Basen rozporowy – odrobina luksusu w Twoim ogrodzie

iplywamy 15:27

Basen rozporowy – odrobina luksusu w Twoim ogrodzie

baseny rozporowe
Nic tak nie poprawia nastroju, jak zanurzenie się w wodzie, kiedy z nieba leje się żar. Upały stają się z roku na rok bardziej dokuczliwe, więc nic dziwnego, że baseny coraz częściej znajdują się w naszym wyposażeniu ogrodowym. W zależności od tego, ile mamy miejsca i jaką rodzinę, różne baseny będą odpowiadać naszym potrzebom. Można zdecydować się na zakup basenu dmuchanego, który przeznaczony jest dla użytkowania dzieci, lub sięgnąć po basen rozporowy, który może pomieścić nawet kilka osób. Co warto wiedzieć przed zakupami?

Rozmiar

Baseny rozporowe występują w wielu rozmiarach, plasując się pomiędzy basenami dmuchanymi a stelażowym. Może się więc okazać, że będzie on za duży dla naszej przestrzeni. Warto o tym pamiętać, zanim zdecydujemy się na zakup. Baseny te mają dużą pojemność, co jest wygodne, ponieważ są idealne dla wypoczynku dorosłych, ale zużywają sporo wody. Im większy basen, tym wyższa cena, jednak basen sporych rozmiarów, na przykład o wymiarach 366 x 76 cm, możemy nabyć już za kilkaset złotych.

Konstrukcja

Baseny rozporowe nie wymagają użycia stelażu (choć można znaleźć modele, który taki posiadają), dlatego są bezpieczne dla dzieci i proste w montażu. Wykorzystują w budowie naturalne ciśnienie wody napierającej na ściany zbiornika, dzięki czemu nie potrzeba żadnych dodatkowych elementów. Na górze zakończone są nadmuchanym kołnierzem. Są jednak dosyć wysokie, dlatego warto zakupić do nich drabinkę.

basen rozporowy

Basen rozporowy ze stelażem 6w1 Steel Pro 427 x 100 cm BESTWAY. Źródło: DAJAR

Trwałość

Baseny rozporowe są wykonywane z dobrych materiałów, a przez to, że nie wymagają stelaża, ryzyko uszkodzeń jest niewielkie. Jeżeli już jednak takie się zdarzy, naprawa nie jest skomplikowana. Jeżeli inwestujemy w basen rozporowy, możemy się spodziewać, że przy odpowiedniej konserwacji, posłuży nam przez lata.

Trzeba pamiętać, że przed zakupem basenu, należy przygotować pod niego miejsce. Zaleca się, by było ta równa powierzchnia, bez uniesień i wystających elementów. Jeżeli nie możemy zapewnić tego w naszym ogrodzie, sklepy oferują możliwość kupna podestów pod basen.

Czyszczenie

By móc w pełni cieszyć się z letnich kąpieli, trzeba o basen dbać i czyścić go regularnie. Jest wiele sposobów na wyczyszczenie basenu oraz wody. Wiele z basenów rozporowych mają możliwość podłączenia pompy filtrującej, co sprawia, że nie musimy martwić się o ciągłe wymienianie wody. Koszt kupna takiej pompy może wynieść nawet kilka tysięcy złotych, jednak jest to dobra inwestycja – zaoszczędzimy na rachunkach za wodę i zadbamy o to, by była ona zawsze świeża i pozbawiona bakterii oraz drobnoustrojów.

pompa filtrujaca

Pompa filtrująca piaskowa 7571 l/h Bestway

Można też zakupić pokrowiec na basen, która uniemożliwi dostawanie się do niego liści i innych zanieczyszczeń. Kolejnym rozwiązaniem jest stosowanie kapsułek chloru, które oczyszczają oraz regulują pH wody.

Zalety

Basen rozporowy jest bezpieczny do użytku dzieci, jednak należy pamiętać o stałym nadzorze podczas letnich zabaw. Sprawdzi się on idealnie, kiedy zaprosimy gości, a także posłuży do relaksu w samotności. Można z niego korzystać bez problemu także wieczorem i w nocy, gdyż jest przystosowany do podgrzewania wody. Jego rozstawienie jest proste i nie wymaga żadnych dodatkowych akcesoriów. Jeśli szukasz basenu o dużych rozmiarach i przystępnej cenie, warto pomyśleć o zakupie właśnie basenu rozporowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × jeden =