Bielizna termoaktywna: kto i kiedy może ją wykorzystywać?

iplywamy 19:39

Bielizna termoaktywna: kto i kiedy może ją wykorzystywać?

bielizna-meska-termoaktywna-4f-z18-bimc001-czarna

Osoby poważnie myślące o uprawianiu sportu – w różnych jego dziedzinach, zawsze muszą przygotować sobie do tego odpowiedni strój. Jednak oprócz koszulki, legginsów czy bluzy, równie ważne jest dobranie odpowiedniej bielizny. U sportowców najlepiej może sprawdzić się bielizna termoaktywna. Dlaczego?

Czym jest bielizna termoaktywna?

To taki rodzaj bielizny, który chroni ciało przed wyziębieniem, a jednocześnie jest bardzo wygodny i nie ogranicza ruchów. Termoaktywna bielizna wykonywana jest ze specjalnych materiałów, które bardzo dobrze przepuszczają powietrze – pozwalając skórze oddychać, a jednocześnie nie zatrzymują potu. Wszystko to ułatwia oczywiście uprawianie sportu i pomaga w osiąganiu jak najlepszych wyników. Bielizna termoaktywna skutecznie odprowadza wilgoć ciała na zewnątrz, dlatego zapewnia świetną ochronę przed zimnem i wychłodzeniem albo nadmiernym spoceniem się. Duża zaletą takiej bielizny jest również to, że jest ona zazwyczaj bezszwowa, tak więc nie krępuje ruchów, nie powoduje nieprzyjemnych otarć skóry i jest niezwykle wygodna. Plusem jest także to, że nie odznacza się wtedy nawet pod dość obcisłym, sportowym ubraniem. Cały strój wygląda więc wtedy bardzo estetycznie.

Bielizna termoaktywna na każdą porę roku

Oprócz tego, że jest wygodna i zawsze utrzymuje właściwą temperaturę ciała, to bielizna z dzianiny o termoaktywnych właściwościach nadaje się do noszenia o każdej porze roku. Zimą stanowi doskonałą warstwę termoizolacyjną i zarazem umożliwia przepływ powietrza. Mogą jej więc wtedy używać narciarze, osoby uprawiające wspinaczkę górską oraz inni pasjonaci sportów zimowych na śniegu. Natomiast latem termoaktywna bielizna sprawdzi się przede wszystkim w czasie dużego wysiłku fizycznego: biegania, jazdy na rowerze, trudnej fizycznie wspinaczki górskiej. Bielizna będzie wtedy aktywnie odprowadzać ze skóry pot, a podczas postojów i odpoczynków ochroni sportowca przed tzw. „mokrym kompresem” na ciele – kiedy to zwykła bielizna dawałaby bardzo duże i nieprzyjemne uczucie wilgoci.

Bielizna termoaktywna- https://www.zielonysklep.pl/332-bielizna-i-skarpety?p=2

Jeden komentarz do “Bielizna termoaktywna: kto i kiedy może ją wykorzystywać?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    osiem − siedem =