Bezpieczne kąpiele słoneczne

iplywamy 12:37

Bezpieczne kąpiele słoneczne

ziaja
Słońce jest niezbędne do życia – dzięki promieniowaniu słonecznemu organizm syntetyzuje witaminę D, która chroni przed wieloma chorobami m.in. rakiem, chorobami układu krążenia czy chorobami układu odpornościowego. A piękna opalenizna, która pojawia się pod wpływem promieni słonecznych, kojarzy się ze zdrowiem i młodym wyglądem. Niestety kąpiele słoneczne mają tez swoją ciemną stronę – mogą zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia czerniaka złośliwego, poza tym osłabieniu ulegają włókna kolagenowe i elastynowe, a na naszej twarzy mogą przedwcześnie pojawić się zmarszczki. Co prawda nasza skóra posiada mechanizmy chroniące ją przed promieniowaniem, ale jest ona skuteczna tylko w przypadku niezbyt intensywnej ekspozycji na słońce. Dlatego tak ważne jest stosowanie filtrów chroniących przed negatywnym oddziaływaniem promieni słonecznej.

Najlepsze kosmetyki z filtrem UV

Kupując krem z filtrem często kierujemy się wysokością faktora SPF – jego liczba mówi, ile razy wydłuża się czas, który możemy bezpiecznie przebywać na słońcu. Nie znaczy to jednak, że filtr SPF 50 będzie nas chronić cały dzień. Każdy kosmetyk z czasem ściera się i spłukuje, dlatego aplikacje należy powtarzać po każdym wyjściu z wody, gdy się spocimy albo wytrzemy ręcznikiem. Takie filtry powinno stosować się przez cały rok, a zwłaszcza latem. Nade wszystko o kremie z filtrem nie mogą zapominać osoby, o bardzo jasnej karnacji, które opalają się „na raka”, po kosmetycznych zabiegach złuszczających, ze skłonnościami do przebarwień, oraz dzieci. Na rynku znajdziemy kosmetyki z filtrem w postaci kremu, balsamu, mgiełki albo w sprayu.

Co ciekawe kosmetyki na słoneczną pogodę, chroniące przed szkodliwym działaniem promieni UV znajdziemy w naturze. Dodatkowo mają one właściwości nawilżające i chronią przed starzeniem się skóry. Stosując takie naturalne kosmetyki unikamy niebezpiecznej chemii i konserwantów. W składzie tego typu kosmetyków można znaleźć: olej kokosowy, oliwę z oliwek, olej ze słodkich migdałów, masło shea, olej z pestek malin lub olej z dzikiej marchewki.

Codzienna pielęgnacja z ochroną przeciwsłoneczną

Dobry krem z filtrem, który będziemy używać na co dzień, powinien pielęgnować skórę, a przede wszystkim ją nawilżać. Warto więc zwrócić uwagę czy kosmetyk zawiera takie składniki jak witamina E, aloes, oleje roślinne. Dla cery wrażliwej warto wybrać produkty oparte na filtrach fizycznych, które odbijają promienie jak lusterko, nie wnikają w skórę i nie podrażniają jej. Na rynku znajdziemy także kremy z filtrem dla cery mieszanej i tłustej, które dodatkowo regulują produkcję sebum, albo dla cery naczyniowej wzbogacone o witaminę C, rutynę i wyciągi z kasztanowca. Oferta firm kosmetycznych jest na tyle bogata, że każda z nas może dobrać krem do indywidualnych potrzeb.

Warto dodać, że promienie słoneczne niszczą także włosy – stają się suche i łamliwe, tracą sprężystość i kolor. Odpowiedni kosmetyk z pewnością pomoże je przed tym uchronić.

Nie można zapomnieć o ochronie delikatnej skóry ust oraz dłoni, których nie zasłaniamy ubraniem, a niestety oznaki starzenia pojawiają się na nich najwcześniej. Regularnie używany krem z ochroną przeciwsłoneczną może opóźnić ten proces.

Więcej informacji na ziaja.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście − 7 =