść popływać niż gadać z idiotami.
 191. Chciała usłyszeć te dwa słowa na które czeka każda kobieta. Więc jej powiedziałem: Jestem pływakiem!
 192. Nie musisz mieć ciała pływaka żeby pływać, ale musisz pływać żeby takie mieć.
 193. Trening jest jak pasta do zębów. Zawsze się da coś jeszcze wycisnąć.
 194. Kochaj świeże powietrze i zimną wodę, szukaj promieni słońca i nie pozwól, aby jeden dzień upłynął bez tego, żeby każdy członek twego ciała nie został poddany energicznym ruchom, choćby tylko przez chwilę. (…) Ruch to Zycie; zwiększa i podtrzymuje siły do późnych granic normalnego istnienia. Muller, Jurgen Peter, 1910r.
 195. Ludzie ciągle mnie pytają dlaczego pływam… a ja ciągle się zastanawiam dlaczego oni tego nie robią.
 196. Podkreślić należy równocześnie zdrowe powietrze, wpływające przy pływaniu w nasze płuca, a które jest tuż nad zwierciadłem wody czyste i pozbawione kurzu. Górnoślązak, 1928r.
 197. Los szepcze do wojownika: nie dasz rady burzy. Wojownik odpowiada szeptem: to ja jestem burzą.
 198. Zachęcam wszystkich młodych przyjaciół, aby już od lat najmłodszych uczyli się pływać. Samo zdrowie i rozwój sił fizycznych tego wymaga; wreszcie oswojenie się z wodą wyrabia pewien hart nie tylko ciała, lecz i ducha, że tak powiem, pewien charakter rycerski. Ludzie częstokroć słabowicie wracają przez rozsądnie użyte kąpiele do zdrowia. Żadne ćwiczenie gimnastyczne nie rozwija tak muskułów i klatki piersiowej jak pływanie. Jeszcze raz powtarzam: uczcie się pływać! Miejcie wzgląd na zdrowie wasze! Krótka nauka pływania dla młodych przyjaciół. Stary Maciej, 1899r.
 199. Pływanie przyczynia się do wyrabiania charakteru. Wychowuje człowieka do panowania nad sobą, do zaufania w swoje zdolności i siły, budzi odwagę i wzmacnia siłę woli. Zdrowie, 1933r.
 200. Pływanie jest jak modlitwa: dłonie łączą się i rozdzielają, łączą i rozdzielają, niemal bez końca. Adam Zagajewski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + dziewiętnaście =